Ruszyła wielojęzyczna strona internetowa promująca Małopolsk
Data wysłania: 2007-05-08 14:46 Autor: Czytelnik IP automat
Aktualność: Od początku maja pod adresem www.visit.malopolska.pl działa nowa, wielojęzyczna strona internetowa województwa małopolskiego, na której reklamowane są m.in. atrakcje turystyczne regionu. Zdaniem Kingi Krasoń z biura prasowego małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego, nowa strona przeznaczona jest przede wszystkim dla turystów, których ma zainteresować regionem. Obecnie można ją przeglądać w pięciu wersjach językowych (po polsku, angielsku, niemiecku, francusku oraz rosyjsku), ale już teraz planowane jest uruchomienie kolejnych wersji językowych.
Na stronie turyści znajdą informacje o największych miastach Małopolski, miejscach UNESCO, bogactwie przyrody (parkach narodowych i krajobrazowych), najciekawszych imprezach w regionie oraz ofertę turystyki aktywnej a także muzeów, galerii i teatrów. Mogą też zapoznać się z lokalnymi tradycjami, małopolskimi przysmakami i ciekawostkami z regionu. Osoby zainteresowane znajdą tu też kilkaset linków do stron zewnętrznych: samorządów lokalnych, poświęconych atrakcjom turystycznym a także ciekawym imprezom. Strona aktualizowana jest raz w tygodniu, a informacje o niej pojawią się w maju w wybranych portalach turystycznych a także w punktach informacji turystycznej w regionie.
Małopolska nareszcie się promuje w Necie [2007-05-08 14:46 85.168.136.*] Gratulacje!!! Nareszcie ktos wpadl na rozsadny sposob promocji : wielojezycznosc. Dobrze byloby, zeby pomysl powielono w pozostalych regionach Polski i jeszcze wejsc na strony miedzynarodowe, lub wykazac zainteresowanie ukazaniem sie (swojego adresu internetowego regionu ) w majacym sie ukazac Europejsckim Roczniku Turystycznym, przygotowywanym przez Académie Européenne de Tourisme (AET) ( autorstwa Claude Origet i Sophie Jousselin ). Rozmawialam z autorkami tegoz rocznika; wspominaly o malym zainteresowaniu ankieta, jaka byla rozeslana poczta elektroniczna do regionow turystycznych (ktorych adresy staralam sie uzyskac i bylo to mozliwe za posrednictwem Zakladu Geografii Turyzmu UJ). A chodzilo o inwentarz danych turystycznych, i roli turystyki w tychze regionach. Zaproponowalam wtedy, zeby ponowic apel o wypelnienie i odeslanie ankiet. Zeby zachecic adresatow, zaproponowalam przetlumaczenie tejze ankiety na jezyk polski (bezinteresownie) zeby byla zrozumiala bez watpliwosci w kazdym slowie. Jezeli osoby odpowiedzialne za sprawy turystyki w regionach, nie potraktowaly tej ankiety powaznie , to wydaje mi sie ze wskazuje to na brak zainteresowania promocja. W roczniku tymze (Annuaire Européenne de Tourisme) chodzi o to zeby umiescic te dane wlacznie ze strona internetowa danego regionu (wtedy kazdy potencjalny turysta w kazdym regionie Europy moze wejsc na strone internetowa i uzyskac niezbedne informacje). I w tym celu dobrze byloby zeby informacje turystyczne ukazywaly sie w kilku podstawowych jezykach, jak to ma miejsce w przypadku promocji Krakowa!!!. Z powazaniem. Miroslawa Woroniecki odpowiedz »
Académie Européenne de Tourisme (AET)(c.d) [2007-05-08 18:48 85.168.136.*] Dla wiarygodnosci, podaje jeszcze adres internetowy wspomnianej instytucji : http://www.tourism-academy.eu/ Z powazaniem M.Woroniecki odpowiedz »
|