TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter

Forum grupa: Baza turystyczna

Uwaga! Serwis nie bierze odpowiedzialności za wypowiedzi na forum. Ewentualne naruszenia regulaminu serwisu prosimy zgłaszać Administratorowi po przez stronę Kontakt

Przedsiębiorcy posługują się nazwami obiektów hotelowych bez

Data wysłania: 2007-05-30 12:32 Autor: Czytelnik IP automat

    • Wiele hoteli i pensjonatów nie spełnia wymagań 

      [2007-05-30 12:32 83.15.101.*]

      Niedawno temu przetoczyła się przez portal dyskusja na ten temat i pewnie za chwilę pojawią się te same argumenty z pensjonacikami i hotelikami... Są też inne wyroki sądów inaczej orzekające w kwestii nazw rodzajowych i wprowadzania w błąd. Dlaczego nasze prawo musi być zawsze najbardziej oryginalne i w najbardziej wydumany sposób interpretowane? Jakby nie można prosto i jasno określić minimalnych wymagań dla poszczególnych grup obiektów noclegowych, weryfikowanych i kontrolowanych przez gminy a dla chcących wprowadzić gwiazdkową czy inną klasyfikację w obecnym na przykład kształcie. Hotel dla każdego - gwiazdki dla wybranych!   odpowiedz »

    • Wiele hoteli i pensjonatów nie spełnia wymagań 

      [2007-05-31 17:07 83.9.0.*]

      obiekt, który nazywa się gościniec w internecie funkcjonuje jako pensjonat
      Klient zamawiając pokój przez internet jest przekonany, że jedzie do pensjonatu (spełniajacego wymogi pensjonatu).Kto powinien zająć się tymi niewłaściwymi nazwami w internecie?   odpowiedz »

      • Wiele hoteli i pensjonatów nie spełnia wymagań 

        [2007-05-31 19:13 85.128.115.*]

        W takiej sytuacji przede wszystkim należy się cieszyć, że nie przyjechało się jako biuro podróży z grupą np. 100 klientów, którzy odmawiają zakwaterowania lub występują z innymi roszczeniami.
        A na poważnie - przy założeniu, że jest to strona internetowa tego "pensjonatu" wchodzą wszelkie konsekwencje bezprawnego posługiwania się nazwą obiektu hotelarskiego. Sytuacja taka może zainteresować w szczególności:
        1) marszałka województwa, którego interwencja ogranicza się w zasadzie do skierowania sprawy do inspektora Inspekcji Handlowej;
        2) inspektora Inspekcji Handlowej, który w praktyce wzywa do uchylenia uchybień, a gdy jest to bezskuteczne może wystąpić do sądu grodzkiego z wnioskiem o ukaranie w trybie kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia. Przy dotychczasowej praktyce oznacza to, że taki przedsiębiorca otrzyma około 300 zł mandatu, a jak się nie dostosuje, to za rok inspektor pewnie jeszcze raz wystąpi;
        3) Prezesa UOKiK, który jednak dotychczas chyba nie występował w tych sprawach, ale wydaje się, że jedynie on może doprowadzić korzystając ze swoich kompetencji do normalności   odpowiedz »

      • Wiele hoteli i pensjonatów nie spełnia wymagań 

        [2007-06-01 11:37 83.15.101.*]

        42 wymagania (bez podpunktów), które ma spełniać pensjonat są tak powszechnie znane, że nikt nie czyta opisu obiektu i ślepo jedzie bez sprawdzenia co w nim jest naprawdę. To nie branża podróżuje tylko zwykli ludzie! Dwie gwiazdki hotelowe ma zarówno Campanille jak i Ibis. Formalnie.   odpowiedz »

        • Wiele hoteli i pensjonatów nie spełnia wymagań 

          [2007-06-01 14:22 85.128.115.*]

          dlatego branża powinna przeprowadzać akcję informacyjną, czego nie robi; można natomiast znaleźć przykłady dezinformacji, jak w przypadku ostatniego konkursu Weekend dla Mieszczucha, gdzie wyróżniony został hotel, kóry nie jest hotelem   odpowiedz »

          r e k l a m a

          • Wiele hoteli i pensjonatów nie spełnia wymagań 

            [2007-06-01 15:22 83.15.101.*]

            nie wydaje mi się, że kogoś będzie interesował fakt wyposażenia łazienki w wagę i płaszcz kąpielowy (pensjonat 5*) lub rodzaj wentylacji (ma być po prostu świeże powietrze). opisy wymagań i nazwy obiektów noclegowych nie dość, że nie są zgodne z obowiązującą w Polsce normą (PN-EN ISO 18513) ale też z potocznym czy słownikowym rozumieniem słów (np. apartament czy pensjonat). nie ma w znanym mi świecie kraju, gdzie miejsce do przenocowania posługuje się tylko nadaną kategorią nie opisując jednocześnie dokładniej swoich usług (choćby tylko piktogramami wg zalecenia Rady Europy 86/665/EWG). każdy, kto spał w sieciowym *** i niezależnym zobaczy różnicę w serwisie. nie koniecznie na korzyść globalnego operatora... w Accorze woda mineralna zniknęła z pokoi w dzień po zmianie tego wymogu.   odpowiedz »

            • Wiele hoteli i pensjonatów nie spełnia wymagań 

              [2007-06-01 16:10 85.128.115.*]

              a jeeli jest to grupa alergikow na wczasach odchudzajacych, to chyba tak   odpowiedz »

          • [usunięto] 

            [2007-06-01 15:36 83.15.101.*]

            [wypowiedź została usunięta]   odpowiedz »

            • Wiele hoteli i pensjonatów nie spełnia wymagań 

              [2007-06-01 16:08 85.128.115.*]

              Po pierwsze, jest tam takie okrelenie - czytamy tam "Spośród nadesłanych w tym roku ofert z całej Polski ofert bezkonkurencyjna okazała się propozycja jednego z kilku ośrodków PUHiT Start Hotel - Centrum Konferencyjno-Rekreacyjne (...)".
              Po drugie, na stronie internetowej firma ta informowala, ze prowadzi uslugi w czterech hotelach; juz po ogloszeniu wynikom konkursu zostalo to zmienione na cztery budynki. W dalszym ciagu wystepuje tam nazwa hotel, np. w adresie www. Czy nikt z PIT tego nie widzial? Sprawdzenie czy dany obiekt jest hotelem zajmuje okolo 1 minuty.   odpowiedz »

        • Wiele hoteli i pensjonatów nie spełnia wymagań 

          [2007-06-01 22:25 85.128.115.*]

          podobnie jak i wiele wymagań jest w przypadku banku; statu banku uzależniony jest od konieczności spełnienia szeregu warunków, których klienci nie znają; podobnie jak i wcześniej dyskusja przenosi się na inna płaszczyznę - nie co jest, ale co być powinno (w ocenie osób wypowiadających się); te dwie sfery trzeba wyraźnie odróżnić   odpowiedz »

    • Wiele hoteli i pensjonatów nie spełnia wymagań 

      [2007-06-04 11:14 85.221.178.*]

      1- Brak w zapisach ustawy informacji że nazwą HOTEL może się posługiwać tylko obiekt posiadający odpowiedni certyfikat. A certyfikat wydaje zgodnie z polskim prawem jednostka akredytowana.
      2- Brak woli środowiska hotelarzy do stworzenia jednostki najlepiej organizacji zawodowej posiadającej akredytacje PCA do certyfikowania obiektów. PZH nie ma akredytacji PCA do certyfikacji obiektów hotelowych (jak mi wiadomo) a wielu korzysta z ich komisji oceniającej.. Zapewne stworzenie jasnych procedur kontrolnych będzie kłopotem dla wielu właścicieli hoteli.

      Opisana sytuacja powyżej wynika z tych dwóch punktów. Działam trochę w rynku inwestycji hotelarskich i widze co się dzieje. Brak programowania obiektów za czym idzie wiele błędów to rzeczywistość tego rynku. Nawet konsultanci ogólno-obiektowi nie mają świadomości prawno - rynkowych metod kontroli jakości. W jednej rozmowie ze szkoleniowcem ds.. inwestycji zmroził mnie fakt iż osoba ta uważa ,że w przypadku wprowadzenia certyfikacji co rocznej będzie najpierw dysputa wieloletnia o to kto i na jakich zasadach ma certyfikować obiekty,. absolutny brak znajomość prawa i narzędzi rynkowych kontroli obiektów.
      Proponuje hotelarzom najpierw pomyśle jak działać zawodowo (jako grupa zawodowa ze swoimi własnymi wytycznymi środowiskowymi) a potem narzekać. Zgodnie z dyrektywami UE ani rząd ani unie nie zrobi za hotelarzy porządku. Za certyfikację musi zabrać się środowisko zawodowo związane z gałęzią gospodarki, zbawca na białym koniu się nie pojawi. .   odpowiedz »

      • Wiele hoteli i pensjonatów nie spełnia wymagań 

        [2007-06-04 12:37 149.156.220.*]

        w pełni zgadzam się, że środowisko "hotelarzy" powinno samo się tym zająć; jest to typowy obszar, gdzie powinny występować mechanizmy autoregulacji z jasnymi procedurami i ich kontrolą; tak się jednak z wielu powodów nie dzieje; nie mogę się jednak zgodzić ze stwierdzeniem, że "Brak w zapisach ustawy informacji że nazwą HOTEL może się posługiwać tylko obiekt posiadający odpowiedni certyfikat"; nazwą hotel może posługiwać się tylko przedsiębiorca w stosunku do obiektu który posiada odpowiednie zaszeregowanie i kategoryzację; wynika to jasno z art. 43 ustawy (chyba, że chodzi Autorowi o co innego)   odpowiedz »

        • Wiele hoteli i pensjonatów nie spełnia wymagań 

          [2007-06-04 17:32 85.221.178.*]

          Racja, nad regulacja jest nie wskazana. Każdy kto uważa że spełnia wymagania może nazwać swój obiekt HOTEL. I tu ponownie pojawia sie aktywność środowiska i wolny rynek. Kto nie przeszedł certyfikacja składa oświadczenie zgodności. Kto chce pokazać Klientom, że ma dobrej jakość usługę i obiekt poddaje się certyfikacji realizowanej przez trzecią stronę. Tutaj np. wkraczają biura podróży i sieci hotelowe, które w trosce o dobro klient powinny sprawdzać czy obiekt jest certyfikowany czy jest to tylko oświadczenie właściciela. No i aktywność izb turystycznych promujących jakość. Inny sposób to zarejestrowanie znaku gwiazdek z “czymś" dawanych przez certyfikującego których prawo do zawieszenia daje certyfikacja.   odpowiedz »

          • Wiele hoteli i pensjonatów nie spełnia wymagań 

            [2007-06-04 19:12 149.156.220.*]

            w wersji obecnie istniejących stosunków w Polsce jest to obecnie jednak nie do zrobienia; świadomość i dobra wola przedstawicieli samorządu gospodarczego jest wątpliwa; przywołam tu wspomniany już przykład - Polska Izba Turystyki przyznała niedawno nagrodę dla "hotelu", który nie jest hotelem w rozumieniu ustawy o usługach turystycznych, nazwą tą przedsiębiorca ten posługiwał się bezprawnie - o jakiej można tu więc mówić certyfikacji ze strony PIT?   odpowiedz »

            • Wiele hoteli i pensjonatów nie spełnia wymagań 

              [2007-06-14 18:09 83.9.19.*]

              I to jest przykład,że nagrodzony hotel nie jest hotelem,bo lepiej pracuje niż kategoryzowany.Nie wiem kto wymyślył te kategoryzacje w dobie internetu i telefonu.Nikt nie jedzie w ciemno "na ładne oczy".Chodzi tylko o to ,by wyciągnąć jakieś pieniądze od właścicieli pensjonatów.   odpowiedz »

              • Wiele hoteli i pensjonatów nie spełnia wymagań 

                [2007-06-14 21:06 85.128.115.*]

                znowu mylimy dwie rzeczy - fakt dezinformacji ze strony PIT jest oczywisty; nie chodzi tu tylko o konsumentów, ale także o innych przedsiębiorców; stosowanie takiej nazwy w tym przypadku to także czyn nieuczciwej konkurencji, poszkodzeni przedsiębiorcy (np. hotel który prowadzi niedaleko zkategoryzowany hotel) mogą w takiej sytuacji żądać np. naprawienia szkody z powody niższych obrotów; przez internet i telefon nie wszystko jest do sprawdzenia; czasami ustawodawca chroni pewne nazwy, podobnie jest np. z nazwą adwokat, czy bank   odpowiedz »

 
     

Forum gorące tematy

Forum gorące tematy
Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję