Ogłoszenia
Ogłoszenia
- TRAVELAND A.T.w C.H.M1 w Czeladzi zatrudni
- Wakacje.pl Warszawa-Żoliborz zatrudni Specjalistę
- Denar - Travel zatrudni sprzedawcę usług...
- Młodszy Specjalista ds. Turystyki / Specjalista...
- Konsultant ds. SPRZEDAŻY PRODUKTU TURYSTYCZNEGO
- biuro multiagencyjne w centrum handlowym we...
- Rezydent Turystyczny - TUNEZJA
- Specjalista ds Turystyki
- Główny rezydent biura podróży/ Head Rep
- Pilot wycieczek - Polska i Europa
Gdańsk: Kongres Francuskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Turystycznych
W dniach 22 - 25 października odbył się w Gdańsku 12 Kongres Stowarzyszenia Dziennikarzy Turystycznych AJT (Assotiation des Journalistes de Tourisme) z Francji. To pierwszy kongres stowarzyszenia odbywający się w Europie Centralnej.
80 dziennikarzy - reprezentantów największych wydawnictw na rynku francuskim, spędziło w Gdańsku trzy dni. W tym czasie zapoznali się z potencjałem turystycznym miasta oraz regionu. W programie zostały przewidziane walne obrady stowarzyszenia oraz prezentację oferty turystycznej Gdańska - kandydata na Europejską Stolicę Kultury w 2016 roku.
Jeden dzień został przeznaczony na promocję najcenniejszych zabytków Pomorza m.in. Zamek w Malborku. Istotnym punktem programu był kilkugodzinny pobyt w Sopocie. Zwieńczeniem kongresu była uroczysta Gala w Dworze Artusa z pokazem mody oraz biżuterii z bursztynu, w której wzięły udział władze Gdańska, województwa pomorskiego oraz Polskiej Organizacji Turystycznej.
Z pomysłem zorganizowania Kongresu AJT w Polsce wystąpił Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Paryżu, który od wielu lat współpracuje z AJT, promując wśród jego członków Polskę i namawiając do popularyzowania naszego państwa na francuskim rynku czytelniczym.
Decyzja dotycząca umiejscowienia Kongresu w Gdańsku została podjęta przez Zarząd AJT 19 marca 2009 r. Realizacja owej inicjatywy była możliwa dzięki Miastu Gdańsk, które podeszło do projektu bardzo entuzjastycznie i wyraziło gotowość przyjęcia grupy dziennikarzy. Istotnym elementem było również wsparcie Polskich Linii Lotniczych LOT, których czarterem dziennikarze podróżowali z Paryża. Partnerami projektu byli również Lotnisko im. Lecha Walęsy w Gdańsku, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna i Miasto Sopot.
Z Gdańskiem, ubiegającym się o przyjęcie dziennikarzy konkurowała w tym roku Barcelona. Wybór dziennikarzy jest dowodem na ich zainteresowanie naszym krajem i jednocześnie wyrazem zaufania wobec polskich partnerów. Kongres był dla Gdańska wyjątkową okazją promocji za granicą, która dała szansę na pozyskanie wielu publikacji, zaś w perspektywie kandydatury do miana Europejskiej Stolicy Kultury - skutecznym sposobem na ukształtowanie opinii publicznej w kraju i zagranicą.
Kongresy AJT są organizowane co roku, naprzemiennie za granicą oraz na terenie Francji. Celem tych przedsięwzięć jest przybliżenie dziennikarzom najciekawszych turystycznie regionów a poprzez to, wzrost zainteresowania czytelników rynku francuskiego daną destynacją.
Stowarzyszenie Dziennikarzy Turystycznych AJT zostało powołane do życia w 1997 roku w wyniku połączenia dwóch francuskich stowarzyszeń dziennikarskich: APJT (Stowarzyszenia Profesjonalnego Dziennikarzy Turystycznych) oraz AJP (Stowarzyszenia Dziennikarzy Plenerowych).
Stowarzyszenie liczy obecnie 180 dziennikarzy, którzy, aby zostać jego członkiem muszą spełniać dwa obowiązkowe kryteria: być dziennikarzem zawodowym (posiadać legitymację prasową) oraz regularnie publikować teksty na tematy turystyczne. Członkowie stowarzyszenia AJT to dziennikarze, którzy reprezentują wszystkie media działające na francuskim rynku: prasę dla szerokiej publiczności, prasę ekonomiczną, zawodową, specjalistyczną oraz radio, telewizję i internet. Członkami Stowarzyszenia AJT są przedstawiciele różnych szczebli oraz specjalizacji tego zawodu: redaktorzy naczelni, reporterzy - fotografowie oraz szefowie rubryk, a także dziennikarze niezależni. Prezesem Stowarzyszenia AJT jest Bruno COURTIN, Redaktor Naczelny tygodnika H´tel Restau Hebdo. Wśród członków znajdują się dziennikarze takich wydawnictw jak: Le Figaro, Le Monde, Gala, Femme Actuelle, LâExpress, Le Point, La Tribune, Nouvel Observateur.
Organizatorami kongresu byli: Miasto Gdańsk, Polska Organizacja Turystyczna
Partnerzy kongresu: Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, Miasto Sopot, Scandic Gdańsk, Gdański Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy, Polskie Linie Lotnicze LOT, Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Browar Amber, ZPC Bałtyk, Toorank Polska S.A..
Komentarze
Tagi:
Dział centra informacji i promocji:
ECTAA ogłosiła Preferowany Kierunek Podroży na rok
Kraków wśród wybranych przez
POT i PPL będą współpracować na rzecz promocji
Dział dostawcy/usługodawcy branży:
Powstaje wielka grupa serwisów
TSUE: Włoskie regulacje dot. Airbnb, czy Expedii niezgodne z prawem
SITE Poland podsumowuje 3 edycję programu Young
Państwo może nakładać obowiązki na dostawców usług internetowych z siedzibą w innym kraju
Dział targi, konferencje, workshop:
Polska zyskuje w
Nowe Trendy w Turystyce już za
Starsze aktualności:
Stary Rynek i ratusz w Poznaniu znów
Niemcy stawiają na turystykę kulturalną i zrównoważone
Polki wydają więcej na
Jest porozumienie w sprawie jednolitej, europejskiej przestrzeni
Okiem ubezpieczyciela - gdzie podróżowali
Piotr Borys odpowiedzialny za turystykę w
64% Polaków planuje zwiększyć budżet na
GITD podsumowuje akcję Bezpieczny autokar-ferie
Wstępne porozumienie w sprawie rozporządzeń dot. danych pasażerów linii
Parlament Europejski przyjął nowe przepisy dotyczące wynajmu
Oasis Tours: Turcja nową destynacją
Komfort jazdy w ukraińskich pociągach
Słabsze półrocze w polskich hotelach?
Hiszpańska grupa Orizonia kupuje hotele
Remont Okęcia okazją do tanich lotów z Gdańska
Centralwings wprowadza plan naprawczy - redukuje personel i wprowadza czartery
Francuska kuchnia na liście UNESCO?
Światowe Święto Pizzy po raz jedenasty w Neapolu
PIT-owi nie podoba się pomysł likwidacji POT