Ogłoszenia
Ogłoszenia
- PRODUCT MANAGER
- Specjalista ds. Sprzedaży i Obsługi Klienta
- ITAKA RUMIA - Specjalista ds. Turystyki
- Specjalista d.s.Turystyki Krakow
- Rezydent w EXIMTOURS
- Almatur Katowice - praca w turystyce
- Szukam partnera: trekkingi w Himalaje
- Rezydent w hotelu
- BP ITAKA - KRAKÓW - Specjalista ds. Turystyki
- Projekt/Event Manager
ACI EUROPE publikuje wytyczne dot. obsługi pasażerów z niewidocznymi niepełnosprawnościami
ACI EUROPE, stowarzyszenie branżowe reprezentujące europejskie porty lotnicze, opublikowało wytyczne dla portów lotniczych pomagających pasażerom z niewidocznymi niepełnosprawnościami.
Najnowsze dane Eurostatu szacują, że 1 na 4 osoby dorosłe w UE cierpi na jakąś formę niepełnosprawności, a około 80% tych schorzeń jest niewidocznych. Pasażerowie z niewidoczną lub mniej widoczną niepełnosprawnością byli w przeszłości zaliczani do szerszej kategorii pasażerów wymagających pomocy na lotnisku i jako tacy byli uwzględniani w usługach pomocy na lotnisku. Opracowanie tych dedykowanych wytycznych odzwierciedla szybko zmieniający się kontekst, w którym dostępność i włączenie nabrały nowego impetu. Wymaga to maksymalnego uwzględnienia potrzeb i oczekiwań pasażerów, w tym większej świadomości na temat warunków niewidocznych. Porty lotnicze podejmują aktywne kroki, aby sprostać tym potrzebom.
Wytyczne opierają się na wieloletnim doświadczeniu europejskich portów lotniczych w trosce o najbardziej bezbronnych pasażerów i gości, a także dodatkowo poszerzają wiedzę na temat doświadczeń pasażerów wygenerowaną przez dedykowaną sieć ekspertów ACI EUROPE: Komitet ds. Ułatwień i Obsługi Klienta tej organizacji.
"Pomoc pasażerom z niewidocznymi niepełnosprawnościami" to narzędzie wspierające porty lotnicze w głębszym zrozumieniu potencjalnego zakresu niewidocznych niepełnosprawności i związanych z nimi barier w podróżowaniu. Ponadto pomaga nawigować w procesie przetwarzania wrażliwych informacji pasażerów dotyczących ich potrzeb i oczekiwań, aby zapewnić im najlepszą opiekę podczas całej podróży. Zwiększając świadomość na temat niepełnosprawności i dostosowując swoje usługi, porty lotnicze mogą zapewnić tym pasażerom takie same prawa do swobodnego przemieszczania się, wolności wyboru i niedyskryminacji, które stanowią zasady przewodnie prawa Unii Europejskiej.
Podróżowanie jest podstawowym prawem wszystkich i naszym wspólnym obowiązkiem jest zapewnienie dostępności lotnisk w całej Europie dla wszystkich. Niniejszy dokument stanowi wskazówkę dla organów zarządzających portami lotniczymi i ich interesariuszy, oferując praktyczne wskazówki dotyczące tego, jak pomagać pasażerom z niewidocznymi niepełnosprawnościami w sposób empatyczny i pełen szacunku. Razem możemy sprawić, że podróże lotnicze będą bardziej włączające, zapewniając podróż każdemu pasażerowi godność, szacunek i równy dostęp do cudów naszego świata - mówi Olivier Jankovec, dyrektor generalny ACI EUROPE.
Opublikowane wytyczne zawierają obszerną bazę studiów przypadków pochodzących od członków ACI EUROPE i organizacji partnerskich, stanowiących praktyczny podręcznik gotowych rozwiązań. Wkłady wniosły: Aena, międzynarodowy port lotniczy w Atenach, port lotniczy w Dublinie, port lotniczy Londyn-Gatwick, ENAC i port lotniczy w Manchesterze. Można je znaleźć pod adresem www.aci-europe.org
Komentarze
Tagi:
Dział dla turystów:
Grecja spodziewa się rekordowych zysków z
Bułgaria i Rumunia wchodzą do strefy
Listopad trochę rozczarował, a grudzień nie wygląda
Dział transport:
Dokąd polecą Polacy w okresie
Kolejny przewoźnik pod lupą
Bułgaria i Rumunia wchodzą do strefy
Starsze aktualności:
Nowe Trendy w Turystyce - promocyjna wejściówka do
Czwarta edycja Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu
Wakacje.pl kuszą doświadczonych
Nocowanie.pl bez optymizmu o
Krok w stronę uruchomienia połączeń z Polski do
Jak ubezpieczają się wyjeżdżający na
Raport Travelplanet pokazuje
Jakie nastroje ma pomorska branża
Sąd UE kwestionuje pomoc dla
Wyróżnienie dla Niemieckiej Centrali
Rozważania nad przywróceniem kwarantanny kolejnym problemem turystyki
Komisja Europejska robi krok w stronę likwidacji zmiany czasu
Które miasta zyskują na popularności wśród turystów?
Postawa piłkarzy pomaga w promocji turystycznej Chorwacji
ULC: dobre pierwsze półrocze dla polskich lotnisk
Turystyka bez pełnego dofinansowania? (aktualizowane)
co sądzicie o kolejnej restauracji którą odwiedzi gessler
Pilot 11-15.06. - Kielce i okolice - grupa z woj. pomorskieg
Polska ureguluje wynajem mieszkań przez Airbnb
Wyniki branży turystycznej mogą zostać osłabione
NKlient - Panel klienta w biurze agencyjnym
Lufthansa zażegnała groźbę strajków na rok
Norwegian przedłuża umowę z Amadeus
Hotel w bazie Wehrmachtu jako atrakcją Świnoujścia?