Specjalne środki bezpieczeństwa również na azjatyckich lotniskach
Tuż po tym jak cały świat obiegły informacje o udaremnionym ataku terrorystycznym w wielu krajach zaostrzyły się kontrole na lotniskach. Specjalne środki bezpieczeństwa zostały zastosowane również na lotniskach w Azji i Australii.
Opóźnienia lotów, zdenerwowanie, pragnienie, wysuszona skóra - na to wszystko mieli prawo uskarżać się pasażerowie lotnisk w Azji. Przyczyną tego było zaostrzenie środków bezpieczeństwa - zakaz wnoszenia płynów i żeli na pokład samolotów, pozbawienie pasażerów ich bagażu podręcznego. Zamachowcy mieli w zamiarze przemycić na pokład substancje w stanie ciekłym, które miały doprowadzić do wybuchu stąd decyzje o zakazie posiadania płynów podczas przechodzenia kontroli i po wejsciu do samolotu.
Większośc zakazów miała odnosić się do osób lecących do USA, bo to właśnie oni byli zagrożeni najbardziej... Lotnisko w Bangkoku korzystało z pomocy 25 wyszkolonych psów, które wraz ze strażnikami sprawdzały bagaż podróżnym. Doradzano pasażerom aby na pokład zabierać ze sobą jedynie niezbędne rzeczy a resztę spakować do luku bagażowego.
Choć obostrzenia dotyczące wnoszenia na pokład płynów i żeli miały dotyczyć głównie osób podróżujących do USA, remier Australii John Howard uznał, że bezpieczniej będzie gdy te zakazy będą obowiązywały też podczas lotów na liniach zagranicznych i wewnętrznych.
Filipińskie lotnisko w Manili borykało się już raz z problemem wybuchowych cieczy. Było to w 1995 roku gdy również wprowadzono ograniczenia związane z przewozem cieczy. Wiceprezes filipińskich linii lotniczych Rolando Estabillo stwierdził, że problem ten nie jest im obcy i wprowadzone zostaną znane już na lotnisku procedury.
Jeśli chodzi o lotnisko w Hongkongu to zdecydowało się pójść w ślady lotnisk amerykańskich. Władze lotniska w Hongkongu radzą pasażerom by stawiali się do odprawy ok. 3 godzin wcześniej.
Zakaz wnoszenia płynów i żeli na pokład samolotów lecących do USA wprowadziły też dwie największe japońskie linie: Japan Airlines i All Nippon Airlines.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Opłata turystyczna to głupi pomysł, ale projekt jest w fazie
Dział dla turystów:
Opłata turystyczna to głupi pomysł, ale projekt jest w fazie
Starsze aktualności:
Europejska turystyka odbija się po
Henley: Polski paszport mocniejszy od
Wyniki Lotniska Chopina znacznie powyżej
Najlepszy barman w Polsce zdradza trendy na 2024
TSUE: Poufność informacji dot. wypadków lotniczych kluczem do
Ratunkowe paczkomaty także we Wrocławiu i
W Wieliczce znów przeważają zagraniczni
Komunikat w sprawie dofinansowania imprez targowych MICE
Sofitel Victoria: nowy szef kuchni oferuje menu polsko-francuskie
Sofitel Warsaw Victoria - nowy dyrektor marketingu
Wrocław: kolonie tak, ale nie dla dzieci chorych
Sekretarz generalny UEFA oceni przygotowania Krakowa do Euro
Urząd Lotnictwa Cywilnego - pięć lat temu i dziś
Subskrypcja newsletterów TUR-INFO.PL
Katastrofa Boeinga nad Amazonią - 155 osób nie żyje
Touroperatorzy w sutannach - konkurencja dla tradycyjnych biur
PolRest otworzy kolejne restauracje
Opolszczyzna wzbogaci się o lotnisko?
British Airways zlikwiduje klasę biznesową w części połączeń do Azji?
IV Edycja Konkursu Najlepsze Dolnośląskie
Kosmiczna fontanna w Toruniu przyciąga tłumy turystów