W środę rozpoczyna się kongres turystyki religijnej
100 biur zarejestrowało się już na II Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej w Krakowie.
W środę 7 listopada rozpoczyna się w Krakowie 2 Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej, który potrwa do 11 listopada 2018 r. Pierwsza edycja Kongresu, która odbyła się w dniach 8-12 listopada 2017 r. pod tytułem "Śladami św. Papieża Jana Pawła II" Na to wydarzenie skupiające specjalistów z zakresu turystyki religijnej i pielgrzymkowej przyjechało ok. 200 touroperatorów i organizatorów turystycznych z prawie 30 krajów. Gośćmi honorowymi były miasta Fatima i San Giovanni Rotondo.
Widzimy jak na naszych oczach w kalendarz międzynarodowych imprez w Krakowie wpisuje się ten nowy event: branżowe spotkanie specjalistów sektora turystyki religijnej i pielgrzymkowej - mówi organizator kongresu, Ernest Mirosław, szef krakowskiego biura turystyki przyjazdowej Ernesto Travel. Na kongres przyjeżdżają kontrahenci z całego świata, aby uczyć się jak oferować swoim klientom wycieczki i pielgrzymki do Krakowa, Małopolski i Polski. Do tej pory swój udział potwierdziło ponad 100 osób z takich krajów jak: Włochy, Hiszpania, USA, Kanada, Liban, Izrael, Dania, Litwa, Wietnam, Anglia, Malezja, Portugalia, Grecja, Indie, Argentyna, Andora, Meksyk, Brazylia i inne. Gośćmi honorowymi będą Fatima, Lourdes i Medjugorje - dodaje.
W tym roku kongresowi przyświeca hasło: "Śladami św. Faustyny Kowalskiej: Boże Miłosierdzie zbawi świat". 8 listopada kongres otworzą świeckie i kościelne władze Krakowa: odbędzie się msza inauguracyjna, przemowy otwarcia, prelekcje i wykłady oraz workshop (expo) z przedstawicielami sanktuariów, miejsc kultu oraz miejsc turystycznych z ponad 10 krajów (m.in. z Grecji, Izraela, Litwy, Portugalii, Bośni i Hercegowiny). 9, 10 i 11 listopada goście z całego świata poświęcą na zwiedzanie Krakowa i Małopolski (Stare Miasto w Krakowie, Centrum Jana Pawła II w Krakowie, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Kopalnia Soli w Wieliczce, były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, parafia i dom rodzinny Ojca Świętego w Wadowicach, Bazylika w Kalwarii oraz sanktuarium Czarnej Madonny w Częstochowie).
Celem Kongresu jest wymiana kontaktów handlowych wśród uczestników, promocja Krakowa, Małopolski i Polski jako istotnej destynacji turystyki religijnej i pielgrzymkowej na arenie międzynarodowej oraz wzmocnienie znaczenia turystyki religijnej i pielgrzymkowej w kontekście globalnego przemysłu turystycznego.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Opłata turystyczna to głupi pomysł, ale projekt jest w fazie
Dział targi, konferencje, workshop:
Polska zyskuje w
Nowe Trendy w Turystyce już za
Starsze aktualności:
Europejska turystyka odbija się po
Henley: Polski paszport mocniejszy od
Wyniki Lotniska Chopina znacznie powyżej
Najlepszy barman w Polsce zdradza trendy na 2024
TSUE: Poufność informacji dot. wypadków lotniczych kluczem do
Ratunkowe paczkomaty także we Wrocławiu i
W Wieliczce znów przeważają zagraniczni
Polska w Top 20 organizatorów spotkań
Kolejni przewoźnicy dołączają do Wspólnego Biletu
Nowa odsłona portalu Zabytek.pl ma być bardziej przyjazna turystom
Skontrolowano jakość wody w gminach turystycznych
PZOT podsumowuje rok sprzedażowy
Ceny wyjazdów do Hiszpanii niższe niż przed tygodniem
SETE z nową strategią dla greckiej turystyki
Praktyki w GRECJI z firmą The Tree - SKANDAL!!!
Niemiecki przewoźnik zbankrutował
Polacy chętniej szukają noclegów na uboczu
Gdańsk Airport podpisał umowę na rozbudowę terminalu
Podejście rządu wykończy turystykę młodzieżową?
W restauracjach Sfinksa złocisty napój tylko jednego producenta
Ryanair w sierpniu przywrócił 60 proc. siatki połączeń