Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Travel Creator - Specjalista ds. turystyki...
- Przewodnik, pilot po USA
- Opiekun klienta - turystyka kolonijna
- Poprowadź z nami biuro podróży
- Poszukiwany pilot po Dreźnie
- wychowawca na zimowisku
- Specjalista ds. Turystyki
- specjalista ds. turystyki
- Specjalista ds. turystyki
- KRAKÓW - Specjalista ds. Sprzedaży Podróży
A jednak, między tężniami w Ciechocinku powstanie hotel
Budowa hotelu, który ma powstać między tężniami w Ciechocinku, budzi sporo kontrowersji. Niektórzy negują ten pomysł. Obawiają się, że wysoki na 11,5 metra obiekt oraz spaliny z samochodów gości hotelowych zakłócą leczniczy mikroklimat uzdrowiska.
Odkryty basen ze słoną wodą, który powstał przed wojną, należał do unikatowych atrakcji Ciechocinka. Dziś jest w ruinie. Poprzedni właściciel chciał go wyremontować. Jednak, aby inwestycja była rentowna planował postawić obok hotel. W zeszłym roku burmistrz uzdrowiska odmówił inwestorowi wydania decyzji środowiskowej. Dziś zmienił zdanie.
Pod koniec września 2011 roku, burmistrz Ciechocinka, wydał zgodę na renowację basenu. Nie zgodził się natomiast na budowę hotelu. Powołując się na "nadrzędny interes publiczny" odmówił wydania decyzji środowiskowej, która jest niezbędna do rozpoczęcia inwestycji. Sprawa trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego we Włocławku. W dokumentach znaleziono wiele uchybień formalnych. Samorząd nakazał burmistrzowi ponowne rozpatrzenie sprawy.
W międzyczasie zmienił się właściciel basenu. Pływalnię nabyła spółka założona przez przedsiębiorców z Łodzi - Termy Ciechocinek. Nowy właściciel ma podobne plany do poprzednika, ale zamiast hotelu chce zbudować obiekt uzdrowiskowy - 360 pokoi hotelowych i 40 gabinetów spa. W planach przedsiębiorców jest również renowacja starej pływalni i jej rozbudowa. W części rekreacyjnej mają być sztuczne fale, w części pływackiej miejsce do skoków. Ma powstać także basen kryty, całoroczny.
Prezes Term Ciechocinek, który sam pochodzi z uzdrowiska, aby zjednać sobie przychylność ludzi i przekonać ich do inwestycji, zaprosił do dyskusji naukowców i publicznie przedstawił swoje plany. Spotkaniu towarzyszył pokaz sztucznych ogni. Jednak, jak przyznał się przedsiębiorca, sam do końca nie wie, w jaki sposób hotel wpłynie na tężnie. W ich okolicy powstanie parking tylko na 25 samochodów. Większość gości będzie dowożona do obiektu specjalnymi meleksami. Hotel będzie korzystać z energii geotermalnej i słonecznej, ale kotłownie gazowe i tak będą musiały uzupełnić takie ogrzewanie. Czy to wystarczy, aby mikroklimat nie uległ zmianie?
Inwestor dostał już decyzję środowiskową. Jednak, żeby ruszyć z budową, został zobligowany do omawiania wszystkiego z konserwatorem zabytków, który opiekuje się tężniami oraz basenem. To on będzie podejmować decyzje. Przedsiębiorcę wciąż czeka wiele formalności. Zatem kiedy prace się rozpoczną wciąż nie ma pewności.
Komentarze
Tagi:
Dział hotele, pensjonaty:
HOTREC: Booking.com nie przestrzega ustawy o rynkach
Starsze aktualności:
Ratunkowe paczkomaty także we Wrocławiu i
W Wieliczce znów przeważają zagraniczni
POT: Połowa Polaków planuje wyjazdy w sezonie
Najpopularniejsze kierunki citybreak w 2023
Większość Polaków wyjedzie w
TSUE rozpatrzył skargę Wizz Air na pomoc dla linii
Państwo może nakładać obowiązki na dostawców usług internetowych z siedzibą w innym kraju
Nad Bałtykiem gotowi na ferie
Hotele EFH zainteresowały szejków?
Szybciej do Słonecznego Brzegu
Coraz więcej restauracji liczy kalorie
Starwood inwestuje ponad 200 mln dolarów
Właściciel OLT Express chciał upadku?
Chiny: kamieniołom przerobią na luksusowy hotel
GUS: coraz więcej Polaków emigruje za granicę
Prawo dzieci do soboty bez telewizora