Interferie przygotowują swoje ośrodki do sezonu letniego
Notowana na giełdzie spółka Interferie wyda w tym roku 16 mln złotych na modernizację dwóch nadmorskich ośrodków. Prace remontowe w Argentycie w Dąbkach oraz w Barbarce w Świnoujściu zostaną zakończone do końca czerwca bieżącego roku.
Argentyt to ustronny kompleks, malowniczo położony u nasady wąskiej mierzei, która oddziela Jezioro Bukowo od morza. Jest to idealna oferta dla osób, które poszukują spokoju i wytchnienia. Modernizacja Argentytu trwa od 2005 roku. Interferie na ten cel wydały już około 20 mln złotych. Przeprowadzone prace znacznie podniosły standard oferowanych pokoi. Obecnie wszystkie wyposażone są w łazienki. Zmianie uległa również struktura pokoi. 4-osobowe zostały przebudowane na 2-osobowe, powstały również 1-osobowe apartamenty. Ośrodek dysponuje w sumie 364 miejscami. Przebudowana i zmodernizowana została także stołówka, która została łącznikiem zintegrowana z ośrodkiem. Od minionego roku w Argentycie działa kriokomora. Leczenie zimnem polecane jest głównie w kompleksowym leczeniu chorób reumatycznych i zwyrodnieniowych układu ruchu i tkanek miękkich, w zwalczaniu bólu i rehabilitacji neurologicznej, przy ostrych i zastarzałych urazach, a także w odnowie biologicznej oraz w walce z nadwagą i cellulitem.
Dobiega końca także rozbudowa i modernizacja Barbarki, która położona jest w uzdrowiskowej części Świnoujścia. W wyniku przeprowadzonych prac o 14 zwiększy się liczba oferowanych pokoi, które dodatkowo zyskały nowe wyposażenie. W ośrodku zainstalowana została nowa winda oraz rozbudowany został parking. Powiększono również stołówkę i rozbudowano bazę zabiegową wraz z wprowadzeniem nowego wyposażenia, które stosowane jest w lecznictwie i rehabilitacji. Wyremontowano również wszystkie łazienki.
Waldemar Czechowski - Jamroziński, prezes Interferie SA wyznał - Konsekwentne podnoszenie standardu naszych ośrodków to ważny element strategii spółki. Z bazy hotelowej Interferii chętnie korzystają turyści zagraniczni, a wymagania krajowych gości stają się coraz wyższe. Nasze nadmorskie ośrodki nie tylko gwarantują wysoki standard, ale oferują liczne usługi rehabilitacyjne i zdrowotne, od hydroterapii, przez magnetoterapię po masaże i różnorodne zajęcia rekreacyjne.
Spółka Interferie dysponuje w sumie 953 miejscami w czterech ośrodkach: w Dąbkach, Świnoujściu, Kołobrzegu i Ustroniu Morskim. W 2006 roku frekwencja w nich kształtowała się od 48% do 75%. Niższa frekwencja dotyczy głównie Argentytu, który w minionym roku przez 5 miesięcy był nieczynny ze względu na prowadzoną modernizację. Niższą frekwencję odnotowano również w Barbarce, która była zamknięta z powodu remontu przez 3 miesiące.
W lipcu i sierpniu zajęte są zazwyczaj wszystkie pokoje. Dlatego też Interferie planują w najbliższych tygodniach zakup nowego obiektu w pasie nadmorskim.
Interferie są spółką, która ma 15-letnią tradycję w działalności na polskim rynku turystycznym. Dodatkowo jest największą firmą turystyczną na Dolnym Śląsku i jedną z większych w Polsce. Interferie są członkiem Polskiej Izby Turystyki, Dolnośląskiej Izby Gospodarczej i Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. Firma dysponuje hotelami oraz ośrodkami wypoczynkowymi w Sudetach i pasie nadmorskim. Ma również hotele w Lubinie i Głogowie. Należący do spółki, hotel Bornit w Szklarskiej Porębie jest najwyższej klasy obiektem w Karkonoszach. Interferie rozpoczęły już rozbudowę obiektu. W 2009 roku nowa wieża Bornitu ma przyjmować gości. Koszt inwestycji to około 20 mln złotych.
W 1992 roku spółka Interferie przejęła ośrodki wypoczynkowe i kolonijne, które należały do KGHM Polska Miedź SA. Obecnie 61,5% akcji Interferii należy do KGHM Ecoren SA. W ubiegłym roku Interferie zadebiutowały na giełdzie. Pierwsze notowanie praw do akcji spółki miało miejsce 10 sierpnia. Kurs pierwszego dnia notowań został zamknięty na poziomie 6,7 złotych i był wyższy o 11% od ceny emisyjnej spółki, która wynosiła 6 złotych. Stabilny kurs akcji Interferii utrzymuje się w dalszym ciągu. W kwietniu bieżącego roku ceny przekroczyły 11 zł.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Opłata turystyczna to głupi pomysł, ale projekt jest w fazie
Dział hotele, pensjonaty:
Opłata turystyczna to głupi pomysł, ale projekt jest w fazie
Wakacje nad Bałtykiem lepsze niż przed
HOTREC: Booking.com nie przestrzega ustawy o rynkach
Starsze aktualności:
Europejska turystyka odbija się po
Henley: Polski paszport mocniejszy od
Wyniki Lotniska Chopina znacznie powyżej
Najlepszy barman w Polsce zdradza trendy na 2024
TSUE: Poufność informacji dot. wypadków lotniczych kluczem do
Ratunkowe paczkomaty także we Wrocławiu i
W Wieliczce znów przeważają zagraniczni
Nowy odcinek drogi S-1 powstanie z dala od Auschwitz-Birkenau
Śledztwo w sprawie Open Travel trwa już od roku!
Cztery firmy chcą projektować terminal na Balicach
British Airways: promocja biletów lotniczych na Hawaje, Wyspy Karaibskie, do Australii
MSP nie widzi PLL LOT w ofercie publicznej!
Żegluga turystyczna na polskich rzekach nadal raczkuje!
Nolegi i wypoczynek z dzickiem baza noclegowa
Międzynarodowe Spotkania Biznesu Turystycznego
easyJet wprowadza odprawę online dla pasażerów z bagażem rejestrowanym
A jednak władze miasta będą bawić się w hotelarzy
ECC: sankcje dla przewoźników gubiących bagaże
Konkurs na targach "Glob 2005"
Podsumowanie pierwszej połowy sezonu przez Wakacje.pl i EasyGo.pl