Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Doradca Turystyczny
- Szukam pilota na wyjazd w terminie 07-09.03
- Wakacje.pl CH Dąbrówka Carrefour Katowice
- Specjalista ds. turystyki
- Specjalista ds turystyki Mysłowice
- ITAKA BEŁCHATÓW - Prezenter oferty turystycznej
- Specjalista d/s/turystyki ŁÓDŹ
- Poszukujemy pilotów wycieczek z całej Polski
- Kraków - Specjalista ds. Turystyki
- Specjalista ds. turystyki


Kraków w grach komputerowych. Nowy pomysł na promocję miasta
Kraków będą promowały nie tylko bolywoodzkie filmy, ale również gry komputerowe.
Stolica Małopolski wspiera obecnie branżę filmową, za sprawą której miasto ma się stać znane na całym świecie. Aby do Krakowa chciały przyjeżdżać międzynarodowe ekipy filmowe, pracuje w pocie czoła Krakowska Komisja Filmowa.
Ostatnio z ust radnego PO Pawła Węgrzyna, dyrektora Europejskiej Akademii Gier padła propozycja, aby KKF została przekształcona w Komisję Sztuk Audiowizualnych, a Kraków mógłby zacząć inwestować również w gry komputerowe.
Jak mówi Węgrzyn - Polskie gry, zwłaszcza takie hity jak "Wiedźmin", są dziś na świecie znacznie bardziej popularne niż nasze filmy. Inwestycja miasta w takie produkcje to okazja do dodatkowej promocji. Według radnego, miasto mogłoby zachęcić producentów gier, aby wykorzystali w swoich przedsięwzięciach również legendy oraz tradycje Krakowa.
Władze miasta odniosły się do nowego pomysłu bardzo przychylnie. - Tylko przyklasnąć takim projektom. Mam nadzieję, że uda się wykorzystać gry, tak popularne wśród młodych ludzi - skwitował Marcin Kandefer, p.o. dyrektora Wydziału Informacji, Turystyki i Promocji Krakowa. Jeszcze w tym miesiącu krakowscy radni rozpoczną prace nad dokładnymi zasadami dofinansowywania produkcji gier. Pomysł dobry, pozostaje czekać na rezultaty.
Komentarze
Tagi:
Dział centra informacji i promocji:
Jak Kraków przepalał
Bon turystyczny powróci, ale dla
Dział dostawcy/usługodawcy branży:
W USA doceniają ofertę kulinarną
Powstaje wielka grupa serwisów
TSUE: Włoskie regulacje dot. Airbnb, czy Expedii niezgodne z prawem
SITE Poland podsumowuje 3 edycję programu Young
Państwo może nakładać obowiązki na dostawców usług internetowych z siedzibą w innym kraju
Rozdano nagrody MP Power Awards
Bielsko-Biała i Ustka wspólnie walczą o turystów
Swędząca załoga Alaska Airlines
Zmiany w hotelu Bryza Resort & SPA
Przepis na udane wakacje w Polsce
The Oriental: kaczka orientalna w roli głównej
Zdradzą tajemnice swoich podróży
Turystyka młodzieżowa: kurs zamiast kolonii?
Sylwestrowe bilety lotnicze - dokąd i za ile?
Tymczasowy sojusz pomiędzy Emirates i Qantas