Kto otrzymał Złote Logo Polski od POT?
Data wysłania: 2016-12-19 09:06 Autor: Czytelnik IP automat
Aktualność: W dobie wszechobecnej reklamy na znaczeniu zyskują rekomendacje osób i instytucji spoza obszaru turystyki. Każdy dokłada cegiełkę pozwalającą na skojarzenie osoby z krajem - uważa p.o. prezesa POT, Bartłomiej Walas. Podczas gali, która odbyła się 14 grudnia w Teatrze Stanisławowskim w Warszawie, Polska Organizacja Turystyczna po raz piąty wyłoniła laureatów projektu "Złotego Logo Polski", wyróżniającego osoby i instytucje, które promują nasz kraj.
Otwierający uroczystość podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Rekreacji Dawid Lasek odczytał list ministra sportu i turystyki Witolda Bańki, skierowany do zwycięzców projektu.
Polska jest krajem, który może poszczycić się naprawdę wielkimi postaciami sławiącymi nasz kraj za granicą. Organizowana dziś gala pozwoli nam poznać wyjątkowych Polaków i instytucje rozwijające kulturę, gospodarkę, budujące prestiż Polski na wielu płaszczyznach. Marka polska to przede wszystkim ludzie, którzy ją kształtują. Przyznawane wyróżnienie jest formą podziękowania wybitnym osobistościom budującym obraz atrakcyjnej Polski - napisał minister.
Ten, kto odniósł sukces, zawsze ma za plecami swój kraj pochodzenia. Ważne, by osoba, która rozsławia swój talent i umiejętności była także naszym ambasadorem. Chcemy, żeby ludzie sukcesu swoją siłą przyciągali do naszego kraju turystów. Życzę, byście Państwo byli dumni z tego, czym jest Polska - dodał Lasek.
Wiceprezes POT Bartłomiej Walas podkreślił, że w dobie wszechobecnej reklamy na znaczeniu zyskują autentyczne rekomendacje osób i instytucji, które znajdują się poza obszarem turystyki. Zarówno w zakresie inwestycji sprowadzanych do Polski, ale także przyjazdów turystów, znaczenie ma marka kraju. Na tę markę pracuje cale społeczeństwo, ludzie z kultury, sztuki i sportu. Każdy dokłada cegiełkę pozwalającą na skojarzenie osoby z krajem - zaznaczył.
W kategorii kultura odznaką "Złote Logo Polski" uhonorowano twórcę muzyki do ponad stu filmów i seriali, trzykrotnego laureata Złotych Lwów, Michała Lorenca oraz Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny.
"Nagroda to impuls, żebyśmy stawiali sobie kolejne cele i zadania. Cieszymy się z tego, że zespół robi fantastyczną promocję naszemu krajowi. Promocja jest elementem który pozwoli na rozwój Polski, bo kultura łączy - podkreślił dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk Zbigniew Cierniak, odbierając nagrodę.
Za wybitne osiągnięcia naukowe i wkład pracy w rozwój turystyki w Polsce wyróżniono prof. dr hab. Grzegorza Gołembskiego, twórcę katedry turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, który brał udział w tworzeniu pierwszej strategii marketingowej Polski w tym sektorze.
Wśród wyróżnionych instytucji znalazły się firma Cloud Technologies S.A., nagrodzona za nowatorskie podejście do reklamy internetowej oraz PESA Bydgoszcz S.A., lider wśród polskich producentów taboru służącego pasażerom we wszystkich regionach Polski i za granicą. Złotym Logiem Polski odznaczono także grupę kapitałową CD Projekt S.A, twórcę gier o Wiedźminie, funkcjonujących w powszechnej świadomości jako sukces polskiej branży rozrywki elektronicznej.
Nagroda była dla nas niespodzianką i jesteśmy z niej dumni. Cieszy nas, że gracze wiedzą, iż w Polsce powstaje wiele dobrych gier i ta branża niesamowicie się rozwija. Naszym największym osiągnięciem jest +Wiedźmin III+, ale jesteśmy przekonani, że kolejne gry także będą przyczyniać się do promocji kraju - powiedział odbierający nagrodę w imieniu Grupy CD Projekt S.A. prezes zarządu Adam Kiciński.
Złote Logo Polska jest wyróżnieniem przyznawanym dla uhonorowania osób, instytucji i organizacji zaangażowanych w budowanie pozytywnego wizerunku Polski oraz jej promocję.
Odznaka przyznawana jest od 2012 roku decyzją prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej na podstawie rekomendacji kapituły złożonej z wybitnych ekspertów specjalizujących się w zagadnieniach promocji Polski. W poprzednich edycjach wydarzenia nagrodzono ponad trzydziestu laureatów, m.in. Krzysztofa Pendereckiego, Leszka Możdżera, Natalię Partykę, Roberta Lewandowskiego, prof. Michała Kleibera, Gosię Baczyńską. Specjalną nagrodą uhonorowano Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Stadion Narodowy w Warszawie.
|