Ogłoszenia
Ogłoszenia
- TRAVELAND A.T.w C.H.M1 w Czeladzi zatrudni
- Wakacje.pl Warszawa-Żoliborz zatrudni Specjalistę
- Denar - Travel zatrudni sprzedawcę usług...
- Młodszy Specjalista ds. Turystyki / Specjalista...
- Konsultant ds. SPRZEDAŻY PRODUKTU TURYSTYCZNEGO
- biuro multiagencyjne w centrum handlowym we...
- Rezydent Turystyczny - TUNEZJA
- Specjalista ds Turystyki
- Główny rezydent biura podróży/ Head Rep
- Pilot wycieczek - Polska i Europa
Turyści nie odwiedzają śląskich kopalni
- Turystyka w zabytkowych obiektach dziedzictwa przemysłowego to wciąż niedostatecznie wykorzystywany potencjał Górnego Śląska i Polski - podkreślali uczestnicy odbywającej się w Zabrzu dwudniowej międzynarodowej konferencji pod hasłem "Dziedzictwo przemysłowe jako strategia rozwoju innowacyjnej gospodarki".
Jak powiedział Jan Szołtysek ze współorganizującego konferencję zabrzańskiego magistratu, w czasach rozwoju nowych gałęzi przemysłu potrzebne jest akcentowanie znaczącego miejsca dawnych dziedzin przemysłu. Stare może być bowiem kołem zamachowym nowego. - Jednym z najciekawszych prezentowanych w Zabrzu zrealizowanych już projektów turystyki opartej o industrialny potencjał regionu, jest projekt Magna Trust w brytyjskim mieście Roterham. Na zdegradowanych pohutniczych terenach powstał tam ogromny kompleks muzealno-rozrywkowo-komercyjny - podkreślił.
- Interesują nad miasta, regiony, które miały podobne problemy jak Zabrze i wykorzystały swój poindustrialny potencjał. Prezentowane na konferencji Roterham ze swą hutniczą i górniczą historią jest pod tym względem podobne do Zabrza, interesujące są dla nas również doświadczenia i projekty z Walonii czy Zagłębia Ruhry - wskazał Szołtysek.
Przypomniał on także, że niedawno w Zabrzu została otwarta jedna z największych atrakcji turystycznych woj. śląskiego Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido, natomiast w skansenie Królowa Luiza niebawem udrożniona i udostępniona dla turystów ma zostać ciągnąca się pod miastem Główna Kluczowa Sztolnia Dziedziczna.
- Ten region, jako najdynamiczniej rozwijająca się część Polski, w wielu przypadkach rozwija się właśnie w oparciu o swoją spuściznę przemysłową. W obiektach poprzemysłowych już teraz powstają m.in. takie przedsięwzięcia, jak "Nowe Gliwice" na terenach byłej kopalni Gliwice - ocenili region uczestnicy spotkania z Górnego Śląska.
W odnowionym i rozbudowanym kompleksie zabudowań dawnej kopalni mają powstać m.in. jeden z największych w Polsce inkubatorów przedsiębiorczości, kształcąca w przyszłościowych kierunkach uczelnia, a także siedziby organizacji doradzających przedsiębiorcom.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Turystyka przemysłowa na Śląsku
[2007-09-11 19:35 83.10.130.*]
Tam nadal wyraźnie brakuje jeszcze managera produktu, za którym tak bardzo optował przed rokiem Adam Hajduga z tamtejszego Urzędu Marszałkowskiego.
Ale przyznać trzeba, że władze województwa śląskiego oraz Miasta Zabrza konsekwentnie konkretyzują kształt scertyfikowanego przed laty markowego produktu turystycznego: Zabrze - MIASTO TURYSTYKI PRZEMYSŁOWEJ. odpowiedz »Turystyka przemysłowa na Śląsku
[2008-04-09 10:54 213.227.74.*]
Witam! Oczywiscie ze turystyka przemyslowa i zwiedzanie kopalni zabytkowych jest niedoceniane - dlaczego? Bo poza kilkoma tablicami przy autostradzie i drogach krajowych cala promocja to widmo. Czy np. ktos zna strone internetowa "kopalni Krolowa Luiza" albo innych? Czy jest jakas wzmianka na stronach internetowych miast i ile trzeba tam kopac zeby cos znalezc? Wiec jak np sprawdzic godziny otwarcia, cene biletu i co mozna tam i kiedy zobaczyc? Najlepiej zrobic cala ekspedycje odkrywcza i przejechac setki km po dziurawych slaskich drochach by ostatecznie zobaczyc jedynie stara prase kolo marketu w Zabrzu... odpowiedz »
Dział biura turystyczne:
UN Tourism: Turystyka odbudowała się po
Enter Air powiększa bazę
Województwo pomorskie ogłosiło konkurs ofert na rozwój turystyki i
Dział centra informacji i promocji:
ECTAA ogłosiła Preferowany Kierunek Podroży na rok
Kraków wśród wybranych przez
Starsze aktualności:
Stary Rynek i ratusz w Poznaniu znów
Niemcy stawiają na turystykę kulturalną i zrównoważone
Polki wydają więcej na
Jest porozumienie w sprawie jednolitej, europejskiej przestrzeni
Okiem ubezpieczyciela - gdzie podróżowali
Piotr Borys odpowiedzialny za turystykę w
64% Polaków planuje zwiększyć budżet na
GITD podsumowuje akcję Bezpieczny autokar-ferie
Wstępne porozumienie w sprawie rozporządzeń dot. danych pasażerów linii
Parlament Europejski przyjął nowe przepisy dotyczące wynajmu
Mieszkańcy Krakowa zaprojektują plac Wolnica
Ryanair: Kolejne połączenia z Krakowa!
Nie będzie hoteli na Euro 2012?
Polacy nie chcą wracać z Egiptu
W. Brytania: polscy turyści przodują
Ruszy remont tężni w Ciechocinku?
Zdezorientowani klienci SkyEurope
Podpisano umowy w sprawie lotniska w Modlinie
Dużo chętnych na LOT Ground Services?
Centralwings na Dzień Dziecka!
Sol-Tours - Perły Francji 22.07 - 31.07