Ogłoszenia
Ogłoszenia
- TRAVELAND A.T.w C.H.M1 w Czeladzi zatrudni
- Wakacje.pl Warszawa-Żoliborz zatrudni Specjalistę
- Denar - Travel zatrudni sprzedawcę usług...
- Młodszy Specjalista ds. Turystyki / Specjalista...
- Konsultant ds. SPRZEDAŻY PRODUKTU TURYSTYCZNEGO
- biuro multiagencyjne w centrum handlowym we...
- Rezydent Turystyczny - TUNEZJA
- Specjalista ds Turystyki
- Główny rezydent biura podróży/ Head Rep
- Pilot wycieczek - Polska i Europa
Które kierunki tanieją?
Pomimo śniegu za oknem w biurach trwa sprzedaż zarówno zimowej jak i letniej oferty. Jak prezentują się ceny oferowane przez touroperatorow?
Po raz drugi w tym roku Analizy Cen wyjazdów odnoszą się do sezonu letniego. Obejmują one okres szczytu sezonu wakacyjnego definiowanego jako 01.08. - 08.08. 2014r. W zestawieniach cen pozostają na razie również wyjazdy na ferie zimowe w okresie drugiej połowy lutego, ale już tylko jako last minute, którymi stały się one od zeszłego tygodnia.
Analiza Cen wakacyjnego high season pokazuje, że w ostatnim tygodniu stycznia średnie ceny imprez letnich oferowanych przez biura podróży wzrosły o 15 złotych (poprzednio o 14 złotych). Najwięcej wzrosły ceny na Hiszpańskim Wybrzeżu, oraz Balearach - odpowiednio o 92 i 38 złotych, a nieco mniej na Krecie i Tureckiej Riwierze - o 17 i 12 złotych. Nieduże spadki średnich cen odnotowały Wyspy Jońskie i Egipskie Wybrzeże - o 18 i 17 złotych, a także Maroko i Tunezja - o 15 i 9 złotych. Generalnie w porównaniu do cen wyjazdów zimowych ceny lata nadal wykazują sporą stabilność ponieważ popyt jest duży, a na ruchy dostosowawcze cen wyjazdów wakacyjnych jest jeszcze wiele czasu.
"Struktura cen na głównych kierunkach wakacyjnych wyjazdów jest podobna do zeszłorocznej" - informuje Jacek Dąbrowski współzałożyciel TravelDATA i portalu www.wczasopedia.pl. " Najniższe średnie ceny we wszystkich kategoriach hoteli nadal spotkamy na Synaju, niemal równie atrakcyjne oferuje egipskie wybrzeże, a nieco wyższe Bułgaria i Tunezja" - dodaje.
Chociaż notujemy wzrosty średnich cen, to na siedmiu głównych kierunkach są one wyższe od ich zeszłorocznych poziomów zaledwie o około 60 złotych. Tańsze są Synaj i Egipskie Wybrzeże o 30 i 20 złotych, a pozostałe są droższe: Tunezja o 30, Kreta oraz Turecka Riwiera po około 70 złotych, Bułgaria i Wyspy Kanaryjskie o 80 i 160 złotych. Z dużych organizatorów taniej niż przed rokiem sprzedaje jedynie Rainbow Tours/BeeFree - średnio o 35 złotych, a reszta o 30 -130 złotych drożej.
Zdaniem analityków, że jest to bardzo dobry czas na zakupy ponieważ poziomy te są i tak sporo niższe aniżeli w maju - czerwcu 2013 roku. Średnia różnica dla głównych kierunków nadal jest spora i wynosi 275 złotych (10 procent), przy czym najmniejsza jest ona w przypadku Bułgarii - 195 złotych, a największa Wysp Kanaryjskich - 410 złotych. Procentowo nadal największą różnicę notuje Synaj (ceny niższe o 12,5 proc.), a najmniejszą Bułgaria - 7,5 procenta.
Średnia cena last minute dla wyjazdów na ferie (10.02 - 23.02.2014) wzrosła o około 135 złotych w porównaniu z okresem sprzed tygodnia. Największy wzrost odnotowano na Wyspach Kanaryjskich i Maroku - o 300 i 250 złotych, a jedyny spadek w Tunezji - o 20 złotych. Wydaje się, że w tym sezonie szczególnie dużo za wyjazdy zapłacą amatorzy last minute z trzeciego terminu ferii, w tym z woj. mazowieckiego. Już teraz ceny te (wyloty 16-22 luty) są sporo wyższe niż wycieczek oferowanych wcześniej. Dużo droższy jest Synaj i Maroko (o 400 zł), Cypr (o 300), a kierunki hiszpańskie mają ceny poprzednie, z tym, że brak jest już Lanzarote. W zeszłym tygodniu najmniej przeceniały "lasty" Itaka oraz BeeFree, a najmniej biuro Sun & Fun.
W superlastminutes tanio dostępna była Taba (po średnio 1550 złotych) i Fuerteventura (2200 złotych) Brakowało ofert na Lanzarote , a ceny na Gran Canarię, Teneryfę oraz Cypr mocno poszły w górę (o 500 - 900 złotych).
"Obserwowana dodatnia różnica cen imprez wakacyjnych w porównaniu z okresem ubiegłorocznym nie jest duża i może być zbliżona do wskaźników przyrostu kosztów" - wskazuje Andrzej Betlej współzałożyciel TravelDATA. "Jednocześnie złoty wykazuje kursy bliskie poziomom ubiegłorocznych. Oznacza to, że obecnie realizowane marże mogą być podobne do zeszłorocznych, co jest dobrym prognostykiem dla kondycji biur podróży, chociaż rozstrzygająca w tym względzie będzie równowaga popytu i podaży na rynku imprez turystycznych w okresie wakacyjnym" - komentuje.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
MSiT chce 10 strategii dla
UN Tourism: Turystyka odbudowała się po
Enter Air powiększa bazę
Województwo pomorskie ogłosiło konkurs ofert na rozwój turystyki i
Dział badania rynku i analizy:
Które paszporty są
Najlepsze prace magisterskie
Starsze aktualności:
Stary Rynek i ratusz w Poznaniu znów
Niemcy stawiają na turystykę kulturalną i zrównoważone
Polki wydają więcej na
Jest porozumienie w sprawie jednolitej, europejskiej przestrzeni
Okiem ubezpieczyciela - gdzie podróżowali
Piotr Borys odpowiedzialny za turystykę w
64% Polaków planuje zwiększyć budżet na
GITD podsumowuje akcję Bezpieczny autokar-ferie
Wstępne porozumienie w sprawie rozporządzeń dot. danych pasażerów linii
Parlament Europejski przyjął nowe przepisy dotyczące wynajmu
Nowe usługi w programie lojalnościowym
Targi turystyczne Na Styku Kultur już dziś!
Klucz do optymalizacji przychodów w hotelarstwie
Czy mogę udzielić takiego rabatu
USA: turystyka będzie się rozwijać
Brudne niespodzianki w hotelach to rzadkość
Prezes LOT-u w President Commitee AEA
Wszystkim podrużnym miłego dnia