Ogłoszenia
Ogłoszenia
- TRAVELAND A.T.w C.H.M1 w Czeladzi zatrudni
- Wakacje.pl Warszawa-Żoliborz zatrudni Specjalistę
- Denar - Travel zatrudni sprzedawcę usług...
- Młodszy Specjalista ds. Turystyki / Specjalista...
- Konsultant ds. SPRZEDAŻY PRODUKTU TURYSTYCZNEGO
- biuro multiagencyjne w centrum handlowym we...
- Rezydent Turystyczny - TUNEZJA
- Specjalista ds Turystyki
- Główny rezydent biura podróży/ Head Rep
- Pilot wycieczek - Polska i Europa
Najpiękniejsze wieżowce świata wg Skyscannera
Budowniczowie drapaczy chmur ścigają się w zawodach na najwyższy budynek na świecie, gdy tymczasem nie zawsze najwyższy znaczy najlepszy, najbardziej stylowy i funkcjonalny, czy najpiękniejszy.
Skyscanner przedstawia 10 najpiękniejszych wieżowców świata:
1. Mode Gakuen Cocoon Tower, Tokio (Japonia) 204 m, 50 pięter
Wieżowiec, przypominający kształtem kokon, jest siedzibą trzech uczelni: szkoły mody (Tokyo Mode Gakuen), akademii techniki i projektowania oraz akademii medycznej. Jest drugim (po Uniwersytecie Moskiewskim) pod względem wysokości wieżowcem na świecie przeznaczonym na cele edukacyjne. Może pomieścić 10 tys. studentów, którzy stają się tutaj w specjalistami od mody, nowoczesnej technologii i medycyny.
2. Het Strijkijzer, Haga (Holandia) 132 m, 43 piętra
Wieżowiec ten, przeznaczony na luksusowe apartamenty i mieszkania dla młodych ludzi, mieści także kawiarnię, fitness klub oraz, jak przystało na Holandię, ogromny garaż dla rowerów. Na 41 piętrze budynku znajduje się taras widokowy, na który bezpośrednio dociera przeszklona panoramiczna winda. Z tarasu widokowego obejrzeć można nie tylko panoramę miasta, ale także dostrzec statki pływające po Morzu Północnym.
3. Hearst Tower, Nowy Jork (Stany Zjednoczone) 182 m, 46 pięter
Bazą wieżowca stał się 6 piętrowy budynek w stylu art-deco oddany do użytku w 1928 roku, który docelowo miał być kilkakrotnie wyższy. Plany zarzucono z powodu Wielkiego Kryzysu. Ponowną budowę podjęto dopiero po kilkudziesięciu latach i otwarto go w 2006 roku. Hearst Tower jest siedzibą Hearst Corporation, ale także innych firm m.in. pisma Cosmopolitan. Budynek jest pierwszym w pełni ekologicznym wieżowcem w Nowym Jorku. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii ogrzewania i magazynowania wody opadowej, zużywa 26% mniej energii niż wynosi najniższa norma zużycia w Nowym Jorku.
4. Turning Torso, Malmö (Szwecja) 190 m, 54 piętra
Wieżowiec jest drugim pod względem wysokości budynkiem mieszkalnym w Europie (pierwsze miejsce należy do Triumph Palace w Moskwie). Oprócz 147 mieszkań mieszczą się w nim sale konferencyjne i powierzchnie biurowe. Niestety nie można wejść na taras widokowy, gdyż wieżowiec jest w całości prywatny, ale w pobliskim budynku otwarto specjalnie dla turystów całoroczną wystawę poświęconą Turning Torso.
5. Taipei 101, Tajpej (Tajwan) 509 m, 101 pięter
Nazwa, kształt i struktura wieżowca pełna jest bogatej symboliki odnoszącej się do cyklu odnowy czasu, ciągłego ulepszania, doskonałości wyrażonej w liczbie 8 (8 segmentów, po 8 pięter każdy), dostatku i szczęścia (kształt przypominający stos sztabek złota). W nocy jasnożółta poświata zamontowanego na iglicy oświetlenia sprawia, iż Taipei 101 przypomina olbrzymią świecę lub pochodnię. Od godziny 18:00 do 22:00 każdego wieczora wieża świeci w jednym z 7 kolorów tęczy, od czerwonego w poniedziałek przez zielony w czwartek do fioletowego w niedzielę.
6. 30 St Mary Axe, Londyn (Wielka Brytania) 180 m, 40 pięter
Wieżowiec znajdujący się w głównej dzielnicy finansowej Londynu, zwany jest żartobliwie przez londyńczyków "korniszonem" ze względu na swój kształt. Funkcjonują też inne bardziej erotyczne nazwy. Budynek pokryty jest dwoma warstwami szklanych paneli, dzięki czemu poduszka powietrzna utworzona między nimi działa jak termos: grzeje zimą, chłodzi latem. Wieżowiec wykorzystuje najnowsze ekologiczne rozwiązania architektoniczne. Mimo opływowego, skręconego spiralnie kształtu, tylko jeden element szklanej powierzchni pokrywającej elewację jest wykonany z giętego szkła - pokrywa na szczycie. Na ostatnim piętrze znajduje się bar z 360° widokiem na Londyn dla właścicieli wieżowca, szwajcarskiej firmy ubezpieczeniowej, i ich gości, zaś na 39 piętrze funkcjonuje restauracja.
7. Kingdom Centre , Rijad (Arabia Saudyjska) 311 m, 99 pięter
Kingdom Centre, zwany też Al Mamlaka, jest własnością królewskiej rodziny Saudi. Dzięki mostowi spinającemu dwa wierzchołki wieżowca, przypomina Światowe Centrum Finansowe w Szanghaju. W Kingdom Centre znajduje się drugi (po Burdż Khalifa) z najwyżej na świecie umiejscowionych meczetów, ale mieszczą się tam także biura, apartamenty oraz pięciokondygnacyjne centrum handlowe, Hotel "Cztery Pory Roku" i restauracja, a stumetrowej długości most na wysokości 297 m, z którego można podziwiać panoramę całego Rijadu, jest dostępny dla turystów (bilet kosztuje około 5 euro).
8. One Wall Centre, Vancouver (Kanada) 150 m, 48 pięter
W wieżowcu tym usytuowane są biura fundatora budynku One Wall Corporation, a także luksusowy Hotel Sheraton, ekskluzywny klub, apartamenty i rezydencje. Spłaszczony eliptyczny kształt budynku minimalizuje wpływ silnego wiatru. Dodatkowo, aby przeciwdziałać możliwym harmonicznym wahaniom w czasie silnych wiatrów, One Wall posiada na górnym poziomie budynku odpowiednio dostrojony wodny system tłumiący, który składa się z dwóch specjalnie zaprojektowanych zbiorników z wodą o pojemności 227.300 l. Dolna część wieżowca jest pokryta elewacją z ciemnego szkła, a górna - z jasnego, odbijając niebo, dzięki czemu sylwetka budynku wydaje się lekka.
9. Hotel Sofitel, Nowy Jork (Stany Zjednoczone) 108 m, 30 pięter
Ten postmodernistyczny budynek jako pierwszy zdobył tytuł najlepszego wieżowca świata, przyznawany przez organizację Emporis od roku 2000. W wieżowcu o podstawie litery T, mieści się ogromna nie posiadająca kolumn, dzięki specjalnej konstrukcji podłóg i ścian, sala balowa, a także 400 luksusowych pokoi dla gości hotelowych. Elewacja wieżowca pokryta jest szkłem o dwóch tonacjach barw i wapieniem. Cena pokoju jednoosobowego za jedną noc wynosi około 1 tys. złotych.
10. Burdż Al Arab, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie) 321 m, 60 pięter
Wieża Arabów (w dosłownym tłumaczeniu) nie zdobyła nagrody za najlepszy projekt (może dlatego, że została oddana do użytku zanim zaczęto przyznawać tę nagrodę), ale jest pięknym wieżowcem i jednym z nielicznych na świecie hoteli siedmiogwiazdkowych. Budynek nie posiada, jak inne wieżowce, biur do wynajęcia. W całości jest przeznaczony na hotel, jest więc najwyższym hotelem świata. Budowla stoi na sztucznej wyspie położonej 280 m od plaży w Zatoce Perskiej. Kształtem przypomina żagiel. Hotel posiada wyłącznie apartamenty, których w sumie jest 202.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
UN Tourism: Turystyka odbudowała się po
Enter Air powiększa bazę
Województwo pomorskie ogłosiło konkurs ofert na rozwój turystyki i
Dział centra informacji i promocji:
ECTAA ogłosiła Preferowany Kierunek Podroży na rok
Kraków wśród wybranych przez
POT i PPL będą współpracować na rzecz promocji
Dział badania rynku i analizy:
Które paszporty są
Najlepsze prace magisterskie
Starsze aktualności:
Stary Rynek i ratusz w Poznaniu znów
Niemcy stawiają na turystykę kulturalną i zrównoważone
Polki wydają więcej na
Jest porozumienie w sprawie jednolitej, europejskiej przestrzeni
Okiem ubezpieczyciela - gdzie podróżowali
Piotr Borys odpowiedzialny za turystykę w
64% Polaków planuje zwiększyć budżet na
GITD podsumowuje akcję Bezpieczny autokar-ferie
Wstępne porozumienie w sprawie rozporządzeń dot. danych pasażerów linii
Parlament Europejski przyjął nowe przepisy dotyczące wynajmu
Wakacyjne portale coraz częściej oferują nie tylko wczasy
3000 pasażerów na godzinę w Lizbonie
Można tanio latać z Krakowa do Sztokholmu
Słowackie Tatry znów są dostępne w całości dla turystów
Częstochowa: będzie projekt zagospodarowania turystycznego rzeki Warty
Integracja europejska a turystyka międzynardowa
Kamień Śląski chce mieć lotnisko
Wrocław: hotel Hilton jeszcze nie przed Euro 2012?
Opole - ułatwienia dla turystów?
PPL podpisało umowę na dokończenie inwestycji terminalowych
Teraz równiez kobiety za sterami boeingów!
Nie zapakują Pałacu Kultury i Nauki
Pytanie do pośredników -własny portal rezerwacyjny