Ogłoszenia
Ogłoszenia
- PRODUCT MANAGER
- Specjalista ds. Sprzedaży i Obsługi Klienta
- ITAKA RUMIA - Specjalista ds. Turystyki
- Pilot Praga-Wiedeń-Bratysława
- Specjalista d.s.Turystyki Krakow
- Almatur Katowice - praca w turystyce
- Szukam partnera: trekkingi w Himalaje
- Rezydent w hotelu
- BP ITAKA - KRAKÓW - Specjalista ds. Turystyki
- Projekt/Event Manager
Ubezpiecz się od braku śniegu
Doświadczeni narciarze wiedzą, iż wybierając się do innego kraju, aby poszaleć na stoku, powinni zakupić dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne, gdyż podstawowe jest często niewystarczające. Karta EUKZ swoim zasięgiem nie obejmuje chociażby transportu helikopterem poszkodowanego w górach narciarza. W przeciwieństwie do Polski, w wielu krajach europejskich jest on po prostu dodatkowo płatny, a ubezpieczenie podstawowe uprawnia do korzystania z leczenia takiego, jakie oferuje dany kraj.
W tym roku z powodu stosunkowo ciepłej zimy firmy ubezpieczeniowe odnotowują spadek zainteresowania dodatkowymi ubezpieczeniami zdrowotnymi oraz turystycznymi. Przyczyna jest jedna: brak śniegu. Taka aura nie zachęca narciarzy do wyjazdów.
Zarówno PZU, Warta, jak i Signal Iduna przyznają, że ten rok jest gorszy niż poprzedni. Jednak ubezpieczyciele nie tracą nadziei i liczą, że w styczniu, kiedy zaczyna się boom wyjazdowy nadrobią straty, zwłaszcza, że zmieniły się preferencje turystów. Lata poprzednie obfitowały w krótkie weekendowe wypady do polskich stacji narciarskich, a obecnie klienci biur podróży wybierają dłuższe pobyty w kurortach alpejskich, planowane z wyprzedzeniem.
Firmy ubezpieczeniowe biorąc pod uwagę nietypową jak na ten okres pogodę, wymyślają różne promocje i nowe oferty, chociażby ubezpieczenie od... braku śniegu. Taką opcję proponuje narciarzom Warta. Ubezpieczenie przewiduje wypłatę rekompensaty w przypadku zamknięcia tras zjazdowych w pobliżu miejsca zakwaterowania. Odszkodowanie przysługuje również w przypadkach, kiedy turysta nie może wybrać się na narty z powodu gęstej mgły, zagrożenia lawinowego czy zadymki śnieżnej. Wykupując ubezpieczenie Ski Plus amator białego szaleństwa może liczyć na wypłatę 40 zł dziennie.
Niestety, jak wynika z badań TU Europa przeprowadzonych przez Instytut Badawczy IMAS , o dodatkowych ubezpieczeniach pamięta jedynie 53 procent Polaków wybierających się za granicę na narty. Pozostali wierzą w dobrą passę, nie dopuszczając do siebie myśli, iż na stoku mogą ulec wypadkowi. A to jest niewystarczające. NFZ nie pokryje wszystkich świadczeń leczniczych za granicą, dlatego warto się zabezpieczyć, aby nie narażać swojej kieszeni na dodatkowe wydatki, które mogą okazać się astronomiczne. Koszty akcji ratowniczej obejmującej transport helikopterem ze stoku do szpitala w Austrii, Francji czy Włoszech, kształtują się na poziomie od 3 do 4 tysięcy euro
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Wakacje.pl doceniają
Dokąd polecą Polacy w okresie
Dział dla turystów:
Grecja spodziewa się rekordowych zysków z
Bułgaria i Rumunia wchodzą do strefy
Listopad trochę rozczarował, a grudzień nie wygląda
Starsze aktualności:
Nowe Trendy w Turystyce - promocyjna wejściówka do
Czwarta edycja Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu
Wakacje.pl kuszą doświadczonych
Nocowanie.pl bez optymizmu o
Krok w stronę uruchomienia połączeń z Polski do
Jak ubezpieczają się wyjeżdżający na
Raport Travelplanet pokazuje
Jakie nastroje ma pomorska branża
Sąd UE kwestionuje pomoc dla
Da Grasso - franczyzobiorca sam zdecyduje o menu
W sierpniu trasa górnicza w wielickiej kopalni taniej o połowę
Gwiazdki dla Gdańskiej Informacji Turystycznej
Rzym walczy z mafijnym wizerunkiem
Wprowadzą innowacje do turystyki?
Czarna lista portali turystycznych z bazą noclegową
Warszawa: majowa konferencja hotelarzy
Oprogramowanie iAlbatrosa na rynku hotelarskim
Lotnisko zapłaci odszkodowanie?
Hoteli przybyło, ubędzie klientów
Gwałtowny spadek liczby przyjazdów do Egiptu