Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Pilot Medjugorie, 24-30.09.2025
- Rezydent Hotelowy - Rynek NIEMIECKI - Grecja
- Customer Service w Turcji
- Przewodnik po Pradze
- Specjalista ds. turystyki Warszawa
- Szukam Partnerki/Partnera do biura agencyjnego
- Poszukiwany wychowawca z własną grupą min. 10 osób
- Specjalista ds. sprzedaży - Nomade, Kraków
- Specjalista ds. turystyki
- PRODUCT MANAGER/OPIEKUN KLIENTA VIP


Turcja wprowadza stan wyjątkowy
Prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdogan poinformował o wprowadzeniu w Turcji trzymiesięcznego stanu wyjątkowego.
Wprowadzenie stanu wyjątkowego oznacza, iż prezydent i rząd będą mogli wydawać dekrety bez konieczności uzyskiwania zgody parlamentu, a także zawieszać lub ograniczać możliwość korzystania z praw obywatelskich.
Niepokojem napawają buńczuczne wypowiedzi Erdogana, o tym, że Europa nie ma moralnego prawa by go krytykować za tę decyzję. Pojawiają się także głosy o chęci przywrócenia kary śmierci w Turcji przez prezydenta. Zaniepokojenie skalą represji po nieudanej próbie zamachu stanu wyrażali zachodni dyplomaci. Niestety dotychczasowa praktyka pokazuje, że wyrażenie zaniepokojenia jest najpotężniejszą bronią (obok wyrażenia głębokiego zaniepokojenia) na jaką stać "broniących demokratycznych wartości" europejskich polityków. Co gorsza, jak podała agencja AP, turecki premier oświadczył, że na czas trwania stanu wyjątkowego Turcja zawiesi stosowanie przepisów Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.
Co wprowadzenie stanu wyjątkowego zmieni dla turystyki? Najprawdopodobniej niewiele. Tureckie władze mają świadomość jak ważną gałęzią ich gospodarki jest turystyka i zapewne będą chciały, aby niepokoje w Turcji jak najmniej odbiły się na turystyce. Można się spodziewać, iż stan wyjątkowy zostanie wykorzystany głównie do pozbycia się przeciwników politycznych, natomiast samych turystów w jakiś specjalny sposób te zmiany nie powinny dotknąć. Polski MSZ w dalszym ciągu kategorycznie odradza wyjazdy do Turcji do czasu zakończenia stanu wyjątkowego. Obywatelom polskim przebywającym aktualnie w Turcji zalecamy zachowanie najdalej idącej ostrożności, unikanie wszelkich zgromadzeń w miejscach publicznych, bezwzględne stosowanie się do zaleceń władz tureckich i organizatorów pobytów turystycznych oraz pełne przestrzeganie ewentualnych ograniczeń wprowadzanych na podstawie decyzji ws. stanu wyjątkowego. W czasie trwania stanu wyjątkowego należy zawsze mieć przy sobie dokument tożsamości - podaje MSZ w zaktualizowanym komunikacie.
Turcja przez lata cieszyła się opinią najbardziej liberalnego spośród krajów islamskich. Niestety obserwując kierunek, w jakim prowadzi ją prezydent Erdogan, obawiamy się, iż ta opinia może przejść do historii.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Stan wyjątkowy w Turcji
[2016-07-22 16:23 217.113.236.*]
"Co wprowadzenie stanu wyjątkowego zmieni dla turystyki? Najprawdopodobniej niewiele. (...) Polski MSZ w dalszym ciągu kategorycznie odradza wyjazdy do Turcji do czasu zakończenia stanu wyjątkowego." - nie nooooo faktycznie stan wyjątkowy nic nie zmienia :) odpowiedz »
Dział biura turystyczne:
Tajlandia zmieni przepisy
Ogłoszono datę otwarcia Wielkiego Muzeum
Dział aktualności dnia:
Ogłoszono datę otwarcia Wielkiego Muzeum
Karta pokładowa może wystarczyć do wykazania potwierdzonej rezerwacji na
Starsze aktualności:
Nowe hotele z logiem B&B już
Accor rozbudowuje lifestylową
Majowe obłożenie zapowiada się
Nowy międzynarodowy touroperator wchodzi do
Ceny wyjazdów na sierpień lekko w
Koniunktura sprzyja hotelom, ale inwestycji wciąż jest
Wakacje last minute - duży stres czy świetna
NIK wątpi w jakość wsparcia
Modlin rozszerza kategorię ILS
Które kierunki wybierali pasażerowie wrocławskiego lotniska?
Wiele osób rannych w wypadku autokaru
Co dalej z lotniskiem w Radomiu?
Co trzeci cyfrowy tachograf w UE może być zmanipulowany
Znamy region partnerski Tour Salonu
Czym Cypr chce przyciągać turystów?
Nowe połączenie lotnicze z Krakowa do Niemiec
Jak MSiT wypełniał swoje zadania w 2014 roku?
Egipscy touroperatorzy walczą o odzyskanie długów
Rośnie sprzedaż piwa na stadionach
Święto kawy na Targach EuroGastro
Ecco Travel rozpoczyna sprzedaż oferty 2016/2017
Kolejny przewoźnik rozpoczyna współpracę z PolskiBus.com
Dodatkowe opłaty za roaming w UE zostaną zlikwidowane
Targi EuroGastro z atrakcjami dla miłośników kawy
Rozpoczynają się targi ITB w Berlinie
Festiwale i wydarzenia kulturalne rozpoczynają sezon wakacyjny w Chorwacji
Air Baltic wycofuje się z lotów do Radomia
Turystyka kreatywna...dla ciekawskich