Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Specjalista od udanych wakacji :) w Azul Holiday
- Specjalista ds. Turystyki - Tarnowskie Góry
- Specjalista d.s. turystyki kolonijnej
- Specjalista ds.turystyki - Biuro Podróży...
- Praca Zdalna 100% - Konsultant ds. podróży...
- PRODUCT MANAGER
- Specjalista ds. Sprzedaży i Obsługi Klienta
- ITAKA RUMIA - Specjalista ds. Turystyki
- Specjalista d.s.Turystyki Krakow
- Rezydent/Asystent rezydenta EXIMTOURS w TUNEZJI
Uwaga! Serwis nie bierze odpowiedzialności za treść ogłoszeń. Ewentualne naruszenia regulaminu serwisu prosimy zgłaszać Administratorowi po przez stronę Kontakt
Data ważności: 2009-12-31
Województwo: -wszystkie-
JASKINIOWY ŚWIAT - SŁOWACJA - WĘGRY :-) Z 1 NOCLEGIEM.
14.08.2009 - 16.08.2009 ;
Wyjazd z: Krakowa, Chrzanowa, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Katowic.
Ramowy program wycieczki:
1 dzień
Wyjazd w godzinach nocnych/rannych (Warszawa 22:00 ** (czwartek), ul. E. Plater, parking przy Sali Kongresowej; Łódź 00:15, dworzec PKP Łódź Fabr., parking od ul. Kilińskiego; Piotrków Tryb. 01:15; Częstochowa 02:30, ul. Wilsona, przy Filharmonii; Wrocław 01:00, ul. Powstańców Śl., hotel ?Wrocław?; Opole 02:15, róg ul. Dubois i 1 Maja, parking; Gliwice 03:15, Pl. Krakowski, przystanek MPK/PKS; Dąbrowa Górn. 03:00, ul. Królowej Jadwigi, przed DK; Sosnowiec 03:25, ul. 3 Maja, parking przed dworcem PKP; Katowice 04:00, Pl. Oddziałów Młodzieży Powst. (dawny Pl. Andrzeja), druga strona dworca PKP; Jaworzno04:30, parking przy Hali Wid.-Sport.; Chrzanów 04:50, ul. Trzebińska, stacja paliw Shell; Kraków 05:45, ul. Kałuży, obok hotelu Cracovia).
Przejazd na Słowację.
Przyjazd ok. godz. 11:00 do miejscowości OCHTINA, zwiedzanie OCHTIŃSKIEJ JASKINI ARAGONITOWEJ (30 min., temp. ok. 7 st. C); następnie JASKINIA DOMICA w DOMICY (1 h, temp. 10-12 st. C). Przejazd od miejscowości KRASNOHORSKE PODHRADIE ? zwiedzanie ZAMKU KRASNA HORKA z XIII w. (60 min) położonego na wzgórzu.
Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
2 dzień
Śniadanie. Opuszczenie miejsca noclegu. Przejazd do miejscowości JASOV, zwiedzanie JASKINII JASOVSKIEJ (45 min., temp. ok. 9 st. C); przejazd na Węgry do miejscowości JÓSVAFŐ, zwiedzanie JASKINII BARADLA (ok. 1,5 h, temp. 10-11 st. C), której przedłużeniem po stronie słowackiej jest Jaskinia Domica. Ok. 14:30 przejazd na Słowację do miejscowości BETLIAR ? zwiedzanie PAŁACU ANDRASSYCH (z zewnątrz); następnie pobyt na basenach termalnych we VRBOVIE (ok. 2 godz.).
Ok. godz. 19:00-20:00 wyjazd w drogę powrotną.
3 dzień
Zakończenie wycieczki w godzinach nocnych/rannych.
CENA 399 Zł/OS. ZAWIERA:
- przejazd autokarem (wc, barek, video, klimatyzacja) lub busem (klimatyzacja);
- 1 nocleg, pokoje 2,3-os. z łazienką;
- 1 śniadanie, 1 obiadokolacja;
- ubezpieczenie KL (15000 euro), NNW (2500 euro) i bagażu (125 euro);
- opiekę pilota.
Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie, biletu wstępu do zwiedzanych obiektów ? ok. 30 ? i 2500 HUF.
Ceny biletów mogą ulec zmianie.
Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów.
Oprowadzanie w obiektach w języku słowackim.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Dopłata do pok. 1-os. 80 zł.
Istnieje możliwość przesiadki w Katowicach.
Przejazd do/z Katowic może być realizowany innym niż autokar środkiem transportu (bus, samochód osobowy).
Godziny oznaczone ** ?gwiazdkami? ? wyjazd poprzedniego dnia w stosunku do podanej daty rozpoczęcia wycieczki.
JASKINIA BARADLA - jest największą, najdłuższą i jedną z najpiękniejszych grot na Węgrzech. Wraz ze słowacką jaskinią Domica tworzy system korytarzy o łącznej długości 25 km, z czego 5,6 km leży po stronie Słowacji. Pierwsze doniesienia o jej istnieniu pojawiły się już w 1549 r. w pracy G. Wernehera wydanej w Bazylei.
Główny korytarz jaskini Baradla ma długość 6,6 km i pierwotnie stanowił koryto podziemnego potoku, a płynące nim wody wyżłobiły skalny tunel o szerokości 10 m i wysokości blisko 8 metrów, pełen załamań, zakrętów i ogromnych, szerokich sal. Korytarze zdobią przepiękne kolumny naciekowe oraz liczne stalagmity i stalaktyty, a także formacje skalne o przeróżnych kolorach.
System jaskiniowy Baradla nadal pełen jest podziemnych strumieni i potoków. Część z nich wypływa później na powierzchnię, część zanika między skałami. W okresie wiosennych i jesiennych opadów poziom wód w korytarzach podnosi się, powodując nawet kilkudniowe okresy zalania głównych tras turystycznych przez podziemne cieki. Wówczas zwiedzanie jaskini może być czasowo wstrzymane.
Korytarze jaskini Baradla okazały się miejscem ciekawych odkryć archeologicznych. Znaleziska dowodzą, że już w epoce brązu i żelaza otwór jaskini i jego najbliższe okolice wykorzystywane były przez ówczesnych osadników jako schronienie oraz miejsce pochówków. W Sali Kości odnaleziono liczne groby z przełomu obu okresów, a także zakopane przedmioty użytku codziennego, wykonane z brązu i złota. Dużą część znalezisk stanowią narzędzia z okresu kamienia gładzonego, wykonane z kawałków poddanych obróbce skał i kości zwierzęcych; jak również ceramika należąca do tzw. kultury Gór Bukowych. Jaskinia Baradla jest również obecnie miejscem zamieszkania ciekawych i gdzie indziej niespotykanych gatunków ze świata żywego, których liczba dochodzi do blisko 500. Prócz licznych nietoperzy podziemne korytarze stały się siedliskiem zwierząt występujących wyłącznie w tym miejscu: ślepego biegacza węgierskiego (Duvalis hungaricus), skorupiaka studniczka z Aggtelek (Niphargus aggtelekiensis) czy dżdżownicy z Jaskini Dolnej (Allolobophora mozsariorum).
Wycieczka "Vörös-tó" - Czerwone Jezioro
Trasa obejmuje około 2,3 km odcinek jaskini Baradla od strony Jósvafő. Prowadzi wzdłuż podwodnej rzeki Styks oraz przez komorę, w której znajduje się największy na Węgrzech stalagmit. W czasie jej trwania zwiedzający odwiedzają również "Wielki Hall", w którym mogą posłuchać puszczanej z płyt muzyki.
Czas zwiedzania ok. 1,5 h, temperatura 10-11 st. C.
Cena biletu wstępu: 2500 HUF, dzieci i studenci 1500 HUF.
JASKINIA DOMICA - jest unikatem na skalę światową. najbardziej znaną i najdłuższą jaskinią Parku Narodowego Słowacki Kras na pograniczu słowacko-węgierskim. Domica wraz z węgierską Jaskinią Bradla stanowi niespotykany jaskiniowy kompleks, który się ciągnie pod powierzchnią ziemi dwóch państw, Słowacji i Węgier. W ramach jaskiń Krasu Słowackiego i Aggtelekskiego jest zapisana na listę światowego dziedzictwa przyrody.
Sale jaskini i korytarze utworzyła natura na 3 poziomach z pomocą podziemnych potoczków rzeki Styks i Domnickiego potoku. Wejście do jaskini znajduje się na wysokości 339 m n.p.m., a trasa zwiedzania stopniowo opada aż do rzeczki Styks. Szatą naciekową jaskini tworzą tarcze, bębny, stalaktyty w kształcie cebuli i pagodowe stalagmity. Dom Majki to najpotężniejsza, wysoka na 20 m, sala jaskini ze wspaniałymi zasłonami naciekowymi i uroczymi kaskadowymi wodospadami, tworzącymi się na rzeczce Styks, po której na odcinku 150 m pływa się łódkami.
Domica jest znana nie tylko z powodu swych wartości geomorfologicznych, bogatej szaty naciekowej, ale także z uwagi na znaleziska archeologiczne i liczne występowanie nietoperzy. Przed 5-6 tys. lat żył w niej praczłowiek młodszej epoki kamiennej ? neolitu. Podczas wykopalisk znaleziono różne przedmioty z kamienia i kości, które można zobaczyć w hali wejściowej.
Trasa ze spływem łodzią po podziemnej rzece Styks wynosi 930 m, w tym spływ 150 m. Różnica poziomu jest bardzo mała, 3 - 7 m.
Czas zwiedzania 1 h, temperatura 10-12 st. C.
Ceny biletów: dorośli 7 ?, studenci i emeryci 6 ?, dzieci 6-15 lat i renciści 4 ?, fotografowanie i video 7 ?.
JASKINIA JASOVSKA - znajduje się na terenie Słowackiego Krasu, na skraju wsi Jasow na Pogórzu Medzewskim w Kotlinie Koszyckiej. W ramach projektu Jaskinie Słowackiego i Aggteleckiego Krasu jaskinia znalazła się na liście światowego dziedzictwa przyrody. Odkryli ja na początku XIII w. mnisi z zakonu norbertanów, którzy mieszkali w pobliskim klasztorze. O tym, że jaskinię poznali już w innych epokach historycznych, świadczy napis w Sali Husitskiej z 1452 roku. Na ścianach jaskini zachowały się cenne malowidła, przedstawiające wydarzenia historyczne, które odbyły się w tych okolicach.
Jaskinię Jasowską utworzyły na pięciu poziomach podziemne wody rzeki Bodwy w skałach wapiennych i dolomitach pochodzących z okresu średniego triasu.
Owalne korytarze jaskini łączą poszczególne przedsionki i sale obfitujące w atrakcyjne utwory wapienne w różnych kolorach. Swoimi kształtami przypominają wodospady, zasłony, tarcze, bębny, makarony a także zwierzęta i różne przedmioty. Jaskinia wykorzystywana jest też do celów terapeutycznych.
Jaskinia jest znanym stanowiskiem występowania nietoperzy. Stwierdzono w niej obecność 19 gatunków nietoperzy (z 24 gatunków występujących na Słowacji) przebywających tam głównie zimą.
Trasa zwiedzania ma długość 720 m i przewyższenie 30 m. W jaskini znajduje się 339 schodów. Różnica poziomów między wejściem i wyjściem wynosi 28 m.
Czas zwiedzania 45 min., temperatura ok. 9 st. C.
Ceny biletów: dorośli 5 ?, studenci i emeryci 4 ?, dzieci 6-15 lat i renciści 3 ?, fotografowanie i video 7 ?.
OCHTIŃSKA JASKINIA ARAGONITOWA - jest unikatem na skalę światową. Udostępnionych jaskiń tego rodzaju jest na świecie bardzo mało. Znajduje się pomiędzy Jelszawą i Sztinikiem, w podziemiach Pogórza Rewuckiego. Jaskinię odkryto przez przypadek w czasie drążenia badawczej sztolni geologicznej.
Jej wystrój stanowią kryształy białego brązowego aragonitu w kształcie igiełek, gałązek i krzaczków.
Bajkowe piękno tej jaskini stworzyło erozyjne działanie wód powierzchniowych, które przez szczeliny przesiąkały do wnętrza i w specyficznych warunkach klimatycznych przebiegała krystalizacja wodorowęglanu wapnia. Komora ?Drogi Mlecznej? wypełniona mnóstwem białych aragonitowych gron błyszczących w świetle lamp jak gwiazdy Mlecznej Drogi uważana jest za najpiękniejsze miejsce w jaskini.
Droga wejściowa do jaskini prowadzi poprzez wykutą sztolnię o długości 144 m i różnicy poziomów 19 metrów. Zwiedzający mają do pokonania 104 schody. Całkowita długość jaskini wynosi 300 metrów
Czas zwiedzania 30 min., temperatura ok. 7 st. C.
Ceny biletów: dorośli 6 ?, studenci i emeryci 5 ?, dzieci 6-15 lat i renciści 3 ?, fotografowanie i video 10 ?.
www.vivalditravel.pl
ZAPRASZAMY
Telefon: 032-607-11-13
E-mail: biuro@vivalditravel.pl
Dział: Dla turystów
SŁOWACJA - JASKINIOWY ŚWIAT 1 NOCLEG 399 ZŁ
Data wstawienia: 2009-06-24 01:52Data ważności: 2009-12-31
Województwo: -wszystkie-
JASKINIOWY ŚWIAT - SŁOWACJA - WĘGRY :-) Z 1 NOCLEGIEM.
14.08.2009 - 16.08.2009 ;
Wyjazd z: Krakowa, Chrzanowa, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Katowic.
Ramowy program wycieczki:
1 dzień
Wyjazd w godzinach nocnych/rannych (Warszawa 22:00 ** (czwartek), ul. E. Plater, parking przy Sali Kongresowej; Łódź 00:15, dworzec PKP Łódź Fabr., parking od ul. Kilińskiego; Piotrków Tryb. 01:15; Częstochowa 02:30, ul. Wilsona, przy Filharmonii; Wrocław 01:00, ul. Powstańców Śl., hotel ?Wrocław?; Opole 02:15, róg ul. Dubois i 1 Maja, parking; Gliwice 03:15, Pl. Krakowski, przystanek MPK/PKS; Dąbrowa Górn. 03:00, ul. Królowej Jadwigi, przed DK; Sosnowiec 03:25, ul. 3 Maja, parking przed dworcem PKP; Katowice 04:00, Pl. Oddziałów Młodzieży Powst. (dawny Pl. Andrzeja), druga strona dworca PKP; Jaworzno04:30, parking przy Hali Wid.-Sport.; Chrzanów 04:50, ul. Trzebińska, stacja paliw Shell; Kraków 05:45, ul. Kałuży, obok hotelu Cracovia).
Przejazd na Słowację.
Przyjazd ok. godz. 11:00 do miejscowości OCHTINA, zwiedzanie OCHTIŃSKIEJ JASKINI ARAGONITOWEJ (30 min., temp. ok. 7 st. C); następnie JASKINIA DOMICA w DOMICY (1 h, temp. 10-12 st. C). Przejazd od miejscowości KRASNOHORSKE PODHRADIE ? zwiedzanie ZAMKU KRASNA HORKA z XIII w. (60 min) położonego na wzgórzu.
Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
2 dzień
Śniadanie. Opuszczenie miejsca noclegu. Przejazd do miejscowości JASOV, zwiedzanie JASKINII JASOVSKIEJ (45 min., temp. ok. 9 st. C); przejazd na Węgry do miejscowości JÓSVAFŐ, zwiedzanie JASKINII BARADLA (ok. 1,5 h, temp. 10-11 st. C), której przedłużeniem po stronie słowackiej jest Jaskinia Domica. Ok. 14:30 przejazd na Słowację do miejscowości BETLIAR ? zwiedzanie PAŁACU ANDRASSYCH (z zewnątrz); następnie pobyt na basenach termalnych we VRBOVIE (ok. 2 godz.).
Ok. godz. 19:00-20:00 wyjazd w drogę powrotną.
3 dzień
Zakończenie wycieczki w godzinach nocnych/rannych.
CENA 399 Zł/OS. ZAWIERA:
- przejazd autokarem (wc, barek, video, klimatyzacja) lub busem (klimatyzacja);
- 1 nocleg, pokoje 2,3-os. z łazienką;
- 1 śniadanie, 1 obiadokolacja;
- ubezpieczenie KL (15000 euro), NNW (2500 euro) i bagażu (125 euro);
- opiekę pilota.
Cena nie zawiera świadczeń nie wymienionych w ofercie, biletu wstępu do zwiedzanych obiektów ? ok. 30 ? i 2500 HUF.
Ceny biletów mogą ulec zmianie.
Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów.
Oprowadzanie w obiektach w języku słowackim.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Dopłata do pok. 1-os. 80 zł.
Istnieje możliwość przesiadki w Katowicach.
Przejazd do/z Katowic może być realizowany innym niż autokar środkiem transportu (bus, samochód osobowy).
Godziny oznaczone ** ?gwiazdkami? ? wyjazd poprzedniego dnia w stosunku do podanej daty rozpoczęcia wycieczki.
JASKINIA BARADLA - jest największą, najdłuższą i jedną z najpiękniejszych grot na Węgrzech. Wraz ze słowacką jaskinią Domica tworzy system korytarzy o łącznej długości 25 km, z czego 5,6 km leży po stronie Słowacji. Pierwsze doniesienia o jej istnieniu pojawiły się już w 1549 r. w pracy G. Wernehera wydanej w Bazylei.
Główny korytarz jaskini Baradla ma długość 6,6 km i pierwotnie stanowił koryto podziemnego potoku, a płynące nim wody wyżłobiły skalny tunel o szerokości 10 m i wysokości blisko 8 metrów, pełen załamań, zakrętów i ogromnych, szerokich sal. Korytarze zdobią przepiękne kolumny naciekowe oraz liczne stalagmity i stalaktyty, a także formacje skalne o przeróżnych kolorach.
System jaskiniowy Baradla nadal pełen jest podziemnych strumieni i potoków. Część z nich wypływa później na powierzchnię, część zanika między skałami. W okresie wiosennych i jesiennych opadów poziom wód w korytarzach podnosi się, powodując nawet kilkudniowe okresy zalania głównych tras turystycznych przez podziemne cieki. Wówczas zwiedzanie jaskini może być czasowo wstrzymane.
Korytarze jaskini Baradla okazały się miejscem ciekawych odkryć archeologicznych. Znaleziska dowodzą, że już w epoce brązu i żelaza otwór jaskini i jego najbliższe okolice wykorzystywane były przez ówczesnych osadników jako schronienie oraz miejsce pochówków. W Sali Kości odnaleziono liczne groby z przełomu obu okresów, a także zakopane przedmioty użytku codziennego, wykonane z brązu i złota. Dużą część znalezisk stanowią narzędzia z okresu kamienia gładzonego, wykonane z kawałków poddanych obróbce skał i kości zwierzęcych; jak również ceramika należąca do tzw. kultury Gór Bukowych. Jaskinia Baradla jest również obecnie miejscem zamieszkania ciekawych i gdzie indziej niespotykanych gatunków ze świata żywego, których liczba dochodzi do blisko 500. Prócz licznych nietoperzy podziemne korytarze stały się siedliskiem zwierząt występujących wyłącznie w tym miejscu: ślepego biegacza węgierskiego (Duvalis hungaricus), skorupiaka studniczka z Aggtelek (Niphargus aggtelekiensis) czy dżdżownicy z Jaskini Dolnej (Allolobophora mozsariorum).
Wycieczka "Vörös-tó" - Czerwone Jezioro
Trasa obejmuje około 2,3 km odcinek jaskini Baradla od strony Jósvafő. Prowadzi wzdłuż podwodnej rzeki Styks oraz przez komorę, w której znajduje się największy na Węgrzech stalagmit. W czasie jej trwania zwiedzający odwiedzają również "Wielki Hall", w którym mogą posłuchać puszczanej z płyt muzyki.
Czas zwiedzania ok. 1,5 h, temperatura 10-11 st. C.
Cena biletu wstępu: 2500 HUF, dzieci i studenci 1500 HUF.
JASKINIA DOMICA - jest unikatem na skalę światową. najbardziej znaną i najdłuższą jaskinią Parku Narodowego Słowacki Kras na pograniczu słowacko-węgierskim. Domica wraz z węgierską Jaskinią Bradla stanowi niespotykany jaskiniowy kompleks, który się ciągnie pod powierzchnią ziemi dwóch państw, Słowacji i Węgier. W ramach jaskiń Krasu Słowackiego i Aggtelekskiego jest zapisana na listę światowego dziedzictwa przyrody.
Sale jaskini i korytarze utworzyła natura na 3 poziomach z pomocą podziemnych potoczków rzeki Styks i Domnickiego potoku. Wejście do jaskini znajduje się na wysokości 339 m n.p.m., a trasa zwiedzania stopniowo opada aż do rzeczki Styks. Szatą naciekową jaskini tworzą tarcze, bębny, stalaktyty w kształcie cebuli i pagodowe stalagmity. Dom Majki to najpotężniejsza, wysoka na 20 m, sala jaskini ze wspaniałymi zasłonami naciekowymi i uroczymi kaskadowymi wodospadami, tworzącymi się na rzeczce Styks, po której na odcinku 150 m pływa się łódkami.
Domica jest znana nie tylko z powodu swych wartości geomorfologicznych, bogatej szaty naciekowej, ale także z uwagi na znaleziska archeologiczne i liczne występowanie nietoperzy. Przed 5-6 tys. lat żył w niej praczłowiek młodszej epoki kamiennej ? neolitu. Podczas wykopalisk znaleziono różne przedmioty z kamienia i kości, które można zobaczyć w hali wejściowej.
Trasa ze spływem łodzią po podziemnej rzece Styks wynosi 930 m, w tym spływ 150 m. Różnica poziomu jest bardzo mała, 3 - 7 m.
Czas zwiedzania 1 h, temperatura 10-12 st. C.
Ceny biletów: dorośli 7 ?, studenci i emeryci 6 ?, dzieci 6-15 lat i renciści 4 ?, fotografowanie i video 7 ?.
JASKINIA JASOVSKA - znajduje się na terenie Słowackiego Krasu, na skraju wsi Jasow na Pogórzu Medzewskim w Kotlinie Koszyckiej. W ramach projektu Jaskinie Słowackiego i Aggteleckiego Krasu jaskinia znalazła się na liście światowego dziedzictwa przyrody. Odkryli ja na początku XIII w. mnisi z zakonu norbertanów, którzy mieszkali w pobliskim klasztorze. O tym, że jaskinię poznali już w innych epokach historycznych, świadczy napis w Sali Husitskiej z 1452 roku. Na ścianach jaskini zachowały się cenne malowidła, przedstawiające wydarzenia historyczne, które odbyły się w tych okolicach.
Jaskinię Jasowską utworzyły na pięciu poziomach podziemne wody rzeki Bodwy w skałach wapiennych i dolomitach pochodzących z okresu średniego triasu.
Owalne korytarze jaskini łączą poszczególne przedsionki i sale obfitujące w atrakcyjne utwory wapienne w różnych kolorach. Swoimi kształtami przypominają wodospady, zasłony, tarcze, bębny, makarony a także zwierzęta i różne przedmioty. Jaskinia wykorzystywana jest też do celów terapeutycznych.
Jaskinia jest znanym stanowiskiem występowania nietoperzy. Stwierdzono w niej obecność 19 gatunków nietoperzy (z 24 gatunków występujących na Słowacji) przebywających tam głównie zimą.
Trasa zwiedzania ma długość 720 m i przewyższenie 30 m. W jaskini znajduje się 339 schodów. Różnica poziomów między wejściem i wyjściem wynosi 28 m.
Czas zwiedzania 45 min., temperatura ok. 9 st. C.
Ceny biletów: dorośli 5 ?, studenci i emeryci 4 ?, dzieci 6-15 lat i renciści 3 ?, fotografowanie i video 7 ?.
OCHTIŃSKA JASKINIA ARAGONITOWA - jest unikatem na skalę światową. Udostępnionych jaskiń tego rodzaju jest na świecie bardzo mało. Znajduje się pomiędzy Jelszawą i Sztinikiem, w podziemiach Pogórza Rewuckiego. Jaskinię odkryto przez przypadek w czasie drążenia badawczej sztolni geologicznej.
Jej wystrój stanowią kryształy białego brązowego aragonitu w kształcie igiełek, gałązek i krzaczków.
Bajkowe piękno tej jaskini stworzyło erozyjne działanie wód powierzchniowych, które przez szczeliny przesiąkały do wnętrza i w specyficznych warunkach klimatycznych przebiegała krystalizacja wodorowęglanu wapnia. Komora ?Drogi Mlecznej? wypełniona mnóstwem białych aragonitowych gron błyszczących w świetle lamp jak gwiazdy Mlecznej Drogi uważana jest za najpiękniejsze miejsce w jaskini.
Droga wejściowa do jaskini prowadzi poprzez wykutą sztolnię o długości 144 m i różnicy poziomów 19 metrów. Zwiedzający mają do pokonania 104 schody. Całkowita długość jaskini wynosi 300 metrów
Czas zwiedzania 30 min., temperatura ok. 7 st. C.
Ceny biletów: dorośli 6 ?, studenci i emeryci 5 ?, dzieci 6-15 lat i renciści 3 ?, fotografowanie i video 10 ?.
www.vivalditravel.pl
ZAPRASZAMY
Ogłoszeniodawca
Firma: Biuro Podróży VIVALDI TRAVELTelefon: 032-607-11-13
E-mail: biuro@vivalditravel.pl
Zobacz inne ogłoszenia z tego działu
Zobacz inne ogłoszenia z tego działuW przyszłym roku bilety kolejowe będą droższe?
Lecisz z Katowic? Lepiej bądź wcześniej
Okęcie: od 26 do 28 maja będą utrudnienia
Zapadła decyzja w sprawie hotelu Cracovia
Wyłudził usługi hotelowe warte 7 tys. zł
Upadło biuro turystyczne Tramp
Poznaj różnorodność wielickiego muzeum
LOT porozumiał się z Boeingiem
Wciąż wzrasta liczba klientów w biurach podróży
Nie polecimy z Jasionki do Frankfurtu?
Eurolot rozwija siatkę połączeń