
Konkurencja depcze po piętach PKP
2006-09-26Prywatni przewoźnicy stają do walki z PKP o obsługę nieczynnej od lat dwudziestokilometrowej trasy Bytom-Gliwice-Bytom. Przetarg na obsługe tej trasy był pierwszym, w którym prywatni przewoźnicy mogli wziąć udział. PKP Przewozy Regionalne zmierzą się z PCC Rail Szczakowa i Connex Koleje Polskie - rejestrowaną spółką należącą do francuskiego Veolia Transport, konsorcjum Dolnośląskich Linii Autobusowych.
r e k l a m a
Choć Connex został odrzucony z przetargu z przyczyn formalnych, nie poddaje się. - Złożyliśmy odwołanie. Mamy nadzieję, że zostanie rozpatrzone pozytywnie. Brakowało nam zaświadczeń z urzędu skarbowego i ZUS, bo nie dostaliśmy ich na czas - mówi Elżbieta Wojciechowska z Veolia Transport Polska.
Piotr Kazimierowski, redaktor naczelny miesięcznika Transport i Komunikacja, jest zdania, że prywatni przewoźnicy mają jednak niewielkie szanse na wygranie przetargu.
- Podobnie jak w przetargu organizowanym przez województwo zachodniopomorskie, czasu na rozpoczęcie przewozów jest niewiele. Prywatne firmy nie mają jeszcze własnego taboru pasażerskiego. Z ich punktu widzenia kontrakt miałby sens, gdyby był zawierany od stycznia 2008 r., najlepiej na 10 lat - mówi "Pulsowi Biznesu" Piotr Kazimierowski.
Komentarze
Tagi:
Dział dla turystów:
Nowe połączenie z Lotniska
Nowe połączenie z Kraków
Starsze aktualności:
Ile Polacy chcą wydać na
Rusza trzecia edycja konkursu Teraz Polska
Jak polskie obiekty szykują się do
McDonald`s przegrał przed Sądem
Czego boją się Polacy na
Jakich wakacji szukano w
Dofinansowania wycieczek dla szkół za 70 mln
Nowe kierunki w ofercie EXIM
Wenecja idzie dalej z
Prezes Polskiej Grupy Lotniczej
Moskwa: Zaproszenie na bezpłatne warsztaty turystyczne
Touroperatorzy już teraz przygotowują się na beatyfikację Jana Pawła II
Intensywna kampania promocji turystyki przynosi rezultaty
214,8 mln zł na inwestycje w katowickich Pyrzowicach
Twierdza Srebrna Góra - nowe atrakcje
Remont "zakopianki" odstraszył turystów
hotel Ramada Liberty Resort w Tunezji-godny polecenia dla rodzin na wakacje
Nowy hotel i restauracja na zamku w Kończycach Małych
Lotnisko w Budapeszcie znów na sprzedaż
Konkurs Fly.pl na wymarzony urlop
Austriakom cofnięto prawo własności do hotelu Polonia i Metropol!
Będą problemy z nowymi paszportami?
Ryanair zapowiada, że wprowadza płatne toalety w samolotach
Gdańsk - plany na letnią siatkę połączeń