Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Specjalista ds. rezerwacji rejsów - Gdańsk
- Praca w biurze podróży Galeria Podróży Olkusz
- WYGODA szuka instruktorów narciarstwa
- REZYDENT - TUNEZJA 2025
- Specjalista ds. Turystyki
- Biuro podróży
- Sprzedam Biuro Podróży
- REZYDENT, PILOT - TURCJA
- PASJONAT TURYSTYKI POSZUKIWANY
- BP ITAKA - KRAKÓW - Specjalista ds. Turystyki
MSiT poprawi ustawę o usługach turystycznych
Prace nad projektem nowego funduszu gwarancyjnego trwają. Jak poinformowała minister sportu i turystyki Joanna Mucha zarówno finału tych działań jak i wejścia najważniejszych założeń w życie należy spodziewać się nie wcześniej niż w przyszłym roku.
Tymczasem Ministerstwo Sportu i Turystyki dołącza się do prac nad rozporządzeniem, które prowadzi Ministerstwo Finansów. Jak mówi Joanna Mucha, ministerstwo wspólnie z resortem pracuje także nad zmianą rozporządzenia ministra finansów do ustawy o usługach turystycznych, dotyczącą ustalenia minimalnych sum gwarancyjnych zarówno dla touroperatorów rozpoczynających działalność jak i działających na rynku usług turystycznych. - Jesteśmy w ciągłym kontakcie, ale to jest rozporządzenie MF. Z tego, co wiem, ono dość szybko powinno zostać podpisane i opublikowane - mówi Joanna Mucha.
Kwestia powrotu klientów upadłych biur podróży to dla samorządów najważniejszy punkt obrad Ministerstwa Sportu i Turystyki. Urzędy Marszałkowskie już dawno zapowiedziały, że nie będą sprowadzać turystów do kraju, dopóki nie powstaną jednolite przepisy regulujące ich obowiązki w tym zakresie. Kolejne wątpliwości dotyczą braku wskazania konkretnego źródła pieniędzy, jeżeli gwarancje ubezpieczeniowe okażą się niewystarczające na ten cel.
W obliczu zbliżającego się sezonu turystycznego kwestia powrotów turystów do kraju, w przypadku ogłoszenia niewypłacalności biura podróży wydaje się być sprawą nadrzędną, a odzyskanie zaufania klientów biur podróży ważnym elementem polityki sprzedażowej.
W odpowiedzi na niepokojącą sytuację w branży turystycznej, a ściślej mówiąc ubiegłoroczną plagę bankructw i brak jednolitych przepisów chroniących klientów biur podróży, MSiT dokonał oceny funkcjonowania obowiązującej ustawy o usługach turystycznych. Przeprowadzono konsultacje społeczne, podczas których o opinię na temat regulacji zapytano Marszałków Województwa, a także branżę turystyczną i bankowo-ubezpieczeniową. Bazując na opinii 15 marszałków województw i 7 partnerów społecznych powstał projekt: "Analiza funkcjonowania ustawy o usługach turystycznych ze szczególnym uwzględnieniem systemu zabezpieczeń finansowych". Projekt przedstawiła Katarzyna Sobierajska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki na posiedzeniu Podkomisji stałej ds. turystyki, działającej w ramach w ramach Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.
Treść dokumentu poniżej:
Możesz także pobrać plik: turinfo_20130408_rekomendacje_do_zmian_ustawy_o_us_ugach_turystycznych_-_podpisany.pdf
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Turyści bezpieczni od przyszłego sezonu?
[2013-04-08 16:00 89.71.224.*]
Wiele wskazuje na to, że i w tym sezonie będziemy mieli powtórkę z ubiegłorocznej rozrywki. Problem zabezpieczeń turystycznych zostanie rozwiązany dopiero wtedy, kiedy - zgodnie z praktyką stosowaną w większości krajów - pełną odpowiedzialność przejmie za to ubezpieczyciel. odpowiedz »
Turyści bezpieczni od przyszłego sezonu?
[2013-04-09 12:27 80.53.222.*]
Ciekawa ta jest ubiegłoroczna plaga bankructw raptem parę biur co to jest w stosunku do innych gałęzi kropla w morzu a jakoś o tym cicho sza,dopóty minister sportu i turystyki będzie się li tylko interesować sportem a turystykę traktować jako piąte koło u wozu do takich sytuacji w dziedzinie biur turystycznych będzie dochodzić-wystarczy spojrzeć ile turystyka wnosi jako gałąź do budżetu/np więcej n iż całe górnictwo/a jak jest traktowana marginesowo i to jest draństwem odpowiedz »
Gospodarka turystyczna marginalizowana
[2013-04-10 09:29 31.60.226.*]
Faktem jest, że od czasu włączenia turystyki do ministerstwa sportu, przestała ona być zauważana jako istotna dziedzina gospodarki. Splendoru nie dodają również nieudolne działania resortu związane z ustawą o usługach turystycznych czy też krytykowana przez samorządy polityka POT. odpowiedz »
Turyści bezpieczni od przyszłego sezonu?
[2013-04-09 20:16 89.75.55.*]
Co za idiotyzmy. Już w tym roku zbankrutowało ok 240 firm! Jaka plaga bankructw w turystyce w zeszłym roku? odpowiedz »
Dział biura turystyczne:
Nowy Dyrektor Sprzedaży i Marketingu EXIM
Opłata turystyczna to głupi pomysł, ale projekt jest w fazie
Dział przewodnicy i piloci:
Rozpoczęto starania o nowy, polski wpis na listę
Liczba i wielkość statków wycieczkowych podwoiła się od 2000
Małopolska rozpoczyna nowy projekt
Rzeczniczka MŚP apeluje o podniesienie kwoty limitu zwolnienia z
Starsze aktualności:
Europejska turystyka odbija się po
Henley: Polski paszport mocniejszy od
Wyniki Lotniska Chopina znacznie powyżej
Najlepszy barman w Polsce zdradza trendy na 2024
TSUE: Poufność informacji dot. wypadków lotniczych kluczem do
Ratunkowe paczkomaty także we Wrocławiu i
W Wieliczce znów przeważają zagraniczni
Rozpoczęcie sezonu narciarskiego na Słowacji
Spotkanie Komisji Dostawców dla branży HoReCa
EasyJet otwiera kolejne połączenie z krakowskiego lotniska
Nowa odsłona Targów Turystyki Biznesowej 2012
Nowe funkcje w aplikacji od PKP Intercity
Jak promować Kraków i Małopolskę?
Kto nie spotkał turystów z piekła rodem?
Izba Turystyki RP pomaga Krajowemu Rejestrowi Długów
Polacy na długim weekendzie - gdzie i za ile?
Jarmark Floriański - odsłona szósta
Racuszki w restauracjach Burger King
Rejsy morskie - Amsterdam, Irlandia, Szkocja, Norwegia, Islandia