FlixMobility wchodzi na kolejne rynki
Data wysłania: 2019-10-27 02:36 Autor: Czytelnik IP automat
Aktualność: FlixMobility ogłasza wprowadzenie usługi FlixTrain w Szwecji i zwiększenie oferty połączeń kolejowych w Niemczech.
Spółka zapowiada również przygotowania do wejścia na rynek francuski, na którym kolej ma zostać zliberalizowana w 2021 roku. Co więcej, dzięki sfinalizowaniu transakcji z lokalnym liderem na rynku autobusowym, firmą Kamil Koç, w kolejnych tygodniach spółka rozpocznie działania operacyjne w Turcji.
Po uruchomieniu pierwszych pociągów w zielonych barwach w marcu 2018 roku w Niemczech na trasach między Berlinem a Stuttgartem (przez Frankfurt) oraz między Hamburgiem a Kolonią, w 2019 roku zielone pociągi zaczęły kursować również między Berlinem a Kolonią. Od 15 grudnia, do kolejowej siatki połączeń FlixMobility na trasach Berlin - Kolonia lub Berlin - Stuttgart dołączy 7 nowych miast (m.in. Akwizgran, Lipsk, Halle (Saale) oraz Erfurt. Dodatkowo, wiosną 2020 uruchomione zostanie połączenie między Stuttgartem a Hamburgiem.
Początek 2020 oznacza również rozpoczęcie operacji FlixTrain w Szwecji. Na start zielone pociągi będą kursować na trasach Sztokholm - Malmo i Sztokholm - Göteborg. Co więcej, na początku tego roku FlixMobility ujawniło również swoje wstępne plany dotyczące rozwoju usługi kolejowej rynku francuskim - na prośbę krajowego organu regulacyjnego, ARAFER. Ma to związek z mającą nastąpić liberalizacją rynku kolejowego we Francji w 2021 roku. ARAFER przeprowadza obecnie testy równowagi ekonomicznej dla wybranych tras. Po otrzymaniu finalnych ustaleń organów, FlixTrain oceni możliwości rozwoju na rynku francuskim w 2020 roku. Wszystkie pociągi FlixTrain mają być zasilane w 100% energią odnawialną.
Proces zmierzający do dołączenia firmy Kamil Koç do siatki połączeń FlixBusa rozpoczęty w sierpniu, został oficjalnie zakończony. Pisaliśmy o nim w aktualności FlixBus rozpoczyna działalność w Turcji.
Nasza wizja cyfryzacji tradycyjnych podróży autobusowych wraz z rozwiązaniami technologicznymi, takimi jak inteligentne planowanie siatki połączeń i zarządzanie wydajnością, aplikacja FlixBus czy automatyczny system zarządzania opóźnieniami w połączeniu z lokalnym doświadczeniem firmy Kamil Koç daje ogromnie możliwości rozwoju i optymalizacji branży transportowej w Turcji - podsumowuje Jochen Engert dyrektor zarządzający i założyciel FlixMobility.
FlixTrain wjeżdża na nowe tory [2019-10-27 02:36 83.26.232.*] Ciekawe dlaczego polski rząd akceptuje bezprawne działania Flixbusa w sytuacji rezygnacji klienta z zakupionej uslugi przewozu. Zamiast należnego zwrotu pieniędzy Flixbus narzuca jednostronnie wręczenie tzw równoważnego wartościowo vouchera do wykorzystania w ciągu 12-tu miesięcy . A czy Klient może lub chce z nimi jechać w tym czasie? Jak zwykle polski rząd (i UOKIK) reaguje dopiero po pogrzebie ofiary - za to z odpowiednio mocną propagandą o trosce o polskiego obywatela. KPINA. odpowiedz »
Subskrypcja newsletterów TUR-INFO.PL [2019-11-21 21:17 77.65.101.*] Flix w Niemczech jest bardzo tani i szybki (w porównaniu z DB IC) Warto wspomnieć ze dzieci szkolne mają bilety gratisowe-te znajdujące sie pod opieka rodziców lub dziadków.Istnieja bardzo korzystne oferty przewozu dla grup szkolnych -dotyczy wszystkich przewozników. Więcej info na .www.przewodnikpoberlinie.strefa.pl odpowiedz »
|