Nowa inicjatywa na rynku domów wakacyjnych
Na rynku turystycznym pojawiła się nowa inicjatywa. Centralna Ewidencja Domów i Apartamentów Wakacyjnych to komercyjny, specjalistyczny portal prezentujący wyłącznie oferty domów i apartamentów wakacyjnych, który łączy osoby/firmy oferujące wypoczynek w tych obiektach w sposób bezpośredni z ich klientami.
Portal jest prowadzony przez nowe Stowarzyszenie Właścicieli Domów i Apartamentów Wakacyjnych SWODIAW (KRS 0000490299) - organizację zrzeszającą właścicieli, zarządców, administratorów itp. domów i apartamentów przeznaczonych na tzw. "wynajem wakacyjny". Jak podają jej pomysłodawcy, celem Stowarzyszenia jest szeroko pojęty rozwój tego rynku, oraz pomoc w prowadzeniu działalności jego uczestnikom.
Głównym zamierzeniem CEDIAW-u jest właśnie skrócenie czasu wyszukiwania domów, bądź apartamentów wakacyjnych do minimum, poprzez stworzenie możliwie prostej, przejrzystej strony internetowej, umożliwiającej jak najszybszą obsługę, służącej zarówno oferentom, jak i klientom.
Jak przekonują założyciele Centralnej Ewidencji, właściciele czy zarządcy domów wakacyjnych mogą liczyć na bezpłatny wpis, możliwość uzyskania rekomendacji SWODIAW, dostęp do panelu edycji oraz reklamę. Dzięki takiemu wspólnemu działaniu, segment ten w którym panuje dość duża swoboda, może w świadomości konsumentów zaistnieć jako alternatywa dla hoteli i innych stałych miejsc noclegowych.
Szkoda tylko, że największe wątpliwości wzbudza nazwa samego katalogu. Centralna Ewidencja Domów i Apartamentów Wakacyjnych jest działalnością jak najbardziej prywatną, lecz jej forma sugeruje jakoby była prowadzona przez państwową instytucję, co może wprowadzać w błąd większość z niej korzystających. Nazwa też sugeruje, iż ewidencja winna obejmować wszystkie obiekty, a przecież i to nie będzie mogło być spełnione. Generalnie różnego rodzaju centralne ewidencje (np. Centralna Ewidencja Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych czy Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej) są przypisane różnego rodzaju organom państwowym i w ogóle użycie tej nazwy w przypadku działalności podmiotu prywatnego, jakkolwiek dopuszczalne, to jednak nie wydaje się być odpowiednie.
Komentarze
Tagi:
Dział hotele, pensjonaty:
Opłata turystyczna to głupi pomysł, ale projekt jest w fazie
Wakacje nad Bałtykiem lepsze niż przed
HOTREC: Booking.com nie przestrzega ustawy o rynkach
Dział dla turystów:
Opłata turystyczna to głupi pomysł, ale projekt jest w fazie
Starsze aktualności:
Europejska turystyka odbija się po
Henley: Polski paszport mocniejszy od
Wyniki Lotniska Chopina znacznie powyżej
Najlepszy barman w Polsce zdradza trendy na 2024
TSUE: Poufność informacji dot. wypadków lotniczych kluczem do
Ratunkowe paczkomaty także we Wrocławiu i
W Wieliczce znów przeważają zagraniczni
Lufthansa ułatwi podróż turystom
Wypadek autokaru - poszkodowani wracają do Polski
AmRest w IV kwartale 2010 r. odnotował zyski
7 edycja Targów WorldHotel zakończona
Ofensywa reklamowa eholiday.pl
Sieć hotelowa wchodzi do Europy
Na Dworcu Głównym w Krakowie zamknięto jeden z peronów
Wzrosły opłaty za przejazd autostradą A2
Turystyka historyczna - bezpłatne szkolenie
Pyrzowice: w lecie połączeń przybywa