Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Praca w biurze podróży Galeria Podróży Olkusz
- WYGODA szuka instruktorów narciarstwa
- REZYDENT - TUNEZJA 2025
- Specjalista ds. Turystyki
- Biuro podróży
- Sprzedam Biuro Podróży
- REZYDENT, PILOT - TURCJA
- PASJONAT TURYSTYKI POSZUKIWANY
- BP ITAKA - KRAKÓW - Specjalista ds. Turystyki
- Travel Creator - Specjalista ds. turystyki...
Gdzie można sobie popływać w wakacje?
Odpowiedź jest zdecydowana, wszędzie, tylko nie w Kielcach kryte pływalnie mogą być otwarte w wakacje. Innym na wykonanie remontu wystarczają dwa tygodnie, ale tutaj są potrzebne na to dwa miesiące.
W Kielcach niestety miejsc, gdzie moglibyśmy sobie popływać, jest jak na lekarstwo. 200-tysięczne miasto posiada dwie kryte pływalnie oraz jeden otwarty basen. Tego lata został już tylko jeden basen przy ul. Szczecińskiej, ponieważ pływalnie są nieczynne - zarówno ta przy SP nr 27, jak i ta najnowsza przy SP nr 25. W tym samym czasie, obie przechodzą doroczną konserwację. Jak krytykuje Kielczanin, w ciągu roku bardzo trudno znaleźć wolne miejsce na pływalni. Pomyślał więc, że w okresie wakacyjnym będzie łatwiej i przed pójściem do pracy lub też wieczorem będzie regularnie pływał. Nic z tego nie wyszło. Kielce są rekreacyjnym Trzecim Światem. Najlepsza rekreacja według rządzących tym miastem to chyba piwo w pubie lub ogródku letnim.
Basen przy SP nr 25 będzie nieczynny od 1 lipca do 18 sierpnia. Zofia Kubicka, kierowniczka pływalni tłumaczy, że nie da się przyspieszyć remontu. Jak dodaje, konserwację robią sami i każdy dzień mają zaplanowany. Przecież samo spuszczenie wody trwa cztery, pięć dni, a jej odkażanie około dwóch tygodni. Ponadto wszystkie prace dodatkowe, czyli czyszczenie niecki, czy dezynfekowanie kanałów, to również czasochłonne roboty. Szkoła, która ma za zadanie zarządzanie pływalnią, ma jeszcze jedno wytłumaczenie, to jest basen szkolny, nie rekreacyjny. Tutaj mają mieć zajęcia dzieci, a pozostali mieszkańcy moją możliwość korzystania z niego tylko w wolnych godzinach. W czasie wakacji dzieci nie przychodzą na basen.
Wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Artur Sabat, któremu podlega basen przy SP nr 27, również nie widzi nic złego w tym, że remont pływalni potrwa całe wakacje. Tak było zawsze, w wakacje pływalnie były nieczynne. Podkreśla, że wtedy korzysta się raczej z otwartych basenów. Jednak przyznaje, że jeden odkryty basen to na 200-tysięczne miasto trochę mało. Jak mówi, być może byliby chętni do korzystania z pływalni, ale do niego nikt nie zgłaszał problemów. Gdyby tak było, może naciskałby na dzierżawcę, aby remont maksymalnie skrócił, choć akurat basen przy ul. Toporowskiego wybudowany jest w takiej technologii, że te konserwacje są naprawdę długotrwałe. Dodaje, że znaczenie mają również pieniądze. Wylicza, że nie ma gwarancji, że będą chętni do pływania pod dachem, a obiekt trzeba utrzymać, zapłacić obsłudze i ratownikom.
W innych miastach nie ma problemów z letnią przerwą na naprawy. W 100-tysięcznym Tarnowie są dostępne dwie kryte pływalnie oraz trzy odkryte baseny. W wakacje jest czynna pływalnia Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jak informuje Marcin Budzyński, kierownik krytej pływalni przy ul. Piłsudskiego, remont został wykonany w ciągu ostatnich dwóch tygodni czerwca, kiedy szkoły kończą już zajęcia, a jeszcze na dobre nie zaczęły się wakacje. Podkreśla, że chociaż pracy jest wiele, to w takim terminie można się zmieścić. Budzyński dodaje, że ważna jest jedynie dobra organizacja i rozplanowanie zajęć. Pływalnię trudno byłoby zamknąć na wakacje, ponieważ cały czas obiekt pełen jest ludzi.
W podobny sposób radzą sobie w Rzeszowie. Tam istnieje aż pięć krytych pływalni i kilka otwartych basenów. Dwie, nie należące do miasta, są w lipcu i sierpniu nieczynne. Jedna należąca do Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji również, ale ratownicy oraz obsługa w tym czasie przenoszą się na strzeżone kąpielisko i plażę nad zalewem. Czynne są za to pozostałe dwa miejskie baseny. Jak wyjaśnia Andrzej Sieradzki, kierownik pływalni ROSiR-u, nie można zamknąć mieszkańcom wszystkich pływalni, dlatego też remonty organizowane są tak, żeby jedna zawsze była otwarta. Remonty nie zajmują więcej niż dwa tygodnie. Kierownik Sieradzki podkreśla, że w Rzeszowie latem jest mniejsze zainteresowanie korzystaniem z zamkniętych basenów. No i oczywiście, finansowo nie jest to opłacalne, ale samorząd miejski takie decyzje podjął trzeba się do tego dostosować. Frekwencje poprawiają dzieci z półkolonii organizowanych w Rzeszowie.
Komentarze
Tagi:
Dział centra informacji i promocji:
Dział dla turystów:
Opłata turystyczna to głupi pomysł, ale projekt jest w fazie
Starsze aktualności:
Europejska turystyka odbija się po
Henley: Polski paszport mocniejszy od
Wyniki Lotniska Chopina znacznie powyżej
Najlepszy barman w Polsce zdradza trendy na 2024
TSUE: Poufność informacji dot. wypadków lotniczych kluczem do
Ratunkowe paczkomaty także we Wrocławiu i
W Wieliczce znów przeważają zagraniczni
SAS - połączenia z Polską bez zmian
Nie będzie dzielnicy czerwonych latarni w Amsterdamie?
Lato zaczyna się w Gdyni: CudaWianki
Meksyk: atrakcje turystyczne niedostępne dla turystów
Belvilla: w tym roku również domy i apartamenty we Francji
Pięć województw rozpoczęło ferie zimowe
Centrum Promenada wyróżnione przez gminę
Unia przyznała pieniądze na restrukturyzację PKS Wadowice
Klienci Selectours przylecieli do Łodzi
Pierwsze relacje pierwszej kosmicznej turystki
Bydgoszcz, Toruń oraz Inowrocław we wspólnym boju o turystę
Naukowcy alarmują o zagrożeniu Wielkiej Rafy Koralowej
Nikiszowiec przyciągnie na Śląsk turystów
Wszechstronna pomoc dla rodzin ofiar wypadku autokaru we Francji
Krakowianie skarżą się na pijanych Anglików!
Czarnobyl miejsce turystyki ekstremalnej?
Zabytkowa słodownia idzie pod młotek
Lufthansa City Center uruchamia kolejne biuro w Poznaniu
KURS WE WROCLAWIU 20 STYCZEN 2009!!!KTO?
NAJTAŃSZE TAXI KATOWICE-TAXI PYRZOWICE-TAXI BALICE tylko z AIRPORT-TAXI.PL