Upadek biura podróży w Lubelskim
Data wysłania: 2017-07-12 09:42 Autor: Czytelnik IP automat
Aktualność: We wtorek po południu pojawiły się doniesienia o poszukiwaniach właścicielki i upadku biura podróży w Biłgoraju. Chodzi o Biuro Usług Turystyczno-Pielgrzymkowych "VIA" z Biłgoraja.
To biuro było organizatorem wpisanym do CEOTiPT, który rozpoczął działalność 26-08-2013, a obecnie dysponował gwarancją w kwocie 28 tys. euro (Europaische Reiseversicherung AG). Niestety to biuro było także agentem firmy Neckermann i choć obecnie już nie ma go na stronach agencyjnych, jednak 7 lipca występowało: B.U.TiP VIA adres: 23-400 Biłgoraj ul. Kościuszki 143 telefon: 84 686 40 10 - co ciekawe, było ono na stronie Neckermanna przypisane do województwa Mazowieckiego?
Grupa poszkodowanych ma liczyć minimum 180 osób, a doniesienia mówią o nie wykonywaniu rezerwacji, więc może się okazać, że zwroty nie obciążą ubezpieczyciela, ani TFG, a organizatora, bowiem, jeśli agent był prawidłowo umocowany i zawierał umowy, to na organizatora spada odpowiedzialność.
Pozostaje mieć nadzieje, że policja odzyska choć część wpłaconych pieniędzy, a Marszałek i Neckermann szybko uporają się z problemem, bowiem już w pierwszych doniesieniach o upadku na stronach Dziennika Wschodniego połączono temat upadku z informacjami o zadłużeniu biur:
Polskie biura podróży są zadłużone łącznie na kwotę 3,5 miliona złotych. Przed wyjazdem na wakacje zawsze warto więc sprawdzić sytuację finansową firmy, z której usług zamierzamy skorzystać.
Podczas wyboru wakacji nie powinno się liczyć jedynie na zaufanie. Dlatego jedno z Biur Informacji Gospodarczej przygotowało raport o biurach podróży i organizatorach wypoczynku, którzy oprócz oferty wakacyjnej, mają także długi. - Trudno powiedzieć, czy tym podmiotom, które znajdują się w naszej bazie, grozi upadłość. Natomiast śmiało można powiedzieć, że są to biura, które mają zadłużenie - tłumaczy Agnieszka Salach z ERIF Biura Informacji Gospodarczej.
Najbardziej zadłużone są biura działające w województwach: śląskim, małopolskim i mazowieckim. - Najczęściej biura zalegają z płatnością za rachunki telefoniczne i za multimedia. Na drugim miejscu mamy umowy kredytów - wymienia Salach. Sytuacje firm organizujących wakacyjne wyjazdy można zweryfikować na rządowej stronie turystyka.gov.pl.
Na cytat miesiąca zasługuje wypowiedź Trudno powiedzieć, czy tym podmiotom, które znajdują się w naszej bazie, grozi upadłość. Natomiast śmiało można powiedzieć, że są to biura, które mają zadłużenie, bo ona mówi, że coś mówi, ale w sumie to nic nie znaczy... dodatkowo także informacja o tym, że w Centralnej Ewidencji można sprawdzić sytuację firm jest niepoważna, bo tam sprawdzamy tylko legalność działania organizatora.
Upadek biura z Biłgoraja [2017-07-12 09:42 80.52.226.*] tak właśnie "wycina się polską przedsiębiorczość" - nawet Salomon z pustego nie naleje! takie rzeczy -TYLKO w I..... odpowiedz »
Upadek biura z Biłgoraja [2017-07-12 10:32 31.182.200.*] witryna https://turystyka.gov.pl./ - firefox wyrzuca komunikat: Połączenie nie jest bezpieczne !!! odpowiedz »
Upadek biura z Biłgoraja [2017-07-12 10:48 195.150.184.*] To także może być wina twojego komuptera i nie zaktualizowanych certyfikatów, bo u mnie jest OK i na FF i na Chrome odpowiedz »
Upadek biura z Biłgoraja [2017-07-12 11:02 213.76.139.*] Drogie TUR-Info,
wypadałoby sprawdzić fakty np. u wspomnianego Neckermanna, zanim opublikujecie takie bzdety. Nie było ani rezerwacji ani umowy. Był tylko złodziej i grupa potencjalnych podróżników. Apeluje o odrobinę odpowiedzialności w Waszych komentarzach. Bezmyślne kopiowanie tekstów i sklejanie ich w niby "redakcyjny" tekst to mało profesjonalne działanie.
Krzysztof Piątek odpowiedz »
Upadek biura z Biłgoraja [2017-07-12 12:27 195.150.184.*] Dopiero dziś o 11:28 otrzymaliśmy Państwa oświadczenie i jednak z przykrością muszę zaznaczyć, że klienci widząc biuro VIA na Państwa stronie jako agenta (od końca 2016 do 7 lipca co najmniej) mogą nie podzielić Państwa spojrzenia na stan prawny umowy i jej "niezawarcie". Te sprawy są już w gestii prawników o czym będziemy informować na bieżąco. Ja natomiast apeluję o spokojne podejście do sprawy, a nie próby dyskredytowania nas, bo podajemy niemiłe Państwu informacje. Staramy się zawsze mieć na oku interes szeroko pojmowanej branży i to z długim okresie - organizatorzy, jeśli nadal chcą mieć klientów w dobie bookinga, Ryanair i Airbnb muszą oferować coś więcej niż same gołe usługi np. pewność i bezpieczeństwo wyjazdu. Z poważaniem, Łukasz Odziewa odpowiedz »
Upadek biura z Biłgoraja [2017-07-13 09:58 83.18.27.*] Rzetelność informacyjna polega na ich sprawdzeniu zanim się o czymś informuje. Chodzi tutaj chyba o dyskredytację Neckermanna ponieważ bez sprawdzenia już ferowaliście Państwo wyroki. Wiadomo wieść poszła w świat a nie każdy czyta sprostowania. Czemu tak się nie dzieje w stosunku do innych organizatorów tylko piejecie peany na ich cześć. Czyżby Neckermann nie był "wygodny" dla niektórych. odpowiedz »
|