W Małopolsce rozpoczyna się sezon zimowy
Data wysłania: 2009-06-06 18:52 Autor: Czytelnik IP automat
Aktualność: W Małopolsce rozpoczyna się właśnie sezon zimowy - przedsiębiorcy turystyczni przygotowują już miejsca noclegowe dla osób, które zamierzają spędzić czas na południu Polski. Powstają kolejne obiekty wypoczynkowe, rośnie także zapotrzebowanie na profesjonalnie wyszkoloną kadrę obsługującą coraz bardziej wymagających gości.
Wydział Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie informuje, że województwo małopolskie oferuje łącznie ponad 60 tysięcy miejsc noclegowych i liczba ta nadal rośnie. Wśród nich znajduje się 337 obiektów hotelarskich typu: hotele, motele oraz pensjonaty, które mogą przyjąć turystów przez cały rok. Wniosek o kategoryzację złożyło również 10 kolejnych obiektów. Już pod koniec grudnia do Małopolski zaczną przyjeżdżać turyści, którzy chcą spędzić tu święta Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowy Rok. Czekać będą na nich przede wszystkim Kraków i Zakopane. - Są to miejsca, które niezależnie od trwającego sezonu, odwiedza ogromna liczba turystów - mówi Dominika Telega, koordynator unijnego projektu "Turystyka - wspólna sprawa", w ramach którego tworzy się kolejne atrakcje dla turystów w Małopolsce oraz szkoli kadrę pracującą w turystyce. - W ubiegłym roku do samego Krakowa przyjechało ponad 6 mln gości, z czego blisko 60% to cudzoziemcy, głównie Anglicy i Niemcy - dodaje Telega.
Kraków, jak co roku zaprasza na Sylwestra na Rynku Głównym, a tu na zabawę w rytmach disco przy przebojach Boney M, Czerwonych Gitar i Budki Suflera. Restauracje i puby także przygotowały wiele propozycji, w tym bale i imprezy tematyczne, odpowiednio do indywidualnych oczekiwań gości.
Z kolei Święta i okres noworoczny w Zakopanem to raj dla miłośników białego szaleństwa. - Polscy turyści na zimowy wypoczynek i narciarskie szaleństwo wybierają poza Zakopanem także Bukowinę Tatrzańską, Poronin, Kościelisko czy Białkę Tatrzańską - wylicza Dominika Telega i dodaje, że współpraca przedsiębiorców turystycznych w Białce jest przykładem profesjonalnego, sieciowego produktu turystycznego. - Właściciele 11 wyciągów porozumieli się w sprawie wprowadzenia wspólnego skipassu - wyjaśnia Telega. - Do dyspozycji turysty, oprócz wyciągów, oddano także wiele pensjonatów i innych obiektów, które oferują szereg atrakcji, między innymi SPA czy wellness. Sauna i basen to standardowe atrakcje tamtejszych ośrodków. - Tradycyjnie organizujemy sylwestra na stoku z pokazem sztucznych ogni. Narciarze będę mieli zapewnioną możliwość skorzystania z odpowiednio przygotowanej gastronomii - reklamuje swój ośrodek Paweł Dziubasik, właściciel Pensjonatu Bania w Białce Tatrzańskiej. - Z roku na rok obserwujemy wzrost popularności Białki Tatrzańskiej jako miejsca zimowego wypoczynku. Już teraz większość miejsc w sezonie zimowym jest zarezerwowana - dodaje. Tłumy gości w sezonie powodują zwiększenie się liczby obiektów obsługujących turystów. Towarzyszy temu także wzrost zapotrzebowania na profesjonalnie wyszkoloną kadrę obsługującą gości. - Właściciele hoteli, pensjonatów oraz ośrodków wypoczynkowych widzą potrzebę podnoszenia kwalifikacji swoich i zatrudnionych pracowników. Potwierdza to coraz większe zainteresowanie szkoleniami oraz doradztwem w ramach projektu "Turystyka - wspólna sprawa" w województwie małopolskim - mówi koordynatorka projektu. - Wśród blisko 40 tematów kursów menedżerowie przedsiębiorstw turystycznych mogą znaleźć między innymi zajęcia z organizacji przedsiębiorstwa czy sprawnego zarządzania kadrami - wylicza. Osoby pracujące przy obsłudze ruchu turystycznego uczestniczą z kolei w kursach kelnerskich, barmańskich, uczą się również technik kulinarnych, a także podstawowej pomocy medycznej w turystyce.
Problemem może być tylko pogoda, bo po obfitych opadach śniegu i niskich temperaturach z listopada, zostały na razie tylko wspomnienia.
BUDOWA MOTELU PENSJONATU HOTELU INNYCH 50 % TANIEJ [2009-06-06 18:52 83.7.209.*] Witam serdecznie Ofertę Naszą kierujemy do osób fizycznych, oraz przedsiębiorstw, które chciałyby wybudować pensjonat , motel lub inne budowle z pomocą środków unijnych w wysokości 50 % kosztów netto. Przykładowo osoba zainteresowana budową w kwocie 600 000 zł netto ma możliwość otrzymania zwrotu 300 000 zł. W zależności od kwoty maksymalna możliwość dofinansowania wynosi 300 000zł.
OFERTA RÓWNIEŻ JEST KIEROWANA DO OSÓB, KTÓRE CHCĄ ROZPOCZĄĆ PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
ZAPRASZAMY NA NASZĄ STRONĘ WWW.POMOC-UNIJNA.PL TEL 0506 163 763 odpowiedz »
Sezon narciarski 2007 [2010-04-16 19:56 193.25.0.*] dziubasik uwazajcie to przekret chce zgarnąc całą kase wszystko chce dla siebie z nikim sie nie liczy odpowiedz »
|