Słabsze półrocze w polskich hotelach?
Data wysłania: 2009-10-29 15:46 Autor: Czytelnik IP automat
Aktualność: Jak wynika z badań, w okresie pierwszych 6 miesięcy tego roku spadek liczby gości hotelowych wyniósł 5,3 proc.
Według danych przedstawionych przez GUS, liczba osób korzystających w pierwszym półroczu 2009 roku z całej bazy hotelowej wyniosła 8,7 mln, podczas kiedy w 2008 r. wynosiła ona 9,1 mln.
Wpływ na spadek ilości gości hotelowych ma z pewnością spadek liczby turystów zagranicznych, odwiedzających Polskę oraz cięcia kosztów w firmach, często delegujących pracowników do wykonywania obowiązków związanych z potrzeba korzystania z usług hotelarskich.
Spadek popytu na usługi hotelarskie miał miejsce we wszystkich województwach. Największy dotyczył obiektów w woj. dolnośląskim i lubuskim.
Słabnie popyt na usługi hotelarskie? [2009-10-29 15:46 188.33.97.*] szkoda ! ZE CHORE POLSKIE HOTELE nie obniżają ceny ? nie robią promocji ale sensownych a nie takich które i tak daja w rezultacie cenę promocyjna a nie cena promocyjna wynika ze w cenie nie ma sniadania co zrobił ORBIS i się ośmieszył , wprowadził teraz promocje jesienna i jak sa obniżone ceny ! ? wcale ..... polska branża hotelarska jest uboga bo jest prowadzona w większości przez osoby które nie mają o tym pojęcia odpowiedz »
Słabnie popyt na usługi hotelarskie? [2009-11-02 00:38 83.26.164.*] cyt. "polska branża hotelarska jest uboga bo jest prowadzona w większości przez osoby które nie mają o tym pojęcia"
W pełni się zgadzam. Mam kontakt z wieloma hotelarzami i to co słyszę w rozmowach to masakra. odpowiedz »
Słabnie popyt na usługi hotelarskie? [2009-11-05 11:42 83.7.163.*] Myślę, że na określone wypowiedzi właścicieli hoteli wpływają również różne doświadczenia zawodowe. Każdy ma innych klientów i często doświadczenia są inne. Jeśli zaś chodzi o wykształcenie kierunkowe, to obecnie jest wiele kursów branżowych, na których można uzyskać potrzebne informacje. Managerowie hotelów powinni się dokształcać aby być na bieżąco z nowinkami branżą. Nowoczesne formy zarządzania czy nawet promocji mają wpływ na dochody, dlatego ważne jest aby się kształcić. TurystykaMalopolska.pl odpowiedz »
Słabnie popyt na usługi hotelarskie? [2009-10-29 15:53 188.33.97.*] większość hoteli w Polsce jest prowadzona przez ludzi z przypadku /ceny sa kosmiczne wysokie + zero sensownych promocji / a personel jest beznadziejny sezonowy / a niestety Panny z recepcji zajęte są bardziej podrywaniem windowych bagażowych i ochroniarzy niż pracą - i to w wielu renomowanych hotelach / ale to wina BRAKU PROFESJONALISTOW W TYM MANAGEROW hoteli którzy nie maja o tym pojeciea jak prowadzic hotel - bo poziom obsługi nie jest adekwatny do DROŻYZNY która rujnuje polska branze hotelarska - CENY W POLSCE SA KOSMICZNIE WYSOKIE ! a PERSONEL Z PSEUDO DZIALOW SPRZEDAZY I MARKETINGU JEST jałowy odpowiedz »
Kryzys w hotelarstwie - rozne przyczyny.. [2009-10-30 11:30 87.231.57.*] Powyzsze uwagi sa sensowne (zwlaszcza odnosnie cen) choc to nie wyczerpuje calosci problemu. Spadek frekwencji obserwuje sie w calej Europie, nie tylko w Polsce. A wiaze sie on z ogromnym kryzysem, w Europie Zach. , w USA. Kryzys ten, jak wiadomo, zaznaczyl sie bardzo widocznie (wybuchl?) we wrzesniu 2008. W zachodniej Europie, oznaki jego byly natychmiastowe (dlatego mowi sie, i nie tylko mowi, o kryzysie - jego sie po prostu widzi / czuje w ekonomii, na rynku pracy -> konsekwencje w posunieciach firm (zwolnienia , oszczednosci) jak i w prywatnych "kieszeniach". W zwiazku z tym, gdy sytuacja niepewna (zagrozenie zwolnien, itp), oszczednosci dotycza wielu dziedzin, w tym w pierwszej kolejnosci cierpi na tym - > turystyka i hotelarstwo, jako ze firmy obcinaja na kosztach wyjazdow sluzbowych, a prywatni klienci, korzystaja z bardziej ekonomicznych form zakwaterowania (w zwiazku z czym, we Francji bynajmniej, bardzo dobrze na kryzysie skorzystaly kempingi; albowiem dawniejsza klientela hotelowa zapelnila te formy ekonomiczne). W Paryzu, w krotkim okresie po wybuchu kryzysu, frekwencja spadla w pierwszej kolejnosci i najbardziej dotkliwie (-25%- 40%) w hotelach wysokich kategorii, czyli drogich. Ale i te tansze tez odczuly. Ta problematyka jest szeroko ukazana w newsleterach i czasopismach profesjonalnych. Miroslawa Woroniecki odpowiedz »
Kryzys w hotelarstwie - rozne przyczyny.. [2009-11-05 11:35 83.7.163.*] Jak podaje Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) od 2010 roku światową branżę turystyczną czeka systematyczna poprawa.
Poprawił się popyt zarówno w podróżach służbowych i rekreacyjnych. Liczba międzynarodowych przelotów, zanotowała co prawda spadek o 4%, ale jest to znaczna poprawa w stosunku do wcześniejszych miesięcy. W pierwszych siedmiu miesiącach 2009 roku liczba międzynarodowych przyjazdów turystycznych na całym świecie osiągnęła 500 milionów (w tym samym okresie w 2009 - 540 milionów). Jedynym regionem, który w ciągu ostatnich 7 miesięcy odwiedziło więcej turystów niż przed rokiem jest Afryka. źródło: UNWTO.org
Sądząc po tym, można mieć nadzieję, że obecny spadek to tylko chwilowe załamanie. ta informacja na pewno da nadzieję krakowskim hotelarzom. Jak donoszą nieoficjalne wyniki niektóre hotele w Krakowie odnotowały spadek nawet o 75%, są to pojedyncze przypadki, ale wysokość spadku jest imponująca. odpowiedz »
Słabnie popyt na usługi hotelarskie? [2009-10-30 15:24 83.9.227.*] Kochani, ale przecież w łodzkim, poznańskim i rzeszowskim oraz sopockim była zwyżka frekwencji - więc o co chodzi? liczy się średnia krajowa.
A co do ceny - nie różnią się od europejskich.
co do profesjonalizmu - nasz darmo wykształcony przez podatników personel - obsługuje cały świat poza granicami Polski, Polska jednak nie pozwala, aby obniżyć koszty personelem z ubogich krajów.
Jeśli ktoś z zagranicy nie związany z mafią lub rządem chce inwestować w Polskę - następuje lincz.
No, w końcu sami głosowaliście na P.O. odpowiedz »
|