Przewodnik Michelin - więcej lokali z Polski
Najnowsza polska edycja Przewodnika Michelin zostanie uzupełniona o nowe lokale z województwa pomorskiego. Dzięki temu w zestawieniu rekomendowanych restauracji znajdą się lokale z Gdańska, Gdyni oraz Sopotu. Dołączają one do wyselekcjonowanych miejsc z Krakowa, Warszawy i Poznania, które dotychczas pojawiły się w Przewodniku Michelin Polska.
Przewodnik Michelin, który dotychczas obejmował Kraków, Warszawę oraz Poznań, od teraz będzie uwzględniał polecane restauracje z województwa pomorskiego. Oznacza to, że lokale z Gdańska, Gdyni i Sopotu znajdą się na liście miejsc wyróżnionych na gastronomicznej mapie Polski. Pełne zestawienie restauracji rekomendowanych w tegorocznej edycji Przewodnika Michelin Polska zostanie ogłoszone 20 czerwca 2024 roku, na razie żaden z odwiedzonych lokali nie jest widoczny na stronach przewodnika.
Podczas wizyty w tym regionie Inspektorzy Michelin skosztowali dań reprezentujących różnorodne style - od tradycyjnych specjałów regionalnych po nowoczesną kuchnię polską - w których czuć kulinarne inspiracje z całego świata wynikające z portowej historii Gdańska. Nadmorskie położenie województwa pozwoliło Inspektorom Michelin na spróbowanie potraw ze świeżych ryb złowionych w Bałtyku.
Cieszymy się z rozszerzenia Przewodnika Michelin Polska o województwo pomorskie, gdzie pracuje wielu utalentowanych szefów kuchni reprezentujących różnorodne style. Trójmiejskie lokale dołączają do już istniejącego zestawienia restauracji z Krakowa, Poznania i Warszawy, uzupełniając szeroką ofertę kulinarną na mapie Polski. Nasi znani ze swojej anonimowości inspektorzy odkrywali ten piękny region, zwiedzając Gdańsk i jego wspaniałe Stare Miasto, gdzie zachwycająca architektura z epoki miesza się z nowoczesną zabudową nad Motławą. Inspektorzy odwiedzili również urokliwe Gdynię i Sopot, a także odkrywali malownicze tereny poza Trójmiastem. Oferta kulinarna regionu była imponująca, co gwarantuje smakoszom i fanom podróży niezapomniane wrażenia mówi Gwendal Poullennec, Międzynarodowy Dyrektor Przewodników Michelin.
Przewodnik Michelin stale obserwuje ewolucję kulinarnych miejsc na całym świecie. W celu promowania lokalnej branży turystycznej Michelin współpracuje z Destination Marketing Organisations, czyli organizacjami turystycznymi z różnych zakątków globu. Proces selekcji do Przewodnika Michelin pozostaje jednak całkowicie niezależny. O wyborze decydują wyłącznie działający anonimowo inspektorzy, a Przewodnik Michelin współpracuje z Polską Organizacją Turystyczną wyłącznie w zakresie działań marketingowych i promocyjnych.
Z wielką radością i satysfakcją przyjąłem wiadomość, że Pomorze, wraz z Gdańskiem, to kolejny - czwarty - polski region, który uzyskał pozytywną opinię inspektorów słynnego Przewodnika Michelin i tym samym znalazł się w elitarnym gronie najlepszych kulinarnych destynacji. Polska słynie z gościnności, a kuchnia jest bardzo ważnym elementem naszej narodowej kultury. Tym bardziej cieszę się, że polskie restauracje zostały docenione i otrzymały rekomendację tego prestiżowego Przewodnika mówi Rafał Szmytke, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.
Pomorze, na czele z Gdańskiem to jeden z najpiękniejszych regionów Polski z ogromnym potencjałem zachwycającym turystów. Co więcej, dla mnie jako Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej jest szczególnie ważne, że Pomorze otrzymało tak wielkie wyróżnienie. Oznacza to bowiem, że Polska wpisuje się doskonale w najnowsze światowe trendy kulinarne i potwierdza, że nasz kraj jest wspaniałym kierunkiem podróży dodaje Rafał Szmytke.
Najnowsza lista rekomendowanych restauracji z Polski zostanie przygotowana zgodnie z niezmienianą od wielu lat metodologią Michelin, która opiera się na pięciu uniwersalnych kryteriach zapewniających spójność wyboru: jakość składników; harmonia smaków; opanowanie techniki kulinarnej; osobowość szefa kuchni wyrażona w jego daniach; spójność widoczna zarówno w całym menu, jak i na przestrzeni czasu.
Przewodnik Michelin pozostaje niezawodnym towarzyszem dla każdego fana podróży poszukującego wspaniałych doznań kulinarnych. Przewodnik po raz pierwszy został opublikowany we Francji na przełomie XIX i XX wieku w formie praktycznych porad dla francuskich kierowców, co miało również wspierać sprzedaż opon. Do dziś inspektorzy stosują na całym świecie te same kryteria wyboru miejsc, które były używane od początku istnienia przewodnika.
Najnowsza polska edycja Przewodnika Michelin będzie zawierać rozszerzoną listę wyselekcjonowanych restauracji z krajowej sceny kulinarnej, prezentując wielu utalentowanych szefów kuchni, pokazując ich pasję, kreatywność oraz szacunek dla lokalnych tradycji kulinarnych.
Komentarze
Tagi:
Dział gastronomia:
Starsze aktualności:
KE wydaje zgodę na dofinansowanie narodowego
Jak można wykorzystać sztuczną inteligencję w
ECTAA wybrała preferowany kierunek podróży na 2025
eSky reklamuje się, że taniej niż u
Przewodnik Michelin - więcej lokali z
Majówka rozpoczęta - czy sprawdzą się
Promocja Polski podczas 75-lecia słynnych ogrodów
50 lecie marki ważnej dla światowego
Elektroniczne faktury zaczną obowiązywać za 2
Enoturystyka rozwija się w
Zmiana na stanowisku Dyrektora ds. Rozwoju Biznesu na Polskę w RIU Hotels
NSA wydał wyrok w sprawie ograniczania liczby meleksów w parku kulturowym
Problem ze ściekami Hotelu Arłamów
Nowe kierunki w ofercie EXIM tours
Niemcy chwalą turystów sportowych
Osoby zaszczepione zwolnione z kwarantanny po przyjeździe
WizzAir chce stworzyć linię lotniczą na Bliskim Wschodzie
Tygodniowa sprzedaż powróciła do wzrostów
HOTREC zadowolony z zaproponowanych przez Komisję Europejską przepisów
Światowy Komitet Etyki Turystycznej ogłosił zalecenie w sprawie szczepionek
Turyści skosztują kwiatów jadalnych
Oprócz rządowej pomocy lotniska potrzebują odpowiedniej polityki
Na dziś przypada Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego
Miękkie lądowanie byłego prezesa POT
Polska poprawia infrastrukturę eventową
Rada UE: konkluzje w sprawie turystyki
Austria sparaliżowana atakiem zimy. Bardzo złe warunki drogowe