Ogłoszenia
Ogłoszenia
- SPECJALISTA DS.PODRÓŻY / KIEROWNIK
- Specjalista / Specjalistka ds. turystyki
- Specjalista ds.sprzedaży turystyki Aktywnej -...
- PRODUCT MANAGER
- STARSZY SPECJALISTA DS. TURYSTYKI - DZIAŁ...
- Specjalista ds. turystyki Wakacje.pl Poznań
- Rezydent Hotelowy Grecja
- Specjalista ds. Szkoleń i Rozwoju
- zatrudnię specjalistę, konsultanta ds. turystyki
- zatrudnimy od zaraz w biurze w Krakowie


Hotel InterContinental bezprawnie wykorzystał wizerunek modeli?
2006-09-24Dwoje modeli zarzuca właścicielowi warszawskiego Hotelu InterContinental bezprawne wykorzystanie ich wizerunku. Poszkodowani domagają się 50 tys. odszkodowania.
r e k l a m a
Właścicielami InterContinentala przy ul. Emilii Plater jest spółka Sienna Hotel należąca do Austriaków i to właśnie przeciwko nim wytoczyli proces Henryk D. i Beata S. Modele trzy lata temu wzięli udział w sesji zdjęciowej, która odbywała się na terenie hotelu. Za sesję otrzymali po 900 zł netto, jednak wykorzystanie zdjęć wymaga uiszczenia dodatkowych opłat. - Co jakiś czas pytaliśmy; myśleliśmy, że klient zrezygnował. A tu po roku okazało się, że zdjęcia z naszym wizerunkiem są w folderach reklamowych i na stronie internetowej - mówił w sądzie Henryk D.
Nikt nie zapytał modeli o zgodę na wykorzystanie ich wizerunku. - Naruszono moje prawa autorskie. Firma uważa, że skoro zapłaciła za zdjęcia, to może sprzedawać je na całym świecie. Przez 22 lata pracy nie spotkałem się z takim tupetem i bezczelnością. Oddzielnie ustala się stawki za sesje, prawa autorskie i pola eksploatacji [sposoby wykorzystania i rozpowszechniania zdjęć] - podkreślał model.
Właściciel hotelu podkreślają, że nie działali bezprawnie, ponieważ modele otrzymali wynagrodzenie za sesję i nie zgłosili zastrzeżeń do publikacji zdjęć. - Umowę podpisuje się po sesji, jeśli klient jest zadowolony. Wszyscy tak robią i wszyscy o tym wiedzą - denerwowali się w kuluarach modele. Wyrok sądu zostanie ogłoszony na początku października.
Tego typu sprawy są coraz częściej przedmiotem spraw sądowych i najczęściej wytaczają je znane gwiazdy wydawcom kolorowych pism. Kwoty odszkodowań za takie procesy wahają się w granicach 50-80 tys. zł.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Uwaga! Serwis nie bierze odpowiedzialności za wypowiedzi na forum. Ewentualne naruszenia regulaminu serwisu prosimy zgłaszać Administratorowi po przez stronę Kontakt
Będzie proces sądowy - hotel bezprawnie wykorzystał wizeru
[2007-12-28 21:24 87.105.107.*]
Na Siennej pracuja sami Żydzi!
Kamil Schmidt odpowiedz »r e k l a m a
Dział hotele, pensjonaty:
65 lat współpracy turystycznej z
Accor chwali swój program
Polacy chcą wyjechać na dłuższe wakacje w
Dział prawo i podatki:
Tajlandia zmieni przepisy
Karta pokładowa może wystarczyć do wykazania potwierdzonej rezerwacji na
Starsze aktualności:
3/4 Europejczyków planuje wakacyjne
Ecco Travel oferuje specjalne
Strajk na lotnisku może wykluczyć odpowiedzialność za opóźniony
Nowe hotele z logiem B&B już
Accor rozbudowuje lifestylową
Majowe obłożenie zapowiada się
Nowy międzynarodowy touroperator wchodzi do
Ceny wyjazdów na sierpień lekko w
Koniunktura sprzyja hotelom, ale inwestycji wciąż jest
Pierwszy hotel sieci Best Western w Katowicach
Odpoczne.pl otwiera punkt sprzedaży bezpośredniej
Bułgaria: protest na granicy z Grecją zaostrza się
W 2011 roku będzie autostrada A1 Nowe Marzy -Toruń
Exim Tours - zmiana siedziby i adresu
Tanatoturystyka-Śmierc jako atrakcja turystyczna??
Mapy turystyczne Polski w Gazecie Wyborczej
Boeing przesunął testowy lot Dreamlinera 787 już trzeci raz
Rumuni na urlop wybierają bułgarskie wybrzeże
Czy brak odpowiedniego oznakowania stał się przyczyną wypadku w Świdnicy?
Zorza polarna na południu Polski
Japończycy nie chcą zagranicznych turystów
Norwegian Air lata z Warszawy do Malagi i Nicei!
Pasażerowie narzekają na fatalny dojazd z lotniska do centrum Krakowa
Wizy do USA utrzymywane, bo Polacy rzekomo przedłużają tam pobyt
Tramping po krajach kaukaskich - szukam