Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Manager produktu
- Specjalista ds. obsługi posprzedażowej Wrocław
- Specjalista ds.turystyki - Biuro Podróży...
- Pilot na wycieczkę do Czech
- referent d/s turystyki
- Pilot na Sardynię 24-28.04.2025
- Rezydent biura podróży 2025 na Krecie
- Kierownik biura podróży Wakacje.pl King Cross
- SPECJALISTA DS. MARKETINGU
- Specjalista ds. turystyki


Spada liczba jednodniowych turystów robiących w Polsce zakupy!
2006-11-13Dziennik "Metro" zaznacza, że należy zamykać interesy, gdyż cudzoziemcy rezygnują z zakupów w Polsce. Natomiast jeszcze trzy lata temu dało się żyć z granicznych gości.
r e k l a m a
Na targowisku w Zabełkowie przy polsko-czeskiej granicy stragany aż uginają się do towaru. Jednak nie ma kupujących. Halina Skorupka sprzedająca papcie wyznaje - Jeszcze trzy lata temu dało się żyć. Po Bożym Narodzeniu trzeba mi będzie zwinąć interes. Moi sąsiedzi po prawej zrobili to we wrześniu, tych po lewej nie ma od dwóch tygodni.
Obok bazaru znajduje się restauracja. Kelnerka przyznaje - Przyjeżdżają do nas Czesi. Do Chałupek, Raciborza, Zabełkowa. Ale z kanapkami i termosami. Do restauracji nie chodzą. Mówią, że dla nich jest drogo. Bo tam człowiek zje obiad za 70 koron. A tutaj za 9 zł.
Na spadek liczby przygranicznych turystów, czyli klientów małych polskich biznesów narzekają przedsiębiorcy z całej Polski. Oddział śląski straży granicznej podał: - Dwa lata temu we wrześniu 903 tys. przekroczeń granicy, rok temu 752 tys., w tym tylko 610 tysięcy.
W porównaniu z rokiem 2004 liczba Niemców, mieszkających przy granicy i robiących zakupy w Polsce spadła aż o 40%. We wrześniu bieżącego roku Północna Izba Gospodarcza oraz Uniwersytet Szczeciński zapytali Niemców: jak często robią zakupy w Polsce? Aż 68% ankietowanych przyznało, że przyjeżdżałoby częściej, ale ceny w Polsce szaleją.
Izba Turystyki wie o kłopotach małego biznesu oraz o spadającej liczbie jednodniowych turystów robiących w Polsce zakupy. Jednak nie ma ratunku, gdyż ceny w Europie się zrównują. Eksperci radzą, żeby przestawić się na usługi. Według przeprowadzonych badań cały czas 35% mieszkańców terenów przygranicznych chce czesać się u polskich fryzjerów.
Komentarze
Tagi:
Dział gastronomia:
Komisja Europejska chce wesprzeć
Polacy chcą wyjechać na dłuższe wakacje w
Nie wszystko idzie ku
Gastronomia się będzie zmieniać - pomogą drony i
Dział biura turystyczne:
Komisja Europejska chce wesprzeć
Influencerzy mają promować atrakcje
Tajlandia zmieni przepisy
Dział badania rynku i analizy:
ETC: Turystyka wykazała się
WTTC: Turyści mówią o zrównoważonej turystyce, ale co
Starsze aktualności:
Czego obawiają się Polacy jadący na
3/4 Europejczyków planuje wakacyjne
Ecco Travel oferuje specjalne
Strajk na lotnisku może wykluczyć odpowiedzialność za opóźniony
Nowe hotele z logiem B&B już
Accor rozbudowuje lifestylową
Majowe obłożenie zapowiada się
Nowy międzynarodowy touroperator wchodzi do
Ceny wyjazdów na sierpień lekko w
Koniunktura sprzyja hotelom, ale inwestycji wciąż jest
Biuro podróży zabierze turystów do niebezpiecznego Afganistanu?
Susza i upały zagrożą przemysłowi turystycznemu Portugalii?
Beskidy czekają na święta i na turystów
Na bydgoskim lotnisku koczowało przez 12 godzin 200 urlopowiczów
Ryzykowne wakacje z internetem?
Z podszczecińskiego Goleniowa do Kopenhagi
Plaże Neckermanna w centrach miast
Rajd quadów w parku krajobrazowym bez zezwolenia?
Rębiechowo stanie się większe i bardziej nowoczesne
Sopocki Grand odzyska splendor!