Trwają przygotowania do kongresu turystyki religijnej
Trwają przygotowania do 2 Międzynarodowego Kongresu Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej, który odbędzie się w dniach 7-11 listopada 2018 r. w Krakowie.
Pierwsza edycja Kongresu, który odbył się w dniach 8-12 listopada 2017 r. pod tytułem "Śladami św. Papieża Jana Pawła II", wzbudził ogromne zainteresowanie w środowisku turystycznym na całym świecie. Na to wydarzenie przyjechało ok. 200 organizatorów turystyki z prawie 30 krajów. Najliczniejsza grupa reprezentowała Hiszpanię, a następnie Włochy, ale byli także przedstawiciele takich krajów jak Japonia, Malezja, Paragwaj, Argentyna, Meksyk, USA, Kanada, Izrael oraz wielu innych krajów (głównie europejskich). Gośćmi honorowymi były miasta Fatima i San Giovanni Rotondo.
Widzimy jak na naszych oczach w kalendarz międzynarodowych imprez w Krakowie wpisuje się ten nowy event: branżowe spotkanie specjalistów sektora turystyki religijnej i pielgrzymkowej - mówi organizator Kongresu Ernest Mirosław, szef krakowskiego biura turystyki przyjazdowej Ernesto Travel. Jesteśmy przekonani, ze II edycja Kongresu będzie zrealizowana z jeszcze większym rozmachem i zaangażowaniem regionalnych i krajowych podmiotów, a na kongres przyjedzie kilkaset osób z całego świata, aby uczyć się jak oferować swoim klientom wycieczki i pielgrzymki do Krakowa, Małopolski i Polski. W ubiegłym roku, mimo, że kongres organizowałem po raz pierwszy, udało mi się ściągnąć do Krakowa 200 touroperatorów. W tym roku chciałbym natomiast, aby większy był udział gości spoza Europy: dlatego promocję wydarzenia zaczęliśmy już w styczniu 2018 r. - dodaje.
Do tej pory swój udział potwierdziło ponad 100 osób z takich krajów jak: Włochy, Hiszpania, USA, Kanada, Liban, Izrael, Szwecja, Litwa, Wietnam, Anglia, Malezja, Portugalia, Grecja, Indie, Argentyna, Andora, Meksyk i Brazylia. Gośćmi honorowymi będą Fatima oraz Lourdes.
Oto krótkie streszczenie programu II Międzynarodowego Kongresu Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej, który w tym roku nosi tytuł: "Śladami św. Faustyny Kowalskiej: Boże Miłosierdzie zbawi świat". 8 listopada Kongres otworzą świeckie i kościelne władze Krakowa: odbędzie się msza inauguracyjna, przemowy otwarcia, prelekcje i wykłady oraz workshop (expo) z przedstawicielami sanktuariów, miejsc kultu oraz miejsc turystycznych. 9, 10 i 11 listopada goście z całego świata poświęcą na zwiedzanie Krakowa i Małopolski (Stare Miasto w Krakowie, Centrum Jana Pawła II w Krakowie, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Kopalnia Soli w Wieliczce, były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, parafia i dom rodzinny Ojca Świętego w Wadowicach, Bazylika w Kalwarii oraz sanktuarium Czarnej Madonny w Częstochowie).
Partnerami wydarzenia są Miasto Kraków i region Małopolska, Kopalnię Soli w Wieliczce, Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach, centrum Jana Pawła II na Białych Morzach. Honorowymi patronami Kongresu są Jego Eminencja Stanisław Kardynał Dziwisz, Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa oraz Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk. W czasie otwarcia kongresu i prezentacji, oprócz wspomnianych partnerów i patronów, głos zabiorą także, m.in.: prof. UEK dr hab. Agata Niemczyk (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie), dr Andrzej Kacorzyk (dyrektor Muzeum Auschwitz-Birkenau) i dr Franciszek Mróż (Camino de Santiago w Polsce).
Celem Kongresu jest wymiana kontaktów handlowych wśród uczestników, promocja Krakowa, Małopolski i Polski jako istotnej destynacji turystyki religijnej i pielgrzymkowej na arenie międzynarodowej oraz wzmocnienie znaczenia turystyki religijnej i pielgrzymkowej w kontekście globalnego przemysłu turystycznego.
Na Kongres zaproszeni są przedstawiciele zagranicznych biur podróży i touroperatorów, blogerzy i dziennikarze, biskupi i księża oraz inni organizatorzy turystyki religijnej i pielgrzymkowej tacy jak koordynatorzy diecezjalni, szefowie fundacji i kongregacji zainteresowani organizowaniem przyjazdów obcokrajowców do Polski (kupujący - buyers). Inne podmioty, zarówno polskie jak i zagraniczne, takie jak samorządy, organizacje promujące miasta czy regiony, miejsca kultu - miejsca pielgrzymkowe, miejsca turystyczne, muzea itp. mogą uczestniczyć w kongresie jako sprzedający (sellers).
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
PAŻP i Ryanair będą współpracować
Nowy Dyrektor Sprzedaży i Marketingu EXIM
Opłata turystyczna to głupi pomysł, ale projekt jest w fazie
Dział targi, konferencje, workshop:
Polska zyskuje w
Nowe Trendy w Turystyce już za
Starsze aktualności:
Europejska turystyka odbija się po
Henley: Polski paszport mocniejszy od
Wyniki Lotniska Chopina znacznie powyżej
Najlepszy barman w Polsce zdradza trendy na 2024
TSUE: Poufność informacji dot. wypadków lotniczych kluczem do
Ratunkowe paczkomaty także we Wrocławiu i
W Wieliczce znów przeważają zagraniczni
Festiwal koktajli w 6 miastach
Ile Polacy mieli wydać na wakacje
Polacy będą podróżować, ale oszczędniej
Fałszywe oskarżenie o terroryzm spowodowało duże zamieszanie w Rzymie
Egipt wprowadza nowe ograniczenia
MerlinX: szczyt sprzedaży już za nami
Sfinks aktualizuje strategię do roku 2022
Północna Izba Gospodarcza: Tarcza Finansowa to żadna bazooka
Czarnogóra - Polacy na 8-mym miejscu
Małopolska rozpoczyna nowy projekt turystyczny
Bezpieczeństwo komputerów gości też jest ważne
Co piąty zagraniczny turysta w styczniu był Niemcem
Ceny egzotycznych wyjazdów stabilizują się
Bułgarscy restauratorzy naciągali turystów?
Traveldata: kierunki włoskie dużo tańsze niż przed rokiem
Rok z pandemią - weź udział w badaniu
Optymistyczny początek nowego roku w biurach podróży
SPRZEDAM PALIWO I ROPE Z UKRAINY! PODKARPACIE