Ogłoszenia
Ogłoszenia
- PRODUCT MANAGER
- Specjalista ds. Sprzedaży i Obsługi Klienta
- ITAKA RUMIA - Specjalista ds. Turystyki
- Pilot Praga-Wiedeń-Bratysława
- Specjalista d.s.Turystyki Krakow
- Almatur Katowice - praca w turystyce
- Szukam partnera: trekkingi w Himalaje
- Rezydent w hotelu
- BP ITAKA - KRAKÓW - Specjalista ds. Turystyki
- Projekt/Event Manager
Najbardziej wartościowe publikacje turystyczne
Pierwszego dnia II Warszawskich Targów Książki (PKiN, 12 maja b.r.) przyznano Nagrody Magellana najlepszym publikacjom turystycznym: książkom, przewodnikom, mapom i albumom.
W czasie konferencji "Książki dla turysty" na II Warszawskich Targach Książki, poznaliśmy wyniki trzeciej edycji konkursu "Najlepsze publikacje turystyczne. Nagroda Magellana". Wyróżnienie ma honorować najbardziej wartościowe publikacje turystyczne, które ukazały się w minionym roku wydawniczym. Pomysłodawcy nagrody, chcą, aby była ona nie tylko wyróżnieniem dla samego autora, ale również wskazówką dla turystów. W tym roku przyznano 11 nagród głównych, 24 wyróżnienia, dwie Nagrody Specjalne, a także jedno wyróżnienie pozaregulaminowe.
Wydarzeniem Roku 2010 okazała się seria podróżnicza "Otwarte na Świat" Wydawnictwa Otwartego. Serię zapoczątkowała publikacja Tomka Michniewicza "Samsara. Na drogach, których nie ma". Jury doceniło opowieści o podróżach w miejsca, które nie są dostępne dla przeciętnego człowieka i nie leżą na utartych szlakach.
Nagrodę Magellana w kategorii "przewodnik tekstowy" otrzymał "Przewodnik literacki po Krakowie i województwie małopolskim" autorstwa Ewy Zamorskiej-Przyłuskiej (WAM). W kategorii "przewodnik ilustrowany" pierwsze miejsce zajęły dwie książki: "Rumunia - przewodnik 2 w 1" Stanisława Figla (ExpressMap) i "Jedwabny Szlak. Przewodnik ilustrowany" (Langenscheidt).
W kategorii "przewodnik kieszonkowy" zwyciężyła "Puszcza Białowieska" Czesława Okołowa (Agencja TD), zaś wśród "przewodników dla aktywnych" najlepsza okazała się książka "Sudety - przewodnik rowerowy 2 w 1" Waldemara Brygiera (ExpressMap). Jako najlepszy "atlas turystyczny" wyróżniono publikację "Warszawa i okolice. Atlas miasta 1:20 000. Atlas turystyczny 1: 60 000" (ExpressMap), a najlepszą "mapą i planem turystycznym" okazał się "Indian Himalaya. Trekking map 1: 350 000" (terraQuest).
W kategorii "książka podróżnicza" Nagrodę Magellana przyznano ex aequo książkom "Wardęga. Opowieści z pobocza drogi" Lechosława Herza (Iskry) i "Ameryka nie istnieje" Wojciecha Orlińskiego (Pascal). Najlepszym "albumem" okazały się "Trasy marzeń. Morze Śródziemne" (Hachette Polska). Dwie Nagrody Specjalne Magellana przypadły w udziale Olgierdowi Budrewiczowi i Martynie Wojciechowskiej za "wytrwałe kreowanie mody na podróżowanie".
Jury przyznało również wyróżnienie pozaregulaminowe Wydawnictwu C.H. Beck za serię podręczników dla profesjonalistów "Turystyka, Sport, Rekreacja", która składa się z trzech pozycji: "Informacja turystyczna", "Produkt turystyczny a ekonomia doświadczeń. Marketing biur podróży" oraz "Agroturystyka w agrobiznesie".
Komentarze
Tagi:
Dział dostawcy/usługodawcy branży:
TSUE: Włoskie regulacje dot. Airbnb, czy Expedii niezgodne z prawem
SITE Poland podsumowuje 3 edycję programu Young
Państwo może nakładać obowiązki na dostawców usług internetowych z siedzibą w innym kraju
Ceny wrześniowych wyjazdów rosną trochę
Dział wydawnictwa:
MROT zachęca mieszkańców Mazowsza do poznawania własnych
Powstanie katalog ofert incentive z
Spragnieni Podróży - fragment
ETC publikuje wskazówki jak uczynić turystykę bardziej
Starsze aktualności:
Nowe Trendy w Turystyce - promocyjna wejściówka do
Czwarta edycja Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu
Wakacje.pl kuszą doświadczonych
Nocowanie.pl bez optymizmu o
Krok w stronę uruchomienia połączeń z Polski do
Jak ubezpieczają się wyjeżdżający na
Raport Travelplanet pokazuje
Jakie nastroje ma pomorska branża
Sąd UE kwestionuje pomoc dla
Biura: Z oferty znikają połączenia
Gladiatorzy hotelarstwa spotkali się w Hotelu Haston
LOT będzie współpracował z Sony Mobile
Jak rozwijał się rynek lotniczy w 2014 roku?
Internetowi nie marzną na przystankach