Ogłoszenia
Ogłoszenia
- PRODUCT MANAGER
- Specjalista ds. Sprzedaży i Obsługi Klienta
- ITAKA RUMIA - Specjalista ds. Turystyki
- Pilot Praga-Wiedeń-Bratysława
- Specjalista d.s.Turystyki Krakow
- Almatur Katowice - praca w turystyce
- Szukam partnera: trekkingi w Himalaje
- Rezydent w hotelu
- BP ITAKA - KRAKÓW - Specjalista ds. Turystyki
- Projekt/Event Manager
Dolny Śląsk tłumnie odwiedzany przez turystów.
Jak co roku właściciele hoteli, pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych na Dolnym Śląsku drżeli przed sezonem. Obawiano się, czy pogoda nie zawiedzie, no i czy Polaków w ogóle będzie stać na wakacyjne wyjazdy.
Nie było rozczarowań, tegoroczny sezon pod względem liczby turystów przedsiębiorcy oceniają jako bardzo dobry. Wielu z nich twierdzi nawet, że teraz turystów było o wiele więcej, a przychody z turystyki w skali całych wakacji były na podobnym poziomie jak przed rokiem. Wpływ na to mogła mieć również niestabilna sytuacja polityczna w Północnej Afryce.
Deszczowy lipiec przyczynił się jednak do zmniejszenia średniej długości planowanego wypoczynku. Dużo ludzi pozostało przy weekendowych wyjazdach, a część przełożyła swój pobyt z lipca na sierpień.
Na słaby popyt nie narzekały także uzdrowiska. Miejscowości takie jak Lądek - Zdrój, czy Świeradów - Zdrój, bez względu na sezon odwiedzają kuracjusze, bądź obcokrajowcy.
Zdaniem hotelarzy i właścicieli pensjonatów tegoroczny sezon różnił się od poprzednich lat. Zauważono regularność przyjazdów turystów. Tak jak w poprzednich latach wzmożony ruch obserwowano głównie między 20 lipca, a 20 sierpnia, tak w tym roku przez całe wakacje utrzymywała się podobna liczba gości.
Jak tłumaczy dyrektor biura Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, Rajmund Papiernik - "Ruch turystyczny ulega coraz większej dywersyfikacji. Wakacyjny wypoczynek dzielony jest pomiędzy dłuższe wyjazdy do ciepłych krajów a krótsze pobyty w kurortach leżących blisko miejsca zamieszkania. Ciągle intensywnie rozwija się także turystyka weekendów".
Dostosowanie oferty do warunków też robi swoje. Dolnośląskie kurorty mimo deszczowej pogody w lipcu nie narzekały na brak turystów. A to dlatego, że od kilku lat obiekty rozwijają ofertę spędzania wolnego czasu.
Rozwój infrastruktury hotelowej daje możliwość stworzenia idealnego zaplecza pod rozrywkę, gdy akurat pogoda "nawali". Turyści chętnie spędzają czas w aquaparkach, spa & wellness, siłowniach, kręgielniach, czy uprawiając squasha.
Miejscowości uzdrowiskowe w deszczowe dni z kolei oferują swoim kuracjuszom masaże, możliwość skorzystania z sauny lub kąpieli w wodach leczniczych.
Tak naprawdę pogoda w górach nie wpływa, aż tak znacząco na jakość wypoczynku jak np. nad morzem. Jeśli deszcze pokrzyżują nam plany zawsze zostają spacery górskimi ścieżynkami, czy pokonywanie tras rowerowych. W Świeradowie-Zdroju jest również skatepark i pole do minigolfa.
Komentarze
Tagi:
Dział gastronomia:
GUS: Pomorze Zachodnie z dwucyfrowym
Dział hotele, pensjonaty:
Listopad trochę rozczarował, a grudzień nie wygląda
Mobilne paczkomaty dla
Starsze aktualności:
Nowe Trendy w Turystyce - promocyjna wejściówka do
Czwarta edycja Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu
Wakacje.pl kuszą doświadczonych
Nocowanie.pl bez optymizmu o
Krok w stronę uruchomienia połączeń z Polski do
Jak ubezpieczają się wyjeżdżający na
Raport Travelplanet pokazuje
Jakie nastroje ma pomorska branża
Sąd UE kwestionuje pomoc dla
Seks pod Wawelem budzi kontrowersje
Jak przygotować hotel na ferie?
Urządzenia mobilne przyszłością turystyki?
Zakupy grupowe sposobem na promocje?
Opóźniony lub odwołany lot - co robić?
Darmowe bilety dla pasażerów Ryanaira
Lufthansa: Kolejny rok, kolejne oszczędności
Gdańsk: czarterem z TUI i Itaką
Dlaczego okna w samolotach nie otwierają się?
O czym pamiętać przy współpracy franczyzowej?
Bukovina Terma Hotel Spa - z myślą o kobietach
Na rynku pojawił się katalog Neckermanna na sezon zimowy