Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Manager produktu
- Specjalista ds. obsługi posprzedażowej Wrocław
- Specjalista ds.turystyki - Biuro Podróży...
- Pilot na wycieczkę do Czech
- referent d/s turystyki
- Pilot na Sardynię 24-28.04.2025
- Rezydent biura podróży 2025 na Krecie
- Kierownik biura podróży Wakacje.pl King Cross
- SPECJALISTA DS. MARKETINGU
- Specjalista ds. turystyki


Rynek turystyczny w Niemczech wciąż wzrasta
2014-02-14Zgodnie z danymi zaprezentowanymi przez Federalny Urząd Statystyczny Niemiec w 2013 naliczono 71,6 mln noclegów spędzonych przez zagranicznych turystów w obiektach zakwaterowania zbiorowego liczących dziesięć i więcej łóżek. Jest to czteroprocentowy wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim.
r e k l a m a
Petra Hedorfer, Przewodnicząca Zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki zaznacza, że Niemcy jako destynacja turystyczna nie tracą na popularności."Pomimo trudnych ekonomicznych warunków ramowych w Europie i na świecie turystyka przyjazdowa silnie rozwijała się w 2013. Marka Niemiec jako kraju turystycznego zdobywa rosnące uznanie na świecie i prezentuje się w najlepszej formie“ - powiedziała.
Niemiecka turystyka przyjazdowa odnotowała w pierwszych jedenastu miesiącach 2013 absolutny wzrost rzędu blisko trzech milionów noclegów. 46 procent tego absolutnego wzrostu (1,3 mln noclegów) wygenerowały rynki Wielkiej Brytanii, Rosji, Szwajcarii, krajów Zatoki Perskiej i Polski. Przy tym najwięcej noclegów goście z zagranicy spędzają w Bawarii, a zaraz potem w stolicy Berlinie. Trzecią pozycję wywalczyła sobie Badenia-Wirtembergia.
Niemcy pozostają również w 2013 jednym z najpopularniejszych celów podróży Europejczyków i już po raz czwarty pod rząd zajmują drugie miejsce w rankingu za Hiszpanią. Trzy czwarte wolumenu niemieckiej turystyki przyjazdowej stanowią goście z Europy, która wciąż jest najważniejszym rynkiem źródłowym dla celu podróży Niemiec.
Z około 10-procentowym udziałem w rynku Ameryka Północna i Południowa nadal przyczyniają się do silnej progresji. Dynamiczny wzrost z Azji nadal trwa w 2013, w szczególności z krajów Zatoki Perskiej i Chin.
Od 2009 zwłaszcza goście z sześciu rynków: Szwajcarii, Rosji, Wielkiej Brytanii, Polski, Holandii i Chin zapewniają stały wzrost niemieckiej turystyce przyjazdowej. Generują 7,1 miliona noclegów, co stanowi 42 procent całkowitego wzrostu w liczbie 16,8 miliona noclegów spędzonych przez zagranicznych gości od 2009.
W tym roku Niemiecka Centrala Turystyki spodziewa się ponownie dużego zainteresowania Niemcami jako celem podróży. Przewidywania te opierają się na najnowszych badaniach przeprowadzonych przez UNWTO, które prognozują na 2014 światowy wzrost liczby przyjazdów na poziomie 4 do 4,5 procent.
Dla Europy UNWTO zapowiada wzrost liczby przyjazdów gości ze świata od trzech do czterech procent. "Dla celu podróży Niemiec potwierdzamy naszą prognozę na rok 2020 i w tej chwili uważamy liczbę 80 milionów noclegów za całkowicie realną. Na 2014 zakładamy obecnie wzrost popytu wśród turystów zagranicznych na poziomie od jednego do trzech procent." dodała Hedorfer.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Komisja Europejska chce wesprzeć
Influencerzy mają promować atrakcje
Dział badania rynku i analizy:
ETC: Turystyka wykazała się
WTTC: Turyści mówią o zrównoważonej turystyce, ale co
Starsze aktualności:
Czego obawiają się Polacy jadący na
3/4 Europejczyków planuje wakacyjne
Ecco Travel oferuje specjalne
Strajk na lotnisku może wykluczyć odpowiedzialność za opóźniony
Nowe hotele z logiem B&B już
Accor rozbudowuje lifestylową
Majowe obłożenie zapowiada się
Nowy międzynarodowy touroperator wchodzi do
Ceny wyjazdów na sierpień lekko w
Koniunktura sprzyja hotelom, ale inwestycji wciąż jest
Wyjątkowa w całych Niemczech impreza
Wizz Air przywraca loty z Katowic do Tel Awiwu
SriLankan Airlines dołączą do oneworld
Ranking skandalicznie tanich miejsc...
Branża mniej zarabia - rok szkolny powinien być krótszy?
Nowe rozwiązania płatnicze dla branży turystycznej
Rezerwacje telefoniczne, czyli jak nie jechać na wakacje
Pracownicy lotniska źle potraktowali umierającą kobietę
Najlepsze restauracje w Bielsku
British Airways gwarantuje ceny
Last Minut w Andalo na Paganelli