Właściciel parowozowni w Wolsztynie odznaczony przez Królową
Data wysłania: 2006-07-30 22:32 Autor: Czytelnik IP automat
Aktualność: W Wolsztynie od dziesięciu lat mieszka Anglik, Howard Jones, który utrzymuje jedyną parowozownię w Europie. Howard Jones za swoją działalność otrzymał od królowej Elżbiety II Order Członka Imperium Brytyjskiego.
Anglik, pojawił się w Polsce w połowie lat 90., ponieważ chciał zobaczyć lokomotywownię i parowozy, które jeździły w ruchu planowym. Zauroczony tym miejscem został na stałe, by stworzyć Wolsztyn Experience, czyli szkołę, w której nauczyć się można obsługi parowozów. Przybywają tam maszyniści z najdalszych stron świata, wśród nich jest wielu pasjonatów, którzy pragną przenieść się w czasie i poczuć zapach pary i dymu. Dzięki Howardowi Jonesowi do Wolsztyna przyjeżdżają tłumy miłośników kolei z Anglii, USA i Francji.
Atrakcją, która budzi najwięcej entuzjazmu jest prowadzenie żelaznej maszyny. Zyski z prowadzenia kursu pokrywają koszty remontów starych maszyn.
Gdyby nie działalność Anglika parowozownię trzeba byłoby zamknąć i przekształcić na skansen, tak jak robi się to w przypadku większości takich miejsc na świecie. - Wszystko by się skończyło w ciągu kilku miesięcy - zapewnia Marek Ciesielski, asystent Howarda Jonesa.
Wkład miłośnika lokomotyw został doceniony przez królową Elżbietę, dlatego otrzymał on tytuł Członka Imperium Brytyjskiego (Member of The British Empire). Nagrodzony przebywa aktualnie na wakacjach, a wiadomość o przyznaniu mu orderu królowej brytyjskiej przyjął z niedowierzaniem. - Myślał, że to dowcip. Polecił, żebym to sprawdził. I potem bardzo się ucieszył - ujawnia Ciesielski.
Order ustanowił król Jerzy V w 1917 roku, wyróżnienie dzieli się na trzy klasy: MBE (Member of the British Empire), CBE (Comander) oraz KBE lub DBE (Knight - rycerz lub Dame - dama). Jones został kawalerem najniższej z nich - MBE.
Tytuły przyznawane są dwa razy do roku za szczególne osiągnięcia. Kandydatów wysuwa premier Wielkiej Brytanii. Howard Jones otrzyma krzyż, który będzie mógł nosić na specjalnych okazjach.
Parowozownia w Wolsztynie [2006-07-30 22:32 89.51.1.*] Prosze o pomoc w skontaktowwaniu sie z Wolsztyn Experience. Z gory dziekuje za pomoc. Martek Szmigielski Opd. prosze na: szmigielski@polentouristik.pl www.polentouristik.pl odpowiedz »
Parowozownia w Wolsztynie [2006-09-06 16:59 212.2.99.*] To, że ten anglik utrzymuje lokomotywownię w Wolsztynie to wierutna bzdura. On na tym robi spora kasę, której nie potrafi zrobić PKP CARGO S.A. Tomasz odpowiedz »
Parowozownia w Wolsztynie [2007-06-10 00:36 80.51.166.*] on nie jest wlascicielem parowozowni, a swoja droga kase robi na tyym niezla a wladze miasta jak dupy stoja z boku i nie wiedza co robic, stoja i traca szanse dla wolsztyna, by promowac miasto, by je dzieki nswzym parowozom rozwijac odpowiedz »
Parowozownia w Wolsztynie, jej kulisy oraz czarna strona [2009-02-18 16:28 83.23.172.*] Dla mnie lokomotywownia Wolsztyn kojarzy się jedynie z miejscem korupcji i komercji. Nie wiecie wszyscy jakie są nie legalne czarne stawki tylko w EURO. Maszyniści od kursu (nielegalnie) z Niemcem przykładowo po trzech w kabinie brali 40 i więcej Euro za przejażdżkę. Maszyniści biorą przykład z tych co nimi rządzą, nie pozostając w tyle. Jak pracownicy lokomotywowni Wolsztyn plamią kolej. Cztery razy pod rząd tam byliśmy i przyglądałem się obrzydliwym posunięciom reprezentantom lokomotywowni w Wolsztynie. Wszyscy tylko zauroczeni parowozami, nie widząc co za kulisami. Czarny scenariusz lokomotywowni Wolsztyn jest znany pośród entuzjastów kolei za granicą. Można zawsze sprawdzić. Są nazwiska, których tu nie wymienię, tylko stanowią publiczną tajemnicę, ale skandal!. W tym roku na paradzie parowozów sprawdzimy co się dzieje ale od wewnątrz skorumpowanej kadry pracowników parowozowni w Wolsztynie. odpowiedz »
|