Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Travel Creator - Specjalista ds. turystyki...
- Przewodnik, pilot po USA
- Opiekun klienta - turystyka kolonijna
- Poprowadź z nami biuro podróży
- Poszukiwany pilot po Dreźnie
- wychowawca na zimowisku
- Specjalista ds. Turystyki
- specjalista ds. turystyki
- Specjalista ds. turystyki
- KRAKÓW - Specjalista ds. Sprzedaży Podróży
Zobacz także
Nowa restauracja z Łodzi chwali się sukcesem
Turyści odwołali wyjazdy i starali się o zwroty z gwarancji po upadku touroperatora
MEN opublikowało listę dofinansowanych wycieczek szkolnych
Turyści zastosowali się do instrukcji touroperatora, ale nie zostali wpuszczeni na pokład
Normy emisji spalin dla autobusów będą jeszcze bardziej rygorystyczne?
Bezpieczny autobus okaże się sukcesem?
Senat nie zgłosił poprawek do zmian w ustawie - Prawo o ruchu drogowym. Po wejściu w życie tej regulacji uruchomione zostaną dwie e-usługi "Historia Pojazdu" i "Bezpieczny autobus".
Jak podaje MSW dzięki e-usłudze "Bezpieczny autobus" rodzice, którzy wysyłają swoje dzieci na kolonie lub wycieczki będą mogli sprawdzić m.in. czy autokar ma ważne badanie techniczne oraz ubezpieczenie OC. Dostęp do danych będzie możliwy po podaniu numer rejestracyjnego. Dane będą dostępne online - nie będzie trzeba składać wniosku i czekać na jego rozpatrzenie.
Sam pomysł ułatwienia turystom do informacji o stanie technicznym autokaru, którym pojadą jest za wszech miar słuszny. Zastanawiamy się jak będzie to wyglądać w praktyce. Często zdarza się, że rodzice poznają numer rejestracyjny autokaru dopiero na podstawieniu. Także zdarza się, że przewoźnicy często desygnują konkretny autobus do obsługi konkretnej grupy z dość niewielkim wyprzedzeniem. Przydarzają się również sytuacje awaryjne, za sprawą których przewoźnicy są zmuszani do podstawiania innego autobusu, niż ten, który pierwotnie był przeznaczony do obsługi poszczególnej trasy. Zapytaliśmy w ministerstwie, czy byłoby możliwe wprowadzenie np. rozwiązania, pozwalającego sprawdzić całą flotę konkretnego przewoźnika, a nie tylko jeden autobus. Pozwoliło by to turystom nabrać przekonania, że przewoźnik, z którym pojadą dysponuje flotą nowoczesnych i wygodnych autokarów i utwierdziłoby w przekonaniu, że nawet jeśli dojdzie w ostatniej chwili do zmiany autokaru, pojadą nie gorszym pojazdem, niż ten który był pierwotnie przewidziany. Przedstawiciele wydziału prasowego MSW poinformowali, że takie rozwiązanie nie zostanie wprowadzone ponieważ system będzie brał pod uwagę dane jednostkowe konkretnego pojazdu, nie ujawniając danych ich posiadacza.
MSW informuje o trwaniu prac programistycznych nad uruchomieniem obydwu e-usług, tak aby po podpisaniu ustawy przez prezydenta można było je od razu udostępnić obywatelom. Obie usługi mają wystartować jeszcze w czerwcu. Podobne rozwiązania funkcjonują w innych krajach europejskich, m.in. w Wielkiej Brytanii i Szwecji.
Pomimo zastrzeżeń usługa "Bezpieczny autobus" może okazać się sukcesem. Dla biur podróży najistotniejsze jednak jest aby korzystać z usług rzetelnych, dysponujących odpowiednim taborem przewoźników. Nastawienie do wyjazdu turystów widzących na podstawieniu nowoczesny autokar, z miejsca robi się bardziej pozytywne, co ma także wpływ na realizację imprezy.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Informacje dotyczące autobusów będą łatwiej dostępne?
[2014-04-11 13:18 83.23.90.*]
Ciekawe kiedy nastąpi kres tych idiotyzmów w sprawie autokarów? Jakim czubem trzeba być, by myśleć, że znowu wydane setki tysięcy zł na idiotyczną bazę danych o przeglądach technicznych autokarów coś zmieni w kwestii bezpieczeństwa. Przecież każdy autokar co 1/2 roku robi badania. I na 100% wiadomo, że żaden autokar bez ważnych badań nie podstawi się na zbiórkę. odpowiedz »
Informacje dotyczące autobusów będą łatwiej dostępne?
[2014-04-13 23:00 89.70.48.*]
Bezużyteczne narzędzie.. Co z tego, że autokar przeszedł badanie techniczne, skoro tydzień później mogła pojawić się usterka, której przewoźnik nie usunął do czasu wyjazdu ?
Taka weryfikacja nijak nie uspokoi rodziców i nie zastąpi (niestety...) kontroli autokarów przed samym wyjazdem (poza tym wtedy sprawdzają też trzeźwość kierowców heh a tego żaden internetowy rejestr nie zweryfikuje ;)
Swoją drogą, kto w turystyce puszcza w trasę autokary, które mogłyby w ogóle nie przejść przeglądu? No chyba, że za niesprawną żarówkę heh odpowiedz »Informacje dotyczące autobusów będą łatwiej dostępne?
[2014-04-17 18:20 83.6.214.*]
Kolejny absurd urzędników, którzy mogą wydać kolejne publiczne pieniądze rozkręcając histerię rodziców. Już to widzę jak informacja z portalu, że dany autokar ma aktualne badania techniczne i ubezpieczenie zmieni zwyczaj wzywania policji lub ITD na zbiórkę. Kolejka na Torwarze w Warszawie (powszechny start wycieczek autokarowych) nie zmieni się ani na jotę. Dalej będziemy obserwować policjanta lub inspektora ITD, który jak szaman oceniać będzie luzy kierownicy autobusu na postoju, zaś rodzice czekając na werdykt ani przez chwilę nie pomyślą, że dowożący na miejsce pojazd komunikacji miejskiej mógł zagrażać bezpieczeństwu im i ich pociechom. Andrzej Osiński odpowiedz »
Starsze aktualności:
Ratunkowe paczkomaty także we Wrocławiu i
W Wieliczce znów przeważają zagraniczni
POT: Połowa Polaków planuje wyjazdy w sezonie
Najpopularniejsze kierunki citybreak w 2023
Większość Polaków wyjedzie w
TSUE rozpatrzył skargę Wizz Air na pomoc dla linii
Państwo może nakładać obowiązki na dostawców usług internetowych z siedzibą w innym kraju
Nad Bałtykiem gotowi na ferie
Marketing internetowy w branży hotelarskiej
easyJet docenione przez smakoszy wina
Egipt czeka na bogatych szejków
Gdzie Polacy spędzają wakacje?
Snow Trex sprawdza gdzie jest najlepsze apres ski
Nowi dostawcy w systemie Tripnet
Trade&Travel Company - Konsorcjum Polskich Biur Podróży z nową ofertą
Rainbow Tours podsumowuje przedsprzedaż zimy
Wrocławski hotel nominowany do European Hotel Design Awards
Okęcie ogłasza przetarg na operatora infrastruktury paliwowej