Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Praca w biurze podróży Galeria Podróży Olkusz
- WYGODA szuka instruktorów narciarstwa
- REZYDENT - TUNEZJA 2025
- Specjalista ds. Turystyki
- Biuro podróży
- Sprzedam Biuro Podróży
- REZYDENT, PILOT - TURCJA
- PASJONAT TURYSTYKI POSZUKIWANY
- BP ITAKA - KRAKÓW - Specjalista ds. Turystyki
- Travel Creator - Specjalista ds. turystyki...
Polska Izba Turystyki organizuje Kongres w Egipcie
Jeden z ulubionych kierunków turystycznych Polaków i popularny kurort nad Morzem Czerwonym, Port Ghalib, gościć będzie przedstawicieli branży turystycznej, zrzeszonych w Polskiej Izbie Turystyki.
Kongres Polskiej Izby Turystyki w Egipcie odbywał się będzie w Marsa Alam w dniach 25 listopada - 2 grudnia 2017 roku. Tegoroczny kongres PIT odbywać się będzie pod hasłem "Przełomowe zmiany w prawie turystycznym: wyzwania i problemy".
Branża turystyczna ma za sobą bardzo udany rok, który przyniósł świetne wyniki w turystyce krajowej i zagranicznej. Raport PIT pokazuje, że multi-agenci sprzedający ofertę polskich biur podróży zanotowali w sezonie letnim 2017 ponad 35 proc. wzrostu sprzedaży imprez turystycznych. Z informacji GUS wynika natomiast, że liczba turystów w polskiej bazie hotelowej między styczniem a lipcem 2017 przekroczyła 18 mln, z czego 14,25 mln to turyści krajowi, zaś 3,75 mln - zagraniczni.
Turystyce wyjazdowej przysłużyło się na pewno wprowadzenie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego, który zwiększył finansowe bezpieczeństwo klientów polskich biur podróży. Turystyce krajowej sprzyja zaś coraz lepiej rozwijająca się infrastruktura turystyczna i stale rosnąca jakość usług. Jeśli coś może zahamować turystyczny biznes, który jest na dużej fali wzrostu, to tylko niedostosowane do jego realiów prawo. A na polu legislacyjnym mieliśmy ostatnio do czynienia z bardzo istotnymi zmianami.
W bardzo krótkim czasie mieliśmy do czynienia ze zmianami w najważniejszych dla turystyki aktach prawnych. Przyjęcie nowej Dyrektywy UE zmieniającej sposób regulowania rynku organizatorów turystyki, wprowadzenie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego, przyjęcie nowego Rozporządzenia w sprawie ochrony danych osobowych, nowej Dyrektywy ubezpieczeniowej oraz będące na ukończeniu prace nad nową Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych - to wszystko nie pozostanie bez wpływu na biznes turystyczny. Branża powinna być świadoma tych zmian i mieć sposobność, aby je wspólnie omówić i przygotować się do wcielenia ich w życie.
Istnieje również potrzeba dokonania oceny przeprowadzonych zmian i wypracowania postulatów dotyczących tych aspektów, które zostały pominięte, bądź uregulowane w sposób nieadekwatny do realiów rynku.
Polska Izba Turystyki za każdym razem bierze udział we wszystkich etapach prac legislacyjnych i jako partner społeczny przedstawia postulaty branży i stoi na straży jej interesów. Kongres jest doskonałą okazją, by wypracować wspólne stanowisko w sprawie zmian, które dokonują się obecnie oraz tych, które są jeszcze przed nami.- mówi Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki.
Tegoroczny Kongres odbywa się na zaproszenie Ahmeda Abdallaha, Gubernatora Regionu Morza Czerwonego, a partnerami wydarzenia są: Red Sea Hotels, Cairo Express Travel, ETI sp. z o.o., Air Cairo oraz MIMC jako organizator. Nieprzypadkowo miejscem obrad branży turystycznej będzie właśnie jeden z najpopularniejszych egipskich kurortów położonych nad Morzem Czerwonym.
Egipt ze swoim klimatem, kulturą, kuchnią i wysokiej jakości infrastrukturą zawsze cieszył się ogromną popularnością wśród polskich turystów i przez wiele lat otwierał listę ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków. Zmieniająca się globalna rzeczywistość i spadek poczucia bezpieczeństwa związanego z podróżami wpłynęły na zmianę tej sytuacji i czasowy spadek zainteresowania Polaków wyjazdami do tego kraju. Trend ten zaczął się odwracać w roku 2017, który dla turystyki egipskiej był udany.
Dane za osiem miesięcy 2017 r. pokazują ogromny wzrost zainteresowania polskich turystów wypoczynkiem w Egipcie. Od stycznia do sierpnia 2017 r. w kraju tym wypoczywało 110,9 tys. Polaków, czyli o ponad 174% więcej niż w tym samym okresie 2016. W samym sierpniu 2017 roku do Egiptu pojechało 21,6 tys. polskich turystów, czyli o ponad 214 proc. więcej niż w tym samym miesiącu roku 2016.- informuje Ahmed Abdallah, Gubernator Regionu Morza Czerwonego.
Wobec coraz bardziej dynamicznie powracającego zainteresowania polskich turystów wypoczynkiem w Egipcie Polska Izba Turystyki postanowiła zorganizować branżowe wydarzenie w tym kraju, aby dać okazję swoim członkom do zapoznania się z sytuacją na miejscu i zaktualizowania swojej wiedzy o warunkach panujących w egipskich kurortach.
Sieć Red Sea Hotels z przyjemnością gościć będzie Kongres PIT w luksusowym hotelu w Port Ghalib. Uważamy, że Polska jest jednym z najważniejszych rynków przyjazdowych dla egipskiej turystyki. To właśnie z tego powodu nasz touroperator ETI rozpoczął w tym roku działalność w tym kraju. Kongres będzie okazją, zaprezentować naszym partnerom z Polski nasze portfolio usług i ekskluzywną bazę hotelową. - komentuje Mohamed Samir, prezes ETI & Red Sea Hotels.
Polski rynek jest dla Egiptu bardzo obiecujący i w tym roku wykazywał wyraźną tendencję wzrostu. Dla MIMC powodem do dumy jest fakt, że udało się skoordynować współpracę wszystkich partnerów tak, by zorganizować Kongres PIT w Port Ghalib, jednym z najbardziej prestiżowych kurortów turystycznych, wyposażonych w najwyższej klasy centrum konferencyjne. MIMC organizuje networking pomiędzy przedstawicielami egipskiej i polskiej branży turystycznej, pomagając w nawiązaniu stabilnej relacji biznesowej.- mówi Tamer Marzouk, dyrektor MIMC.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Nowy Dyrektor Sprzedaży i Marketingu EXIM
Opłata turystyczna to głupi pomysł, ale projekt jest w fazie
Dział aktualności dnia:
Nowy Dyrektor Sprzedaży i Marketingu EXIM
Opłata turystyczna to głupi pomysł, ale projekt jest w fazie
Starsze aktualności:
Europejska turystyka odbija się po
Henley: Polski paszport mocniejszy od
Wyniki Lotniska Chopina znacznie powyżej
Najlepszy barman w Polsce zdradza trendy na 2024
TSUE: Poufność informacji dot. wypadków lotniczych kluczem do
Ratunkowe paczkomaty także we Wrocławiu i
W Wieliczce znów przeważają zagraniczni
Rusza konkurs Teraz Polska Turystyka
Trwa nabór partnerów do Poznania za pół ceny
MSiT ogłosiło wyniki konkursu na dofinansowanie zadań z turystyki
Wykorzystano miliard złotych z Polskiego Bonu Turystycznego
Grecja zaczęła wymagać certyfikatów szczepień, lub testów przy lotach z wysp na kontynent
Na wyspie Uznam nie chcą turystów z Polski?
Machu Picchu ponownie otwarte dla turystów
Wakacje.pl kupiły kolejną markę
Pomoc dla najbardziej poszkodowanych organizatorów
IGHP: prawie 40 proc. osób zatrudnionych w hotelarstwie straciło pracę
Ceny w biurach nieco wyższe niż przed tygodniem
Jak hotelarze zamierzają poradzić sobie ze skutkami epidemii?
Nowy dyrektor sprzedaży My Travel
Japonia wprowadzi podatek wyjazdowy
Wzrasta wkład turystyki do brytyjskiej gospodarki