Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Praca w biurze podróży Galeria Podróży Olkusz
- WYGODA szuka instruktorów narciarstwa
- REZYDENT - TUNEZJA 2025
- Specjalista ds. Turystyki
- Biuro podróży
- Sprzedam Biuro Podróży
- REZYDENT, PILOT - TURCJA
- PASJONAT TURYSTYKI POSZUKIWANY
- BP ITAKA - KRAKÓW - Specjalista ds. Turystyki
- Travel Creator - Specjalista ds. turystyki...
Zobacz także
Projekt opłaty turystycznej niepokoi branżę hotelarską
IGHP: październik to czas hoteli biznesowych
PIG: Miało być wsparcie dla turystyki i gastronomii, a jest miesiąc milczenia
Przedłużenie kontroli na granicy z Niemcami problemem dla wielu przedsiębiorców
Hotelarze z Warmii i Mazur zapowiadają pozwy
Przedstawiciele branży turystycznej z Warmii i Mazur wczorajszą decyzję rządu nazywają skandaliczną, niezrozumiałą i niesprawiedliwą. Pojawiają się zapowiedzi składania pozwów zbiorowych.
Podczas konferencji prasowej, przedstawiciele tamtejszej branży turystycznej przekonywali, że obecnie w hotelach nie ma wielu gości, a ci którzy są nie tłoczą się. Jest to nienormalne, mamy tysiące obiektów hotelowych, a funkcjonujemy jakbyśmy byli przedszkolem tego rządu. Będziemy przygotowywali pozwy zbiorowe, żeby walczyć z takim nastawieniem do nas. Nasze hotele to nie jest zabawka, żeby ją przestawiać - mówił Andrzej Dowgiałło, twórca sieci hotelowej Anders Group, wskazując, że hotelarze cierpią za nie swoje winy.
Hotelarze podkreślają, że ponieśli ogromne koszty aby spełnić wymagania sanitarne. Podkreślają także, że nie ma danych by ktoś w regionie zaraził się w hotelu.
Organizacje hotelarskie zachowują wstrzemięźliwość w komentowaniu decyzji rządu.
Hotele z Warmii i Mazur znalazły się w niezwykle trudnej sytuacji, ponieważ ledwo po dwóch tygodniach funkcjonowania zostaną od 27 lutego ponownie zamknięte. 14 dni to zdecydowanie zbyt krótki czas na rozpędzenie i ponowne zatrzymanie machiny hotelowej. Takie działanie dodatkowo generuje wysokie koszty dla i tak już skrajnie wyczerpanych finansowo przedsiębiorstw. Dlatego też Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego apeluje do rządu, aby w obecnej sytuacji hotelarze z województwa warmińsko-mazurskiego otrzymali dodatkowe wsparcie finansowe od państwa, które zrekompensuje im straty finansowe związane z brakiem możliwości funkcjonowania obiektów. Obecnie wnioski wielu hotelarzy o pomoc w ramach tarczy branżowej, zwolnienia z ZUS czy dofinansowania do wynagrodzeń są odrzucane z uwagi na przekroczenie niskiego progu dopuszczalnej kwoty pomocy publicznej. Komisja Europejska dwukrotnie podniosła tę kwotę już kilka tygodni temu, jednak polski rząd wciąż nie wprowadził nowych przepisów. Zwracamy uwagę, że termin składania wniosków o pomoc, która dotyczyła grudnia zeszłego roku i stycznia 2021 roku, mija za kilka dni, tj. 28 lutego. Wprowadzenie nowych przepisów musi nastąpić zatem niezwłocznie i tego właśnie oczekujemy. Jednocześnie podtrzymujemy stanowisko dotyczące otwarcia restauracji hotelowych wyłącznie dla gości. Korzystanie z restauracji w reżimie sanitarnym przy stolikach nie stwarza większego zagrożenia niż dostarczanie posiłków w formie room service. - skomentowała wczorajszą decyzję rządu Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego.
To jest oczywiste, że nie jest łatwo "ryzykować" bo to zawsze wpływa na ocenę poziomu odpowiedzialności decydentów a także i doradców branżowych i pozabranżowych. Utrzymano w 15 województwach ograniczenia obłożenia hoteli do 50% chociaż nie wiadomo dlaczego nie można było zmienić parametry na 60% lub 70%? Współczujemy hotelarzom z województwa warmińsko-mazurskiego. To nie oni są winni wzrostowi zakażeń w tym województwie. W odpowiedzi na zachowawcze stanowisko rządu potwierdzamy w imieniu Zarządu Polskiej Izby Hotelarzy oraz większości hotelarzy i restauratorów, a także operatorów turystycznych, że dokończymy budowę i wdrażanie optymalnych programów i standardów zwiększania bezpieczeństwa w naszym krajowym biznesie gościnnym - skomentował sytuację zarząd Polskiej Izby Hotelarzy.
Jako Izba ze spokojem przyjmujemy restrykcje nałożone przez Rząd. Popieramy zwiększenie nacisku na środki ochrony osobistej, nie widzimy również przeciwwskazań, by podzielić obostrzenia na regiony, choć oczywiście otwarte zostaje pytanie czy jest to rozwiązanie czasowe czy chroniczne. Jest bowiem obawa, że za moment "czarna strefa" obejmie cały kraj, a trzeci lockdown dla niektórych sektorów gospodarki byłby po prostu unicestwieniem. Jesteśmy w kontakcie z naszymi przedsiębiorcami, zachęcamy ich do działania w reżimie sanitarnym i do pracy zdalnej. Mamy nadzieje, że kolejna aktualizacja sytuacji epidemicznej pokaże, że nie taka trzecia fala koronawirusa straszna jak mówią o niej politycy. Dynamika koronawirusa i jego mutacje niestety pokazują, że będziemy musieli nauczyć się żyć z tym zjawiskiem i stale budować odporność. Naukowcy wciąż pracują nad różnymi wariantami najbardziej skutecznych szczepionek - mówi prezes Północnej Izby Gospodarczej Hanna Mojsiuk
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Komentarze po rządowej decyzji
[2021-02-25 18:20 77.114.24.*]
Pozwy zbiorowe? No, powodzenia... A na razie sugeruję zacząć gromadzić środki na uiszczenie kaucji na koszty postępowania (maks. 25 % kwoty spornej). Aha, proszę przeczytać też ustawę o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym... odpowiedz »
Komentarze po rządowej decyzji
[2021-04-09 19:17 46.169.104.*]
Jak pozwy? Złożone? odpowiedz »
Dział hotele, pensjonaty:
Opłata turystyczna to głupi pomysł, ale projekt jest w fazie
Wakacje nad Bałtykiem lepsze niż przed
HOTREC: Booking.com nie przestrzega ustawy o rynkach
Dział aktualności dnia:
Nowy Dyrektor Sprzedaży i Marketingu EXIM
Opłata turystyczna to głupi pomysł, ale projekt jest w fazie
Starsze aktualności:
Europejska turystyka odbija się po
Henley: Polski paszport mocniejszy od
Wyniki Lotniska Chopina znacznie powyżej
Najlepszy barman w Polsce zdradza trendy na 2024
TSUE: Poufność informacji dot. wypadków lotniczych kluczem do
Ratunkowe paczkomaty także we Wrocławiu i
W Wieliczce znów przeważają zagraniczni
Czy odpływ pracowników z gastronomii był stały?
Opóźnione lub odwołane loty odczuło ponad milion pasażerów
Wzrasta zainteresowanie Polaków urlopem w kraju?
Organizator turystyki złożył oświadczenie o niewypłacalności
POT stworzyła zbiór zasad, jakich powinni przestrzegać turyści
Mieszkańcy Cypru chcą zjednoczenia wyspy. Czy ich działania przyniosą efekt?
Ryanair z dwoma nowymi połączeniami z Polski
Ceny lastów rosną coraz szybciej
ECK: najwięcej skarg na przewoźników lotniczych, ale i tak mniej niż rok wcześniej
Otwarcie greckich hoteli na horyzoncie?
Rusza Food Truck Stars Tour 2017. Pierwszy zlot w Krakowie
Ryanair rzuca wyzwanie Bookingowi
przemyslenia zwiazane z branza i studiami z nia zwiazanymi
Sylwester bal kulig narty - Bukowina Tatrzańska - dobra cena
VacationClub oferuje pracownikom dodatkowy urlop
Trend workation zyskuje na znaczeniu
Sezon lato 2019 rozbudził już kilka obaw
Podziemnej atrakcji turystycznej grozi zamknięcie?
Airbus podpisał kontrakt na dostawy samolotów do Chin
Które polskie, zimowe kierunki najpopularniejsze w Travelist.pl?
Napiszę pracę licencjacką lub magisterską.