Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Manager produktu
- Specjalista ds. obsługi posprzedażowej Wrocław
- Specjalista ds.turystyki - Biuro Podróży...
- Pilot na wycieczkę do Czech
- referent d/s turystyki
- Pilot na Sardynię 24-28.04.2025
- Rezydent biura podróży 2025 na Krecie
- Kierownik biura podróży Wakacje.pl King Cross
- SPECJALISTA DS. MARKETINGU
- Specjalista ds. turystyki


Niebezpieczny dojazd na katowickie lotnisko
2012-01-26Tydzień temu jadąc z Katowic do Pyrzowic zginęła para młodych ludzi. Od lotniska dzieliło ich zaledwie kilka kilometrów. Niestety nie dotarli na miejsce. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że było to zderzenie czołowe.
r e k l a m a
Natychmiast po tragedii na regionalnych forach internetowych zawrzało. Internauci apelowali do drogowców: zróbcie coś z tą drogą! Wielu kierowców, którzy mieli okazję podróżować na katowickie lotnisko przyznało, że sami o mały włos uniknęli czołowego zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem.
Według wielu osób droga jest źle zaprojektowana i oznaczona. Dwupasmowa jednokierunkowa jezdnia w rejonie Podwarpia przechodzi nagle w dwupasmówkę, ale w dwóch kierunkach! "Człowiek odnosi wrażenie, że dalej jedzie drogą dwujezdniową, stąd pewnie ten wypadek" - pisze internauta. Złe zdanie o tym odcinku S1 mają także kierowcy zawodowi. Ekspresowa trasa jednojezdniowa? - Dziwią się. Wszyscy jednogłośnie przyznają, że za granicą takich rozwiązań komunikacyjnych po prostu nie ma.
- Sobotni wypadek nie był pierwszym w tym miejscu. Sytuacja poprawiłaby się, gdyby zbudowano dodatkowy, odgradzający pas ruchu - powiedział "Gazecie Katowice" mł. asp. Tomasz Czerniak, rzecznik prasowy będzińskiej policji - Po wypadku na miejsce pojechali komendant będzińskiej policji, naczelnik wydziału ruchu drogowego będzińskiej komendy i komisja z Powiatowego Zarządu Dróg w Będzinie i faktycznie stwierdzono, że ten fragment drogi może mylić kierowców.
- Pismo z taką opinią i sugestią, żeby to zmienić, trafi do zarządcy drogi, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowej i Autostrad - zapewnia aspirant Czerniak.
Jednak według Doroty Marzyńskiej - Kotas, rzeczniczki prasowej katowickiego oddziału GDDKiA oznakowanie odcinka S1 Pyrzowice - Podwarpie jest zgodne z normami, ale na dodatkowe barierki odgradzające pasy ruchu na tym odcinku brakuje miejsca. Co prawda, katowickie GDDKiA planuje wybudować dodatkową jezdnię, dzięki czemu przeciwległe kierunki jazdy będą się łączyły, ale nastąpi to dopiero w 2013 roku! Do tego czasu kierowcy udający się na katowickie lotnisko powinni zachować szczególną ostrożność, gdyż za rogiem może na nich czyhać śmierć....
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Uwaga! Serwis nie bierze odpowiedzialności za wypowiedzi na forum. Ewentualne naruszenia regulaminu serwisu prosimy zgłaszać Administratorowi po przez stronę Kontakt
Niebezpieczna S1
[2012-02-02 14:42 79.191.255.*]
po wypowiedzi "tej" GDDAKI- zrobia cos jak rozbije sie tam autobus z 50 osobami i wszyscy zginą.
A projektanta do paki i wykonawcę - za brak myslenia przy projekcie i wykonastwie. odpowiedz »r e k l a m a
Dział aktualności dnia:
Influencerzy mają promować atrakcje
Turystyka umacnia grupę Wirtualna
Dział dla turystów:
Komisja Europejska chce wesprzeć
Nowa siatka połączeń z Katowice
Nowości w letniej siatce połączeń z Lotniska
Starsze aktualności:
Czego obawiają się Polacy jadący na
3/4 Europejczyków planuje wakacyjne
Ecco Travel oferuje specjalne
Strajk na lotnisku może wykluczyć odpowiedzialność za opóźniony
Nowe hotele z logiem B&B już
Accor rozbudowuje lifestylową
Majowe obłożenie zapowiada się
Nowy międzynarodowy touroperator wchodzi do
Ceny wyjazdów na sierpień lekko w
Koniunktura sprzyja hotelom, ale inwestycji wciąż jest
Bilans świątecznych dni na polskich drogach
Oasis Tours surowo ukarany. Za co?
Rząd przekłada dyskusję o Funduszu Gwarancyjnym
Centrum Turystyki Oskar z Poznania
Ruch pasażerski na lotnisku w Poznaniu
Biuro podróży sponsorem Polskiego Związku Bilardowego
Koleje Mazowieckie modernizują tabor
Interferie - video katalog dostępny już w sieci
Ryanair wyzywa Wizz Air na pojedynek?
Turystyka zatonęła razem ze statkiem
Wrocław: najoryginalniejszy obiekt turystyczny