Ogłoszenia
Ogłoszenia
- TRAVELAND A.T.w C.H.M1 w Czeladzi zatrudni
- Wakacje.pl Warszawa-Żoliborz zatrudni Specjalistę
- Denar - Travel zatrudni sprzedawcę usług...
- Młodszy Specjalista ds. Turystyki / Specjalista...
- Konsultant ds. SPRZEDAŻY PRODUKTU TURYSTYCZNEGO
- biuro multiagencyjne w centrum handlowym we...
- Rezydent Turystyczny - TUNEZJA
- Specjalista ds Turystyki
- Główny rezydent biura podróży/ Head Rep
- Pilot wycieczek - Polska i Europa
Wypoczynek na Bani
W Białce Tatrzańskiej trwa impreza Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego. Ten, jak się okazuje, przynosi fanom śnieżnego szaleństwa wiele dotąd w kraju nowości. Przede wszystkim wprowadzenie zintegrowanego systemu, pozwalającego na korzystanie z możliwości pięciu ośrodków narciarskich regionu, za pomocą jednego wspólnego skipassu - karty TatrySki.
Białczańskie stoki - Kotelnica, Bania i Kaniówka oraz Jurgów Ski w Jurgowie i kluszkowiecki Czorsztyn Ski połączone zostały systemem TatrySki umożliwiającym korzystanie ze wszystkich atrakcji za pomocą jednej uniwersalnej karty. Technologiczną obsługę systemu powierzono firmie SkiData, doświadczonej i specjalizującej się w dedykowanych branży technologiach.
Co owe technologie oznaczają dla użytkowników? Przede wszystkim - znaczne ułatwienie formalnych kwestii związanych z użytkowaniem tras. Zintegrowany system, to nowość na polskich stokach, bez wątpienia przełomowa dla wszystkich fanów śnieżnych szaleństw. Zastosowane karty dalekiego zasięgu pozwolą na uzyskanie maksymalnego komfortu użytkowników podczas przejścia przez bramki wyciągów narciarskich. To właśnie dzięki nim, używając wspólnego skipassu, można poruszać się bez konieczności wyciągania kart, które "wyłapywane" są przez bramki z odległości nawet 60 cm.
Dzięki jednej karcie goście mogą korzystać ze wszystkich udogodnień proponowanych przez włączone w system ośrodki. Elastyczność rozwiązań pozwala na wybór najkorzystniejszej dla konkretnego użytkownika opcji. Można zakupić skipass obejmujący jeden konkretny ośrodek lub konkretną ilość punktów zjazdowych. Dodatkowo, dzięki wyróżnionym kategoriom, obejmującym dzieci, młodzież, osoby dorosłe i starsze, każdy gość może wybrać sprofilowaną, atrakcyjną - również i cenowo - ofertę.
W ramach ośrodków funkcjonujących w systemie TatrySki goście będą mogli korzystać z nowych, nowoczesnych kolei. Te pojawią się w Kluszkowcach oraz w Białce Tatrzańskiej. Czorsztyn Ski zaproponuje swoim gościom 4-osobową kolej, której łączna zdolność przewozowa wynosić będzie 2400 osób na godzinę. 3000 osób w ciągu godziny może obsłużyć nowa kolej białczańska, położona na terenie Ośrodka Narciarskiego Kotelnica. Jednocześnie dzięki miękkim siedzeniom, ogrzewaniu i innowacyjnym osłonom przeciwwietrznym, zapewni gościom komfort i przyjemność użytkowania.
To nie koniec nowości. Dzięki powstaniu białczańskiej Termy Bania, po szaleństwach na stoku turyści będą mieli okazję skorzystania z dobrodziejstw termalnych wód. Co ważne - w jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w kraju. Terma Bania otwarta w czerwcu bieżącego roku poprzez bezpośrednie sąsiedztwo z białczańskimi stokami staje się atrakcyjnym uzupełnieniem śnieżnej oferty. Już teraz planowane jest włączenie usług obiektu do funkcjonującego na stokach systemu. Propozycje TatrySki uzupełnia rozbudowana baza gastronomiczna i noclegowa, umożliwiająca komfortowy pobyt, zgodny z preferencjami i wymaganiami gości.
Warto wspomnieć, iż obecny stan to dla przedsiębiorczych górali dopiero początek. Już teraz planowane jest rozszerzenie systemu o kolejne funkcjonujące w regionie ośrodki - Małe Ciche, Witów oraz Harendę. Wprowadzenie kolejnych rozwiązań, by wspomnieć chociażby dostępne dla gości skibusy, pozwala przypuszczać, iż już niedługo rejon stanie się konkurencyjny wobec rozwiązań ze Słowacji.
W ramach systemu TatrySki znalazły się trzy największe białczańskie ośrodki: Bania, Kaniówka oraz Kotelnica. Zdolność przewozowa to aż 20 tysięcy osób na godzinę, a długość tras sięga 17 km. Uwarunkowania naturalne i wprowadzone rozwiązania czynią z Białki miejsce atrakcyjne zarówno dla nauki jazdy, narciarstwa rodzinnego, jak i freestyle’u dzięki przygotowanemu snowparkowi. Na narciarzy zaawansowanych czekają trasy o wyższym stopniu trudności, w tym - posiadające homologację FIS. W rozpoczynającym się sezonie w Białce Tatrzańskiej pojawi się również nowa 6-osobowa, wyprzęgana kolej linowa firmy Leitner, funkcjonująca w ramach ON Kotelnica. Oznacza to liczne udogodnienia - ogrzewanie, miękkie siedzenia, czy też zastosowany w trosce o bezpieczeństwo dzieci system KID-STOP, będący zabezpieczeniem przed ewentualnym wypadnięciem. Uwagę przyciągać będą zastosowane rozwiązania wizualne - nowoczesne, niebieskie osłony przeciwwietrzne. Wzdłuż kolei powstaną dwie trasy zjazdowe o długości 1200 m, oferujące warunki dla zaawansowanych i początkujących narciarzy.
Jurgów to niewielka miejscowość sąsiadująca ze Słowacją, położona u stóp Tatr, daje możliwość kameralnego wypoczynku w sąsiedztwie imponującej górskiej panoramy. Położony tutaj ośrodek - Stacja Narciarska Jurgów to szansa korzystania z pięciu narciarskich wyciągów, w tym 4-osobowej kolei linowej o długości 760 metrów. Do dyspozycji narciarzy przygotowano 7 tras narciarskich o różnym stopniu trudności. W Jurgowie znajdują się zarówno te dedykowane początkującym o długości 120 i 210 metrów, jak i zaawansowanym fanom śnieżnego szaleństwa o długości do 1150 metrów. W tym - co warto podkreślić - trasa z homologacją FIS o długości 950 metrów. Wszystkie trasy są oświetlone, sztucznie naśnieżane oraz ratrakowane.
Stacja Narciarska Czorsztyn Ski leży w gminie Czorsztyn, małopolskiej miejscowości, goście znajdą bogatą zimową ofertę. Jest to szereg tras o zróżnicowanej trudności, pozwalających zarówno na naukę jazdy, jak i rozwijanie nabytych już umiejętności. Ośrodek dysponuje
trasami dla najmłodszych oraz tymi o zdecydowanie wyższym stopniu trudności - w tym 900 metrową, wyróżnioną homologacją FIS. Stacja to pięć wyciągów - 2 kolejki oraz trzy wyciągi orczykowe, w tym dwa stworzone z myślą o najmłodszych narciarzach. Obecnie trwa budowa nowej 4-osobowej kolei firmy Tatralift, której otwarcie nastąpi w rozpoczynającym się sezonie. Długość wyciągu wynosi 500 m zaś zdolność przewozowa to 2400 osób na godzinę. Warto podkreślić, iż Czorsztyn Ski to także dodatkowe atrakcje, przeznaczone głównie dla najmłodszych gości. Mini Zoo, Jama Smoka, a także - rozciągająca się w tle niezwykła panorama Czorsztyńskiego Zalewu czynią z kluszkowieckiej stacji unikatowe miejsce wypoczynku i rekreacji.
Wspólna karta to prawdziwy przełom dla fanów białego szaleństwa. Jeden skipass umożliwia bowiem łatwiejsze, wygodniejsze i niewątpliwie bardziej atrakcyjne korzystanie z możliwości infrastruktury pięciu ośrodków narciarskich Podtatrza. Choć idea wspólnego skipassu w przeszłości pojawiła się kilkukrotnie, dopiero we wrześniu bieżącego roku podpisane zostało porozumienie, umożliwiające wprowadzenie rozwiązań. Determinacja podtatrzańskich przedsiębiorców pozwoliła skutecznie wyeliminować istniejące bariery, z których największą była rozbieżność pomiędzy istniejącymi już systemami kontroli dostępu.
Na wygodę, liczyć można również i poza stokami. Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom wirtualnym, stworzeniu serwisu Tatryski.pl, każdy zainteresowany może dowiedzieć się o panujących na trasach warunkach, pogodzie, uzyskując jednocześnie wszelkie istotne informacje dotyczące funkcjonowania systemu. Serwis dedykowany jest również urządzeniom mobilnym, dzięki czemu wiadomości pozyskać można chociażby za pomocą telefonu komórkowego. Prócz tego, planowane jest również uruchomienie wirtualnych map, pozwalających na śledzenie aktualnej sytuacji na stokach. Administrowaniem systemu zajmuje się nowopowstałe stowarzyszenie - Klaster Visit Tatry.
Choć rozpoczynający się sezon przynosi gościom Podtatrza wiele zaskakujących nowości, już teraz planowane są kolejne działania w ramach stworzonego systemu. Według aktualnych ustaleń, ma zostać rozszerzony na kolejne ośrodki narciarskie: Małe Ciche, Witów i Harendę. Planowane jest również wprowadzenie kolejnych rozwiązań mających na celu podniesienie komfortu odwiedzających region turystów. Jednym z nich ma być wprowadzenie skibusów pozwalających na sprawne poruszanie się w regionie, także gościom niezmotoryzowanym.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
MSiT chce 10 strategii dla
UN Tourism: Turystyka odbudowała się po
Enter Air powiększa bazę
Województwo pomorskie ogłosiło konkurs ofert na rozwój turystyki i
Dział hotele, pensjonaty:
MSiT chce 10 strategii dla
UN Tourism: Turystyka odbudowała się po
Starsze aktualności:
Stary Rynek i ratusz w Poznaniu znów
Niemcy stawiają na turystykę kulturalną i zrównoważone
Polki wydają więcej na
Jest porozumienie w sprawie jednolitej, europejskiej przestrzeni
Okiem ubezpieczyciela - gdzie podróżowali
Piotr Borys odpowiedzialny za turystykę w
64% Polaków planuje zwiększyć budżet na
GITD podsumowuje akcję Bezpieczny autokar-ferie
Wstępne porozumienie w sprawie rozporządzeń dot. danych pasażerów linii
Parlament Europejski przyjął nowe przepisy dotyczące wynajmu
Niemiecka branża turystyczna na plusie
Wizz Air zainaugurował nowe połączenia z Polski
Nowe kierunki lotnicze z Wrocławia
PKP Intercity - zmiany w ofertach promocyjnych
Koleje Mazowieckie: z Biletem Kibica taniej
Filipiny: bezpłatne wizy dla zagranicznych turystów
Podróż między Zieloną Górą a Poznaniem skróci się
Orbis przejmie hotele Accor w Europie Środkowej?
Wizz Air: żegnaj Okęcie! witaj Modlin!
W Rosji powstanie europejskie centrum hotelowe
Ecco Holiday gwarantuje zwrot wpłat
Powstanie hotel za 100 mln złotych
KLM przygotował nową aplikację
Do sądu w walce o większe krzesła w restauracji
Nowe połączenie z Krakowa do Zurychu
Do centrum stolicy zawiozą turystów nowe autokary
Chorwacja coraz chętniej odwiedzana przez turystów
opinie o biurze bus media z katowic