Ogłoszenia
Ogłoszenia
- BP ITAKA - KRAKÓW - Specjalista ds. Turystyki
- Travel Creator - Specjalista ds. turystyki...
- Przewodnik, pilot po USA
- Opiekun klienta - turystyka kolonijna
- Poprowadź z nami biuro podróży
- Poszukiwany pilot po Dreźnie
- wychowawca na zimowisku
- Specjalista ds. Turystyki
- specjalista ds. turystyki
- Specjalista ds. turystyki
Włochy próbują odmrozić turystykę
Włoski premier, Giuseppe Conte, na łamach Corriere della Sera przekonywał Włochów, choć przed nimi trudne miesiące, to do lata zostanie zniesiona kwarantanna, i że nie będą musieli spędzać wakacji w domach.
Tego lata nie pozostaniemy na balkonie, a piękno Włoch nie pozostanie w kwarantannie. Będziemy mogli udać się nad morze, w góry, aby cieszyć się naszymi miastami. I byłoby miło, gdyby Włosi spędzili swoje wakacje we Włoszech, nawet jeśli zrobimy to w inny sposób, zachowując ostrożność. Czekamy na zmiany ram epidemiologicznych, aby zapewnić dokładne wskazania dotyczące terminów i planowania - przekonywał premier Włoch, dodając, że przywracanie normalności będzie mogło mieć w różnych regionach, różne tempo, w zależności od analiz sytuacji epidemicznej. Jak dodał włoski minister dóbr kulturalnych i turystyki, Dario Franceschini, włoskie ministerstwo zdrowia wprowadziło skuteczny system monitorowania, postępów epidemii w różnych regionach, co ułatwi proces decyzyjny.
Franceschini także w rozmowie z Corriere della Sera dodał, że tegoroczne wakacje będą inne niż wszystkie, które do tej pory znamy. Przekonywał,że rząd i służby pracują nad tym, aby wypoczynek był wszędzie możliwy. Ale będzie trzeba liczyć się z ograniczeniami, takimi jak konieczność noszenia maseczek, utrzymywanie bezpiecznej odległości. Przede wszystkim, jego zdaniem, będzie należało zachować zdrowy rozsądek. Pytany o możliwość ponownego otwarcia granic, odparł, że ważne jest, aby swobodny przepływ turystów między krajami europejskimi był możliwy, gdy pozwolą na to dane epidemiczne, dzięki wspólnym zasadom bezpieczeństwa i certyfikacji. O to właśnie poprosiłem Komisję Europejską wraz z wieloma kolegami z innych krajów i mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu zostanie wydane orzeczenie - przekonywał włoski minister odpowiedzialny za turystykę.
Minister zapowiedział również środki na adaptację, sanityzację hoteli i ośrodków wypoczynkowych, a także na promocję turystyki. Przewidziano również strategiczny fundusz turystyczny z CDP (włoski bank inwestycyjny) na pomoc hotelom i firmom turystycznym. Środkiem, który pomoże rodzinom i przedsiębiorstwom ma być także wakacyjna ulga podatkowa, premia, dla osób, o dochodach poniżej 40 lub 50 tys. euro rocznie, która ma być do wydania w 2020 roku we włoskich hotelach, lub innych ośrodkach noclegowych. Mowa tu o kwotach po 150 euro na osobę, lub 500 euro na rodzinę z dziećmi.
Minister Franceschini zapowiedział również, że od 18 maja zaczną być otwierane muzea i wystawy.
Władze Rzymu zaczynają się przygotowywać do ponownego uruchomienia turystyki. Rzymski radny Carlo Cafarotti przekonywał, w rozmowie z Corriere della Sera, że władze włoskiej stolicy przygotowują serię wydarzeń, która ma zachęcić turystów krajowych do odwiedzenia Wiecznego Miasta. Przede wszystkim mają to być imprezy plenerowe. Cafarotti podkreślił znaczenie dla Rzymu zagranicznej turystyki przyjazdowej. Według jego słów, w ubiegłym roku, 82 proc. turystów przyjeżdżających do miasta to byli turyści zagraniczni. Całkowite wydatki turystów w Rzymie, według oficjalnych danych z 2015 roku, wyniosły sześć i pół miliarda euro. Co oznacza, aktualizując tę liczbę do 2019 roku, że mamy około 7 miliardów. Ale ponad 60% to wydatki turystów zagranicznych. Mamy więc około 2,5 mld, które mogą być wydatkami turystów krajowych w ciągu roku. Przez resztę roku, powiedzmy od czerwca, w szczycie sezonu turyści włoscy wydają w Rzymie około 1,6 miliarda euro. To nie jest mało, ale to na pewno nie wystarczy, by utrzymać wszystkie firmy przy życiu. Duża część sektora jest zorientowana na rynek zagraniczny i jeśli tego lata nie przyjedzie nawet jeden obcokrajowiec, będziemy mieli poważne problemy - tłumaczył rzymski radny.
Włochy są krajem, który najbardziej w Europie ucierpiał na skutek pandemii COVID-19. Pozostaje trzymać za nich kciuki. Jeśli we Włoszech uda się w tym sezonie jeszcze odmrozić, choćby częściowo turystykę, powinno się to także udać w innych, mniej dotkniętych przez koronawirusa krajach.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Wakacje 2025 dobrze się
Starsze aktualności:
TSUE: Poufność informacji dot. wypadków lotniczych kluczem do
Ratunkowe paczkomaty także we Wrocławiu i
W Wieliczce znów przeważają zagraniczni
POT: Połowa Polaków planuje wyjazdy w sezonie
Najpopularniejsze kierunki citybreak w 2023
Większość Polaków wyjedzie w
TSUE rozpatrzył skargę Wizz Air na pomoc dla linii
Państwo może nakładać obowiązki na dostawców usług internetowych z siedzibą w innym kraju
Hotele na Warmii i Mazurach zostaną zamknięte, reszta kraju na dotychczasowych zasadach
Kampania `German Summer Cities` nabiera rozpędu
Pociągi nie jadą przez stację Kraków Główny
UNWTO: turystyka straciła 11 razy więcej niż podczas kryzysu w roku 2009
Boeing przyzna się do oszustwa
Rzecznik MŚP widzi szansę na wycofanie się rządu z niekorzystnych dla przedsiębiorców zmian
Rzecznik Finansowy organizuje webinarium poświęcone ubezpieczeniom turystycznym
Poznań obniży ceny w ostatni kwietniowy weekend
Nadzór nad zachowaniem gości stanie się standardem?
Travelist: zbliża się najbardziej oblegany długi weekend w tym roku
Wpływ targów dla biznesu na rynek hotelarski
IATA: szczyt przywódców G7 szansą na przywrócenie swobody podróżowania
Szansa na większą współpracę turystycznych samorządów gospodarczych
Zrzeszenia przewoźników lotniczych przeciwne ubezpieczeniom od upadłości
Stary Rynek i ratusz w Poznaniu znów dostępne
IGHP: Hotelarze pozostawieni bez pomocy
Hotelowe restauracje mogą dalej obsługiwać gości
Słowacja zamyka hotele i ośrodki narciarskie
Rzecznik MŚP: Petycja przeciw zmianom w podatku liniowym
KROŚNIEŃSCY RESTAURATORZY i HOTELARZE WŁĄCZAJĄ SIĘ W KARPACKIE KLIMATY.