PTTK organizuje konferencję poświęconą turystyce rowerowej
Data wysłania: 2018-08-24 16:55 Autor: Czytelnik IP automat
Aktualność: Jak zmieniać rowerowy krajobraz Polski? Czy warto i jakie są skutki działań? Jak radzić sobie z trudnościami i jak wypadamy na tle Europy? Takie pytania zostaną postawione na konferencji zorganizowanej przez PTTK wraz z Kielce Bike Expo - Targami Kielce S.A.
Na konferencję pt: "Rozwój Turystyki i infrastruktury rowerowej w Polsce" zaproszono specjalistów, teoretyków i praktyków, którzy poprowadzą dwa panele dyskusyjne.
Panel 1: Czy gonimy Europę? Kierunek rozwoju rowerowego Polski.
Goście opowiedzą m.in. o rozwoju rowerów elektrycznych, rowerowych inwestycjach i ich wpływie na ruch rowerowy i turystyczny, dobrych i złych praktykach rowerowych, rowerowych biznesach i współpracy z samorządami.
Panel 2: Jak powinna wyglądać wymarzona przez rowerzystów, przyjazna im gmina?
Do panelu drugiego zaproszono przedstawicieli wybranych gmin wyróżnionych w konkursie "Gmina Przyjazna Rowerzystom". Opowiedzą o swoich dokonaniach, problemach i planach.
Konferencja dostępna jest dla wszystkich, ale organizatorzy w szczególności liczą na obecność przedstawicieli gmin, miast, wsi i powiatów, a także na lokalnych rowerowych liderów, przedstawicieli klubów, kół i lokalnych inicjatyw.
Konferencja odbędzie się w drugi dzień Kielce Bike Expo - w piątek 14 września. Rozpocznie się o godzinie 11:00 w sali konferencyjnej "Kappa" znajdującej się w części Centrum Kongresowego Targów Kielce.
Udział jest bezpłatny po wcześniejszym dokonaniu rejestracji pod linkiem partner.targikielce.pl
Konferencja potrwa około 3 godzin.
Konferencja nt. turystyki rowerowej [2018-08-24 16:55 78.10.148.*] Śląsk przegapił swoje 5 minut w turystyce rowerowej. Jeszcze kilka lat temu istniała niepowtarzalna szansa na stworzenie jedynej w Europie, a kto wie czy nie na świecie, sieci tras rowerowych na Górnym Śląsku i w Zagłębiu na bazie zamykanych linii kolei piaskowych - tworzących ogromną kilkuset kilometrową siec po całej aglomeracji. Ludzie pracujący w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach przychodzą do pracy tylko po odbiór pensji bez jakiegokolwiek pomysłu na turystyczny rozwój regionu. Byłe i obecne koleje piaskowe likwidują swoje linie kolejowe, zarabiając na sprzedaży złomu z odzysku oraz rozbierając istniejące mosty. Sieć kolei docierała nie tylko do każdej kopalni ( istniejącej i zamknietej) ale także przebiegała w pobliżu centrów miast. Gdyby Urząd Marszałkowski korzystał z rad technokratów zapewne istniała możliwość stworzenia zarysu tego typu sieci. Niestety absolwenci Politologii, Kulturoznawstwa czy Socjologii zatrudnieni w Urzędzie nie dysponują nawet cieniem wyobraźni co zostało bezpowrotnie stracone dla całego regionu. Wystarczy zobaczyć jak przez dziesiątki lat zrobili to inni http://www.bahntrassenradwege.de/. odpowiedz »
|