Sezon zimowy 2011/2012 - nowa siatka lotów z Polski
Wraz z przejściem z czasu letniego na zimowy zmienią się rozkłady lotów na polskich lotniskach. Również w ofercie przewoźników znajdziemy wiele zmian. Z rozkładów zniknęło aż 31 rejsów (głównie sezonowych), pojawiły się też nowe, w tym wiele krajowych. Centrum Rezerwacji Tanie-Loty.com.pl opublikowało raport o połączeniach lotniczych z polskich lotnisk w nadchodzącym sezonie zimowym, zawierający również obrazowe mapy lotów.
Według raportu warszawskie Lotnisko Chopina straciło w sezonie zimowym aż 6 połączeń. Wizz Air zawiesił sezonowe połączenia do Burgas i Madrytu, a LOT zrezygnował z lotów do Bejrutu, Belgradu i Damaszku. Z rozkładu zniknęło także połączenie Royal Air Maroc do Casablanki.
Niestety w ich miejsce nie pojawiło się wiele nowych połączeń. OLT Jetair oferuje dodatkowe połączenia krajowe, na których już latają samoloty PLL LOT. Mieszkańców Warszawy ucieszy natomiast nowe połączenie Eurolotu. Już na początku grudnia zainaugurowane zostaną loty do Popradu na Słowacji.
Tegoroczny sezon zimowy będzie natomiast łaskawszy dla wrocławskiego lotniska. Z rozkładu znikają tylko 4 połączenia sezonowe: do Alicante, Barcelony Girony, Forli i Malagi.
Już pod koniec października z Wrocławia będzie można polecieć do Berlina. Połączenie otwiera OLT Jetair. Przewoźnik uruchomił także połączenie do Gdańska z międzylądowaniem w Warszawie.
Na lotnisku pojawił się też inny przewoźnik, oferujący loty krajowe - Eurolot, który zainaugurował bezpośrednie loty do Gdańska. W planach było także połączenie do Rzeszowa, ale ze względu na małe zainteresowanie zaplanowano tylko 2 loty - 28 października i 2 listopada.
Z kolei z rozkładu krakowskiego lotniska zniknęło aż 11 połączeń. Bezpośrednio z Krakowa nie polecimy w sezonie zimowym do Aten i Rzymu (loty oferował w sezonie letnim LOT). Skasowane zostały także połączenia do Reus, Malagi, na Maltę, do Cagliari, Pizy i Trapani (połączenia obsługiwane w sezonie letnim przez Ryanair). Z kolei Aerosvit zawiesił na zimę loty do Kijowa. Finnair już 3 października zawiesił loty do Helsinek, zaś do kwietnia znikają bezpośrednie loty do Neapolu (z Trawel Fly)
Ryanair zacznie latać z Polski do Eindhoven - loty zaczną się 31 października i będą się odbywały dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki, a Eurolot zadbał o to by mieszkańcy małopolski mogli dotrzeć bezpośrednio do Gdańska, Poznania i Szczecina.
Katowickie lotnisko straciło w sezonie zimowym tylko sezonowe połączenie do Burgas Podróżni zyskali cztery nowe połączenia, a jednocześnie w siatce pozostały tak ciekawe kierunki jak Barcelona, Madryt czy Rzym.
Linia Ryanair uruchomi dwa nowe połączenia z Katowic. Już od 1 listopada będziemy mogli polecieć bezpośrednio do Bristolu w południowej Anglii oraz do Manchesteru. Loty odbywać się będą dwa razy w tygodniu. Na lotnisku pojawi się także nowy przewoźnik: OLT Jetair, który zainauguruje loty do Rzeszowa i Gdańska.
Natomiast poznańskie lotnisko straciło w sezonie zimowym trzy połączenia. Ryanair zlikwidował dwie sezonowe trasy do Hiszpanii - do Alicante i Barcelony Girony. Połączenie do Girony zostało zastąpione lotami na lotnisko Barcelona El Prat (gdzie lata już Wizz Air). Z kolei Wizz Air zawiesił sezonowe loty do Burgas.
Ryanair oprócz lotów do Barcelony (BCN) uruchomi jeszcze dwa nowe połączenia, które zostaną zainaugurowane 1 listopada: do Oslo Rygge oraz do Rzymu Ciampino. Od listopada do Oslo będzie można też polecieć z linią Norwegian (na lotnisko Gardermoen).
We wrześniu na Ławicę wróciła linia Jetisfaction, z którą można było polecieć do Münster/Osnabrück oraz do Wrocławia. Niestety loty zostały zawieszone.
Poznański port zyskał poza tym nowe połączenia krajowe. Eurolot rozpoczął loty do Krakowa i Szczecina.
Łódzkie lotnisko nie zyskało nowych połączeń. Zmiany w stosunku do rozkładu letniego dotyczą wyłącznie dni oraz godzin operacji. Częściej będzie można polecieć do Liverpoolu - w sezonie zimowym pojawi się dodatkowy lot we wtorki. Niestety zredukowana została liczba lotów do Londynu - z siedmiu do pięciu połączeń tygodniowo.
Bydgoskie lotnisko oferuje swoim podróżnym niewiele połączeń. Jedynym przewoźnikiem, który obsługuje regularne zagraniczne połączenia jest Ryanair. Regularne połączenia do Warszawy oferują zaś Polskie Linie Lotnicze LOT. Niestety nowy sezon zimowy nie przyniósł żadnych nowych połączeń, zmiany dotyczą wyłącznie godzin odlotów i przylotów na trasie do Warszawy.
Lotnisko w Rzeszowie straciło w sezonie zimowym jedno połączenie. Ryanair zawiesza loty do Barcelony Girony. Podróżni korzystający z lotniska Jasionka zyskali jednak aż pięć nowych połączeń - cztery krajowe (do Warszawy, Katowic, Gdańska - przez Katowice oraz do Szczecina) i jedno zagraniczne (do Manchesteru).
Pasażerowie mogą korzystać z usług dwóch nowych przewoźników: Eurolot i OLT Jetair, którzy sukcesywnie rozbudowują swoje siatki połączeń (głównie krajowych). Nowy sezon zimowy przyniósł kilka zmian. Z rozkładu zniknęło 5 połączeń, ale pojawiło się wiele nowych tras. Ryanair zawiesił sezonowe loty do Alicante. Wizz Air zlikwidował we wrześniu połączenie do Aarhus, zaś dużo wcześniej loty do Tampere i Turku. Z kolei AirBaltic zawiesił na zimę loty do Rygi.
Rynair zdecydował się na zainaugurowanie nowego połączenia z Gdańska do Holandii. Loty do Eindhoven zaczynają się 1 listopada. Do Gdańska wraca też linia Jetair, ktora zmieniła ostatnio nazwę na OLT Jetair. Linia zaproponowała podróżnym wiele nowych połączeń zarówno krajowych jak i zagranicznych. W rozkładzie przewoźnika pojawiły się loty do Hamburga, Pragi, Warszawy, Katowic, Berlina i Brukseli (z międzylądowaniem w Bremen).
Także Eurolot zainaugurował nowe połączenia. Jeszcze latem uruchomiono połączenia z Gdańska do Krakowa i Wrocławia. Natomiast już w grudniu zainaugurowane zostanie połączenie na Słowację - do Popradu.
W tym roku Szczecin nie stracił żadnego połączenia. Siatka połączeń powiększyła się aż o trzy nowe kierunki - są to loty krajowe. Eurolot uruchomił loty do Krakowa, Poznania i Rzeszowa. Pasażerowie podróżujący ze Szczecina mają do wyboru jeszcze pięć miast: Dublin, Londyn, Liverpool, Oslo i Warszawę.
Lotnisko w Zielonej Górze oferuje podróżnym tylko jedno połączenie regularne. Są to loty do Warszawy.Połączenie obsługiwane jest codziennie oprócz sobót przez linię Sprint Air.
Pełny raport sezonowy, zawierający mapy połączeń lotniczych z polskich portów, dostępny jest na stronach: Biura Prasowego Tanie-Loty.com.pl i Aktualności.
Komentarze
Tagi:
Starsze aktualności:
Europejska turystyka odbija się po
Henley: Polski paszport mocniejszy od
Wyniki Lotniska Chopina znacznie powyżej
Najlepszy barman w Polsce zdradza trendy na 2024
TSUE: Poufność informacji dot. wypadków lotniczych kluczem do
Ratunkowe paczkomaty także we Wrocławiu i
W Wieliczce znów przeważają zagraniczni
Wzrost znaczenia turystyki kulinarnej
Bilet Świąteczny od PKP Intercity
Dokąd jeżdżą klienci Funclubu?
Przyjęcie dla pracowników, sprawdzian dla pracodawców
USA kusi turystyką, a nie pracą
Rainbow uratuje klientów Ecco?
Strajk kontrolerów ruchu lotniczego w Francji
Turyści częściej korzystają z biur?
Turystyka filmowa dochodowym pomysłem?
Podróż z Krakowa do Gdańska zajmie pięć godzin?
Francuskie hotele zmieniają gwiazdki
Otwarto drogę do prywatyzacji LOT