Integracja i współpraca kluczem dla rozwoju turystyki
Data wysłania: 2019-06-17 16:36 Autor: Czytelnik IP automat
Aktualność: Integracja i współpraca kluczem dla rozwoju turystyki - przekonywał prezes Krakowskiej Izby Turystyki, Piotr Laskowski, w trakcie walnego zgromadzenia członków tej organizacji.
W trakcie walnego zgromadzenia wręczono także Certyfikaty Transportu Turystycznego Twardosky. Był to już drugi nabór tego programu. Przewoźnicy, którzy chcą go otrzymać muszą przejść audyt i zobowiązać się do przestrzegania stworzonego przez KIT kodeksu dobrych praktyk w transporcie. Certyfikaty Twardosky podczas walnego zgromadzenia otrzymali:
- ACCESS Sakowski Damian
- ADVENTURE KRAKÓW Paweł Szecówka
- AM Tour Przewóz osób Adam Chmielnik, Janina Chmielnik s.c.
- Artur Jaglarz
- WOLFTRANSFER Waldemar Bolesławski
- BLUE LINE Grzegorz Domagała
- Daniel Klimkiewicz KLIMCAR
- DESTINATION KRAKÓW Joanna Brożek
- Discover Cracow Wordine Sp. z o. o. Sp. k.
- GR8 WAY Sp. z o. o.
- GRANTRANS Andrzej Grymek
- INTER Sp. z o. o.
- Jakub Krzanowski
- JET-TRANS Katarzyna Dutkiewicz
- JST Sp. z o. o. SP. k.
- Krakow-Airport-Express Dominik Kaźmierczak
- FHU Kraktransport Krystyna Dereń
- LAURICO Sp. z o. o.
- F.H.U. Lecmar Lech Marcinkowski
- Leo Express Polska Sp. z o. o.
- Maciej Kołcz
- Małopolskie Centrum Informacji Turystycznej Sp. z o.o.
- Mariusz Paniec Transport Osobowy
- MAT TRANSPORT OSOBOWY Mirosław Mildner
- Paweł Mildner AUTO TRANSPORT MAT II
- PROMO-TOUR Andrzej Zarzycki
- P.H. "MAJAN" Eksport-Import Jan Pikuła
- Sebastian Zielnik T.T.G.
- SHUTTLE4YOU.PL Damian Szafran
- Transfers Michał Rozwadowski
- UNIQUE CRACOW Łukasz Szamraj
- Usługi Transportowe Agencja Turystyczna-Pośrednictwo W.Jarosz
- Usługi Transportowe Zdzisław Tucharz
- VIPTOUR Agnieszka Gorgoń
Podczas zgromadzenia, prezes Izby dokonał podsumowania ostatnich 12 miesięcy jej działalności, wielokrotnie podkreślając konieczność integracji, zarówno jej członków, jak i współpracy z innymi organizacjami samorządu turystycznego. Przekonywał, że w najważniejszych dla siebie kwestiach, branża turystyczna powinna mówić jednym głosem. Za przykład działań mających na celu integrację wewnętrzną podał organizację comiesięcznych śniadań turystycznych, w trakcie których członkowie KIT mogą się spotkać i porozmawiać. Wskazał, że w ciągu ostatniego roku, w szeregi Izby wstąpiło 40 firm, a 4 je opuściło. Obecnie KIT liczy sobie 165 członków.
Równie ważna dla Piotra Laskowskiego jest współpraca między izbami turystycznego samorządu gospodarczego. Wskazał na przykłady wspólnych wystąpień, takich jak organizacja spotkania noworocznego, wraz z Polską Izbą Turystyki i Nowosądecką Izbą Turystyczną, czy listopadowe warsztaty izb w restauracji Wierzynek. Razem z innymi izbami KIT wzięła udział w wystąpieniu do ministra sportu i turystyki z prośbą o interpretację przepisów ustawy o imprezach turystycznych. Razem z Polską Organizacją Turystyczną, podczas targów autobusowych w Nadarzynie, zorganizowała warsztaty dla przewoźników autokarowych, poświęcone obsłudze grup turystycznych z Dalekiego Wschodu, a wspólnie z Instytutem Turystyki zorganizowała konferencję "Rynek turystyczny - współpraca - edukacja". o której pisaliśmy w artykule Problemy pracodawców z branży turystycznej tematem konferencji. Dodatkowo, razem ze Związkiem Pracodawców Turystyki Lewiatan, promuje projekt "Paszport Pilota".
Wśród sukcesów, oprócz zwiększenia liczby członków, Piotr Laskowski wymienia wręczenie nagród Odys i Penelopa, podczas balu branży turystycznej w Kopalni Soli Wieliczka, o którym wspominaliśmy w aktualności Kto otrzymał Odysy i Penelopy w tym roku?
Zarząd KIT spotkał się z przedstawicielem Airbnb, rozmawiając o rynku krótkoterminowego wynajmu mieszkań, rozmawiając o tym, jak Airbnb mogłoby funkcjonować i jakie narzędzia posiada, aby zminimalizować negatywny wpływ, takiego rodzaju usług, na najbliższe sąsiedztwo udostępnianych turystom mieszkań. Prezes Izby poinformował także, że cztery osoby z zarządu Izby wchodzą w skład rady programowej ds turystyki przy marszałku województwa małopolskiego.
Z planów na przyszłość, priorytetem jest dalsza integracja i aktywizacja członków Izby, zwłaszcza branży turystyki wyjazdowej. Ważne dla Laskowskiego, jest też dalsze zacieśnianie współpracy ze środowiskami akademickimi. Dużym wydarzeniem, jakie jeszcze w tym roku zorganizuje KIT będzie listopadowa konferencja Travel Meetings Małopolska (27-28 listopada). Na liście celów zarządu KIT jest też promocja idei samorządu gospodarczego i przekonywanie kolejnych przedsiębiorców do tego, że warto się zrzeszać.
KIT podsumowuje ostatnie 12 miesięcy [2019-06-17 16:36 149.202.98.*] Gdyby prezes Laskowski rzeczywiście myślał o integra cji i współpracy to doprowadziłby do połączenia KIT z Polską Izbą Turrystyki! Te wszystkie kanapy działając oddzielnie osłabiają branżę i pozwalają na manipulowanie i rozgrywanie przez politruków z MSiT i POT. odpowiedz »
KIT podsumowuje ostatnie 12 miesięcy [2019-06-17 17:33 5.173.80.*] Przystąpienie do jednej słusznej organizacji nie jest rozwiązaniem na dobre działanie. Krakowska Izba Turystyki, żyje swoim życiem, wbrew pozorom reprezentuje branżę, tworzy nowe możliwości dla podmiotów działających w branży turystycznej, co przekłada się na zwiększenie ilości członków do 165, czyli o 100% w przeciągu 2 lat. Krakowska Izba Turystyki na bieżąco jest w kontakcie z większością organizacji turystycznych w regionie i kraju, często zapraszając do współpracy i wychodząc ze wspólnymi inicjatywami na zewnątrz. Od ponad dwóch lat, prowadzone są rozmowy z Polską Izbą Turystyki, która na tą chwilę nie jest przygotowana na skonfederowanie regionalnych izb turystyki. Dodatkowo wcześniej w strukturach Izby Turystyki RP, przedstawiciel Krakowskiej Izby Turystyki prowadził rozmowy o integracji ITRP z Polską Izbą Turystyki, m.in. ze względu na ich atmosferę i relacje jakie się udzielały, zarząd Krakowskiej Izby Turystyki podjął decyzje o wystąpieniu ze struktur ogólnopolskich dzięki temu ma wszelkie prawa do realizacji własnej polityki. odpowiedz »
Subskrypcja newsletterów TUR-INFO.PL [2019-06-17 18:21 89.72.163.*] Szanowny Komentatorze, dziękuję za głos w dyskusji, natomiast pozwolę sobie anonimowo (bo nie widzę czyjegoś podpisu) wejść w polemikę. Kraków i krakowska branża turystyczna są na tyle specyficzne i niepowtarzalne na skalę kraju, iż wchłonięcie w tym momencie (a do tego by się to sprowadzało) przez PIT naszej Izby spowodowałoby wyrwę w reprezentacji przedsiębiorców na szczeblu lokalnym. Niejednokrotnie działania nasze i naszych Członków są inspiracją dla całej braci turystycznej w Polsce. Nasz głos, przede wszystkim w zakresie turystyki przyjazdowej i transportu turystycznego, jest głosem znaczącym i liczącym się w innych regionach oraz na szczeblu centralnym. Uważam, iż nasze działania i tak na ten moment mają charakter współpracy i integracji z szerokim gremium podmiotów turystycznych i gdzieś na końcu tej drogi widzimy możliwość pełnej integracji, natomiast uważamy że do tego jest potrzebna metoda małych kroków i spokojna praca którą cały czas wykonujemy. Bardzo serdecznie pozdrawiam i w razie chęci do dyskusji w świecie rzeczywistym zapraszam do kontaktu ze mną bezpośrednio, bądź za pośrednictwem Biura Krakowskiej Izby Turystyki. Piotr Laskowski odpowiedz »
Pretensjonalność czy mania wielkości? [2019-06-17 19:53 51.15.104.*] Biedroń też uważa, że jest 'specyficzny i niepowtarzalny na skalę kraju' ;) odpowiedz »
Pretensjonalność czy mania wielkości? [2019-06-18 07:37 5.173.81.*] Czysto merytorycznie, można się zgadzać lub nie z pogladami Jacka Biedronia ale naly przyznać "ze jest 'specyficzny i niepowtarzalny na skalę kraju' ;)". Tylko co ma wspolnego JB z Krakowską Izbą Turystyki? odpowiedz »
|