Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Doradca Klienta WAKACJE.PL
- szukam pilota przewodnika
- TUI Specjalista ds. turystyki Wrocław
- Specjalista/ka ds. turystyki
- Manager produktu
- Specjalista ds. obsługi posprzedażowej Wrocław
- Specjalista ds.turystyki - Biuro Podróży...
- Pilot na wycieczkę do Czech
- referent d/s turystyki
- Pilot na Sardynię 24-28.04.2025

Co pasażerowie sądzą na temat bezpieczeństwa w samolocie?
2021-07-21Większość podróżnych uważa podróże lotnicze za bezpieczne i popiera środki ochrony osobistej wprowadzone w związku z pandemią COVID-19 - wynika z najnowszego badania opinii pasażerów przeprowadzonego w czerwcu przez Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych (IATA).
r e k l a m a
Jednakże większość z badanych jest również sfrustrowana komplikacjami, które wprowadziły protokoły COVID-19, w tym zamieszaniem i niepewnością co do zasad podróżowania, wymaganiem testów i ich nadmiernych kosztów.
Ankieta przeprowadzona wśród 4 700 podróżnych na 11 rynkach na całym świecie wykazała, że: 85% badanych uważa, że samoloty są dokładnie czyszczone i dezynfekowane, a 65% zgadza się, że powietrze w samolocie jest tak czyste jak w sali operacyjnej
Wśród osób, które podróżowały od czerwca 2020 roku, 86% czuło się bezpiecznie na pokładzie. 89% ankietowanych uważa, że środki ochronne są dobrze wdrażane, a 90% uważa, że personel linii lotniczych dobrze je egzekwuje.
Z ankiety wynika, że pasażerowie popierają noszenie masek na pokładzie (83%) i ścisłe egzekwowanie zasad dotyczących masek (86%), ale większość uważa również, że wymóg noszenia masek powinien zostać jak najszybciej zniesiony.
Osoby podróżujące samolotami uznają i doceniają środki bezpieczeństwa wprowadzone w celu zminimalizowania ryzyka transmisji koronawirusa COVID-19 podczas podróży lotniczych. I popierają kontynuację tych środków tak długo, jak jest to konieczne, ale nie chcą też, aby środki te stały się stałe. Dopóki nie epidemia nie wygaśnie, wszyscy musimy szanować zasady i bezpieczeństwo współpasażerów. Niedopuszczalne jest, że incydenty związane z niesfornymi pasażerami podwoiły się w porównaniu z 2019 r., a wzrost zachowań związanych z przemocą fizyczną jest szczególnym powodem do dużego zaniepokojenia - powiedział Willie Walsh, dyrektor generalny IATA.
Jednocześnie pasażerowie przyznają, że zmagają się z zasadami i wymogami związanymi z COVID i że wpływa to na ich chęć podróżowania. 70% badanych uznało, że zrozumienie przepisów i towarzyszącej im dokumentacji stanowi wyzwanie. Dla 67% zorganizowanie testów było kłopotliwe, a 89% pytanych zgodziło się, że rządy powinny standaryzować szczepienia/certyfikaty badań.
Te odpowiedzi powinny być sygnałem alarmowym dla rządów, że muszą lepiej przygotować się na ponowny start. Prawie dwie trzecie respondentów planuje wznowić podróże w ciągu kilku miesięcy od opanowania pandemii (i otwarcia granic). A po upływie sześciu miesięcy prawie 85% respondentów spodziewa się powrotu do podróżowania. Aby uniknąć przeciążenia portów lotniczych i organów kontroli granicznej, rządy muszą zgodzić się na zastąpienie procesów opartych na dokumentach papierowych rozwiązaniami cyfrowymi - dodał Walsh.
Prawie dziewięciu na dziesięciu respondentów podoba się pomysł korzystania z aplikacji mobilnej do przechowywania poświadczeń zdrowotnych dotyczących podróży, a 87% popiera bezpieczny system cyfrowy do zarządzania poświadczeniami zdrowotnymi. Jednak 75% respondentów twierdzi, że będzie korzystać z aplikacji tylko wtedy, gdy będzie miało pełną kontrolę nad swoimi danymi dotyczącymi szczepień/testów.
Komentarze
Tagi:
Dział badania rynku i analizy:
ETC: Turystyka wykazała się
WTTC: Turyści mówią o zrównoważonej turystyce, ale co
Dział aktualności dnia:
Influencerzy mają promować atrakcje
Starsze aktualności:
Rośnie zainteresowanie małymi obiektami
Czego obawiają się Polacy jadący na
3/4 Europejczyków planuje wakacyjne
Ecco Travel oferuje specjalne
Strajk na lotnisku może wykluczyć odpowiedzialność za opóźniony
Nowe hotele z logiem B&B już
Accor rozbudowuje lifestylową
Majowe obłożenie zapowiada się
Jak rozpocząć organizowanie imprez neutralnych dla klimatu?
Transgraniczne skargi konsumentów
Zakopane znów przeżyje oblężenie
Trybunał Sprawiedliwości o ściganiu Ubera
Branża piwowarska chce stabilnych regulacji
Wieliczka osiąga już milion odwiedzających
Jadwiga Emilewicz o bonach turystycznych
Czy będą loty z Polski? Znów wraca spór z kontrolerami lotów [aktualizacja]
Organizator turystyki ogłasza niewypłacalność
Wykorzystanie środków z TFP na zwroty za wyjazdy na Ukrainę - MSiT publikuje FAQ
Ile wniosków trafiło do Turystycznego Funduszu Zwrotów?
Ruszyło izolatorium w hotelu Belwederskim w Warszawie