Uczelnie chcą kształcić pilotów i przewodników
Data wysłania: 2013-07-09 18:19 Autor: Czytelnik IP automat
Aktualność: Uczelnie wyższe przygotowują się na wejście w życie ustawy deregulacyjnej która skutkować będzie m.in. uwolnieniem zawodów pilota wycieczek i przewodnika turystycznego. W związku z czym w ofercie kilku z nich pojawiły się już nowe kierunki ściśle związane z tematyką pilotażu i przewodnictwa.
Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku uruchomiła nowy kierunek studiów podyplomowych - Studium dla Pilotów i Rezydentów Biur Podróży. Studium przygotowuje do pracy na stanowisku pilota wycieczek i/lub rezydenta biura podróży. Absolwent będzie posiadał wiedzę o funkcjonowaniu podmiotów gospodarczych sektora turystyki i rekreacji w różnych kręgach kulturowych, normach, regułach prawnych, etycznych i zawodowych odnoszących się do pracy w zawodzie pilota /rezydenta.
Z kolei Wydział Turystyki i Rekreacji na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu oferuje nową specjalizację: Pilotaż i Przewodnictwo Turystyczne. Jak zapewniają pomysłodawcy kierunku, po jego ukończeniu absolwent będzie potrafił:
- sprawnie planować i prowadzić imprezy turystyczne
- pełnić rolę przewodnika po trasach turystycznych w Polsce i za granicą
- posiadać wiedzę oraz umiejętności zgodne z wymogami kursu na pilota wycieczek
- przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach
- turystycznych oraz prowadzenia samodzielnej
- działalności gospodarczej
Studia podyplomowe z zakresu P & P w WSTiH są pierwszymi tego typu w kraju.
Uczelnie wyższe przygotowują się na deregulację [2013-07-09 18:19 5.184.178.*] Bzdura!Przeciez przewodnicy sa regionalni i to wymaga konkretnej wiedzy o wsi,czy miescie a nie ogolnikow teorii a pilotaz,to....charakter a nie zawod no i praktyka!!!!Znowu chca kase zbic.Ciekawe,kto sie na to nabierze.Miejmy nadzieje,ze nie biura. odpowiedz »
Uczelnie wyższe przygotowują się na deregulację [2013-07-11 14:25 151.46.190.*] NABIORĄ SIĘ KANDYDACI. Póki co mało której uczelni przeszkadza to że jej absolwenci nie dostaną pracy. Nie jest też istotne ze dostarczana wiedza czasem mija się z praktyką. Za to cała masa potencjalnych kandydatów uwierzy, ze ukończenie STUDIÓW da im bogatą wiedzę i da szansę na lepszą pracę. Ostatnio wzruszyło mnie ogłoszenie zamieszczone przez angielski hotel poszukujący kandydata do pracy. Poszukują kandydata, który jest profesjonalny, ale przyjazny i miły, zadbany, ma zdolności multi-zadaniowe, musi umieć rozwiązywać problemy. Powinien być zorganizowany, pewny siebie i posiadać biegłą znajomość obsługi komputera. Doświadczenie dot. pracy w recepcji hotelowej jest mile widziane, chociaż będzie zapewnione pełne przeszkolenie. I ANI SŁOWA O STUDIACH WYŻSZYCH, DYPLOMACH, JĘZYKACH., MIN. LATACH STAŻU, MŁODYM WIEKU. W świetle takiego podejścia - nasi pracownicy powinni czuć się dyskryminowani. Zarówno ci z doświadczeniem, jak i ci początkujący w zawodzie. odpowiedz »
Uczelnie wyższe przygotowują się na deregulację [2013-07-10 08:26 81.18.205.*] Ale jaja, ci na tych uczelniach już nie wiedzą kogo łupić... odpowiedz »
|