Szklarska Poręba - centrum pobytowym podczas Euro 2012?
We Wrocławiu odbyła się kolejna tura spotkań dotyczących wniosków inwestycyjnych na centra treningowo-pobytowe podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012. Swoją prezentację przedstawiła między innymi Szklarska Poręba, która przygotowało miasto z lubińską spółką hotelarską Interferie.
Waldemar Czechowski - Jamroziński, prezes Interferie SA podkreślił - Wśród wielu złożonych wniosków oferta Szklarskiej Poręby jest wyjątkowa. Ten atrakcyjny, górski kurort spełnia obecnie wszystkie kryteria dotyczące bazy noclegowej. Nasz czterogwiazdkowy hotel Bornit już dzisiaj może gościć piłkarzy i ich trenerów.
Grzegorz Sokoliński, przewodniczący rady miejskiej zaznaczył - Od wielu lat najlepsi polscy sportowcy wybierają Szklarską Porębę na miejsce swoich treningów. Dzięki specyficznym warunkom, w Szklarskiej na wysokości 1000 m n.p.m. panują warunki analogiczne do alpejskich, istniejących na poziomie 2000 m n.p.m. Jest to wykorzystywane w treningach wytrzymałościowych.
Na obozy kondycyjne do Szklarskiej Poręby przyjeżdżają między innymi piłkarze Zagłębie Lubin, Lech Poznań i Pogoń Szczecin. Piłkarze bardzo chętnie wybierają Szklarską Porębę, pomimo że na treningi muszą jeździć na stadion w Piechowicach lub nawet w Czechach.
Złożony wniosek inwestycyjny dotyczy budowy stadionu piłkarskiego. Miasto wyznaczyło już teren pod jego budowę, ma też pozwoleniem na budowę. Inwestycja ma kosztować w sumie 9 mln złotych.
Jednak Szklarska Poręba nie jest jedyną dolnośląską gminą, która jest zainteresowana goszczeniem drużyn uczestniczących w finałach Euro 2012. Swoje uczestnictwo zgłosiło aż 27 gmin z regionu, a z całego kraju napłynęło około 150 wniosków.
W piątek, 29 lutego specjalny zespół zakończył pierwszy etap selekcji projektów baz pobytowo-treningowych. Na wstępnej liście znajduje się 99 wniosków, z których Ministerstwo Sportu i Turystyki wybierze te, które spełniają lub spełniać będą w 2010 roku kryteria UEFA. Ostateczna weryfikacja zostanie przeprowadzona na przełomie marca i kwietnia. Jej celem będzie przygotowanie przynajmniej 16 ośrodków, gdzie będą mogli zamieszkać uczestnicy Euro 2012.
Centra pobytowe muszą spełniać wiele warunków postawionych przez UEFA. Hotele, w których będą mieszkać piłkarze muszą być pięciogwiazdkowe, chociaż możliwe jest, aby niektóre z nich były czterogwiazdkowe. Każdy obiekt musi posiadać minimum 50 standardowych pokoi dwuosobowych, pięć apartamentów oraz pięć o podwyższonym standardzie. W hotelach powinno znajdować się również sala konferencyjna dla zespołów, strefa wypoczynkowa oraz specjalne pomieszczenia do opieki medycznej i masażu. Wymagane jest też bliskie sąsiedztwo centrum treningowego z boiskiem. Wybór i lokalizacja bazy uzależniona jest tylko od wymagań drużyny.
Szklarska Poręba, jako centrum treningowo - pobytowe posiada wiele zalet. Miasto leży przy drodze krajowej nr 3, a w pobliżu niej znajduje się hotel Bornit. Posiada czynne połączenie kolejowe z Wrocławiem oraz Poznaniem, a planowane jest też przywrócenie ruchu kolejowego z czeskim Libercem. Miasto obecnie dysponuje 10 tys. miejsc noclegowych w hotelach, ośrodkach i pensjonatach o różnej cenie i standardzie. Dodatkowo baza do roku 2012 ma zostać powiększona do poziomu 15 tys. miejsc noclegowych.
Hotel Bornit jest jedynym obiektem czterogwiazdkowym w polskich Karkonoszach. Znajduje się u stóp Szrenicy na wysokości 700 metrów n.p.m. Oferuje 82 luksusowo wyposażonych pokoi. Szczególną atrakcją hotelu Bornit jest słoneczny taras z widokiem na Karkonosze. Obiekt posiada też sześć profesjonalnie wyposażonych sal konferencyjnych, które mogą zmieścić od 25 do 140 osób. W obiekcie znajduje się również pełnowymiarowy 25-metrowy kryty basen. Natomiast hotelowe centrum wypoczynku i rekreacji zaprasza do skorzystania z sauny, sali fitness, bowlingu oraz bilardu.
Komentarze
Tagi:
Dział gastronomia:
Długie weekendy listopadowe również
Sierpień będzie lepszy od
Dział centra informacji i promocji:
Dział biura turystyczne:
PAŻP i Ryanair będą współpracować
Nowy Dyrektor Sprzedaży i Marketingu EXIM
Opłata turystyczna to głupi pomysł, ale projekt jest w fazie
Starsze aktualności:
Europejska turystyka odbija się po
Henley: Polski paszport mocniejszy od
Wyniki Lotniska Chopina znacznie powyżej
Najlepszy barman w Polsce zdradza trendy na 2024
TSUE: Poufność informacji dot. wypadków lotniczych kluczem do
Ratunkowe paczkomaty także we Wrocławiu i
W Wieliczce znów przeważają zagraniczni
Pamiątkarz i informator turystycznego - szkolenia z UE
Rocco Forte Collection otwiera nowy obiekt w Pradze
Wrocław-Praga - nowe połączenia
Zatrzymane InterRegio - nie pojechało 48 pociągów
Górale walczą o połączenie Kraków - Chicago
MSZ chce promować polską turystykę wspólnie z PIT-em
Kłopoty Alitalii: przewoźnik nie jest w stanie spłacić długów
UE: jeden bilet na samolot i pociąg?
Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2006 - krótkie podsumowanie
Ewakuacja narciarzy na Mosornem Groniu
Ruszyła rozbudowa Centrum SPA na terenie Hotelu SPA Dr Irena Eris Krynica Zdrój
Warszawa: powstanie hotel dla chorych na raka?
1 mln euro na promocje Karkonoszy
Zakopane: nie ma miejsc w najdroższych hotelach
Trwa kampania reklamowa biura Podróże TV
W świętokrzyskim autobus uderzył w ciężarówkę
Święty Patryk zaprasza turystów do Irlandii
Zmiany w organizacji ruchu na autostradzie A4
Hotelarze i restauratorzy - uwaga na czeki!
Zostań wolontariuszem + podróżuj + zdobądź stopień naukowy