Małopolskie stawia na rozwój agroturystyki
Województwo Małopolskie postanowiło zainwestować w rozwój agroturystyki. W sierpniu prowadzona jest kampania informacyjna, przedstawiająca
możliwości uprawiania turystyki wiejskiej w regionie.
Jesienią uruchomiony zostanie rozbudowany serwis internetowy, przeznaczony dla turystów, którzy chcą wypoczywać na łonie małopolskiej natury.
Wszystkie te działania maja skłonić Polaków do przyjazdu na małopolską wieś oraz zasmakowania wypoczynku w spokoju i jednocześnie w niedalekiej odległości od wielkich atrakcji turystycznych.
- Celem naszej aktywności w obszarze promocji agroturystyki jest zwiększenie ruchu turystycznego na mniej znanych obszarach Województwa Małopolskiego. Chcemy pokazać, że wypoczynek na łonie natury w gospodarstwach agroturystycznych można połączyć ze zwiedzaniem bardzo licznych atrakcji, które znajdują się w Małopolsce - podkreśla Leszek Zegzda, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego.
W Małopolskim turyści mają dostęp do coraz większej liczby skategoryzowanych obiektów agroturystycznych. Obecnie jest realizowany pionierski
na skalę ogólnopolska projekt kategoryzacji wiejskiej bazy noclegowej, zgodnej z zasadami Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej "Gospodarstwa Gościnne". Ocenie poddane zostają m.in. oferowane usługi, rodzaj zakwaterowania oraz stan węzła higieniczno-sanitarnego w poszczególnych gospodarstwach. Na tej podstawie obiekty otrzymują odpowiednie kategorie. W Małopolsce w wyniku działań samorządu Województwa Małopolskiego liczba skategoryzowanych gospodarstw wzrosła o połowę (jest ich teraz około 150), a w tym roku kategoryzacji podda się kolejnych
50 obiektów - jest to najwięcej w porównaniu z innymi województwami.
- Tym bardziej, że kategoryzacja ta jest - odwrotnie niż na przykład w przypadku hoteli - w pełni dobrowolna, zachęcamy do przeprowadzania kategoryzacji gospodarstw agroturystycznych, aby zwiększyć jakość usług oferowanych w tego typu obiektach - podkreśla Elżbieta Kantor, Dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
Małopolskie stworzyło ofertę pod nazwa "Małopolska Agroturystyka" z myślą o tych turystach, którzy preferują wypoczynek na łonie natury. Województwo Małopolskie oferuje m.in.: sześć Parków Narodowych, osiem obiektów umieszczonych na liście UNESCO (w tym Kraków, kopalnia soli w Wieliczce czy cztery drewniane kościółki w Binarowej, Sekowej, Lipnicy Murowanej i Dębnie), niezwykłą architekturę małopolskich miast
oraz zamków, bogactwo przyrody - góry, jeziora i rzeki, obiekty na Szlaku Architektury Drewnianej, zamki, uzdrowiska, a także wspaniałe tradycje oraz kuchnię.
Dzięki takiemu bogactwu wypoczynek na łonie małopolskiej natury można połączyć ze zwiedzaniem oraz uprawianiem różnych rodzajów turystyki: pieszej, rowerowej, konnej, wodnej czy narciarskiej.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Dział gastronomia:
Dział hotele, pensjonaty:
Opłata turystyczna to głupi pomysł, ale projekt jest w fazie
Wakacje nad Bałtykiem lepsze niż przed
HOTREC: Booking.com nie przestrzega ustawy o rynkach
Starsze aktualności:
Europejska turystyka odbija się po
Henley: Polski paszport mocniejszy od
Wyniki Lotniska Chopina znacznie powyżej
Najlepszy barman w Polsce zdradza trendy na 2024
TSUE: Poufność informacji dot. wypadków lotniczych kluczem do
Ratunkowe paczkomaty także we Wrocławiu i
W Wieliczce znów przeważają zagraniczni
Koniec tanich linii lotniczych i ofert last minute?
PLL LOT proponuje odprawę przez telefon
Petersburskie hotele ośrodkami SPA
Masz znajomości w PKP? Pociąg na Ciebie zaczeka...
Polacy wybiorą nową zagraniczną stolicę wypoczynku
Turecki tur-operator wchodzi do Europy Wschodniej
Przedstawiciele japońskich biur podróży w Czechach