Ogłoszenia
Ogłoszenia
- praca w biurze podróży Galeria Podróży Olkusz
- WYGODA szuka instruktorów narciarstwa
- REZYDENT - TUNEZJA 2025
- Specjalista ds. Turystyki
- Biuro podróży
- Sprzedam Biuro Podróży
- REZYDENT, PILOT - TURCJA
- PASJONAT TURYSTYKI POSZUKIWANY
- BP ITAKA - KRAKÓW - Specjalista ds. Turystyki
- Travel Creator - Specjalista ds. turystyki...
Lufthansa wspiera organizację Konferencji Klimatycznej ONZ
Lufthansa postanowiła wesprzeć Ministerstwo Środowiska Rzeczpospolitej Polskiej, które jest koordynatorem przygotowań grudniowego szczytu klimatycznego ONZ. XIV Sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu i IV Sesja Spotkań Stron Protokołu z Kioto rozpoczną się 1 grudnia w Poznaniu. W celu ułatwienia przybycia na konferencje, Lufthansa zapewni dodatkowe miejsca w swoich samolotach.
Maria Kowalewska, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce zaznaczyła - Na trasie Monachium - Poznań zaoferujemy większe maszyny typu Airbus A319 i A321. Pozwoli to zwiększyć ilość miejsc w samolotach o 80%, a tym samym ułatwi przelot do Poznania pasażerom podróżującym przez nasz hub w Monachium.
Konferencja Klimatyczna ONZ należy do jednych z ważniejszych forum dyskusji politycznych na temat ochrony klimatu. Jej organizatorem jest Sekretariat Konwencji Narodów Zjednoczonych ds. Zmian Klimatu, natomiast gospodarzem Rząd RP.
W dwutygodniowych obradach ma wziąć udział około 8 tys. uczestników, miedzy innymi ponad 190 delegacji rządowych, instytucji międzynarodowych, ekologicznych, biznesowych oraz badawczych organizacji pozarządowych, a także mediów.
Ruch lotniczy w bardzo małym stopniu przyczynia się do emisji gazów cieplarnianych na świecie. Według Protokołu z Kioto jest to 1,6%. Jednym z najważniejszych priorytetów Lufthansy jest zmniejszanie negatywnego wpływu ruchu lotniczego na środowisko. Misją przewoźnika jest osiągnięcie jak najniższego poziomu emisji CO2 przez postęp techniczny, usprawnienia infrastruktury, a także działania operacyjne i badania naukowe. Ciągła modernizacja floty samolotów pozwoliła Lufthansie na znaczne zredukowanie w ciągu ostatnich 40 lat właściwego zużycia paliwa lotniczego. Według producentów nowoczesne samoloty o szerokich kadłubach zużywają niespełna 3,4 litra kerozyny na 100 pasażerokilometrów.
Pasażerowie Lufthansy mogą zrekompensować szkodę ekologiczną, która powstała w wyniku ich podróży, w postaci emisji CO2 przez dobrowolną darowiznę w ramach inicjatywy "myclimate - The Climate Protection Partnership". Na stronie internetowej http://lufthansa.myclimate.org należy wpisać trasę lotu, wówczas wyświetli się kalkulacja emisji CO2 wyprodukowana podczas przelotu i sugerowana kwota darowizny. Na stronie "myclimate" znajdują się również informacje na temat projektów wspieranych w ramach inicjatywy, jak promowanie wytwarzania energii elektrycznej z biomasy w południowych Indiach.
Więcej informacje na temat działalności Lufthansy na rzecz zrównoważonego rozwoju znajduje się na stronie internetowej http://responsibility.lufthansa.com.
Komentarze
Tagi:
Dział targi, konferencje, workshop:
Polska zyskuje w
Nowe Trendy w Turystyce już za
Dział transport:
Gdzie chcieliby polecieć
Starsze aktualności:
Europejska turystyka odbija się po
Henley: Polski paszport mocniejszy od
Wyniki Lotniska Chopina znacznie powyżej
Najlepszy barman w Polsce zdradza trendy na 2024
TSUE: Poufność informacji dot. wypadków lotniczych kluczem do
Ratunkowe paczkomaty także we Wrocławiu i
W Wieliczce znów przeważają zagraniczni
Rainbow Tours poszerza swoją ofertę
Konkurs na spot reklamowy o Wrocławiu
Muzułmanie zrezygnują z podróżowania samolotami?
Francja: przeproszono chińskich turystów za niesłuszne oskarżenie o kradzież
IT: w pierwszym kwartale o 10% mniej przyjazdów cudzoziemców
Kolejna edycja Odysa wystartowała
Portal HolidayCheck.pl w nowej odsłonie
Otwarcie moskiewskiego aquaparku
Na Mazurach tegoroczny sezon turystyczny jest wyjątkowo dobry
Vacansoleil - campingi w nowej szacie
Poczta Polska utrudnia życie zagranicznym turystom odwiedzającym Polskę!
Olsztyn: hotel zamiast więzienia?