City Talks w Lublinie
Od 4 czerwca w Lublinie dostępna jest nowa aplikacja dla turystów i mieszkańców, którzy chcą lepiej poznać to miasto. City Talks to audioprzewodnik, który składa się z serii krótkich nagrań przybliżających mniej i bardziej znane historie miasta.
Sytuacja pandemiczna zmieniła przyzwyczajenia podróżujących. Trzymanie społecznego dystansu skłoniło turystów do poszukiwania indywidualnych rozwiązań, w tym zwiedzania na własną rękę. W Lublinie odpowiedzią na tę potrzebę jest aplikacja City Talks. Skorzystać z niej mogą zarówno przyjezdni, jak i mieszkańcy. Obok najważniejszych wątków z historii Lublina, zawiera nieznane historie dotyczące miejsc, osób i wydarzeń, które trudno znaleźć w przewodnikach. Od 4 czerwca aplikacja City Talks z opowieściami dotyczącymi Lublina jest dostępna w sklepach Google Play i App Store.
City Talks tworzą krótkie nagrania - trwające ok. 2 minut "mikrohistorie", które przypisane są do miejsc oznaczonych pinezką na mapie. Zwiedzający mogą podążać uliczkami i odsłuchiwać kolejne historie związane z mijanymi lokalizacjami, albo skorzystać z proponowanych spacerów tematycznych. Wystarczy do tego smartfon lub tablet z dostępem do Internetu.
Mieszkańcy i turyści będą mogli skorzystać z tej nowoczesnej formy zwiedzania miasta dzięki współpracy Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin, która przygotowała treści do aplikacji, oraz Polskiego Radia Lublin odpowiedzialnego za wysokiej jakości profesjonalne nagrania pierwszych 200 mikrohistorii, z firmą City Talks - deweloperem aplikacji.
Wielu lublinian codziennie mija miejsca, z którymi wiążą się niesamowite, często nieznane historie. Dzięki aplikacji City Talks można je poznać, przez co popołudniowy spacer po mieście stanie się ciekawą wędrówką w głąb historii Lublina. Turyści z kolei dostają gotowe narzędzie do wygodnego i kompleksowego poznania miasta według własnych zainteresowań i potrzeb - mówi Krzysztof Raganowicz, Prezes LOT Metropolia Lublin.
Przedstawione historie charakteryzują się zróżnicowanym stopniem szczegółowości. Nie zabrakło podstawowych informacji o najważniejszych zabytkach i wydarzeniach, takich jak Kaplica Trójcy Świętej czy podpisanie aktu Unii Lubelskiej. Jednak w aplikacji City Talks znajdą coś dla siebie także poszukiwacze smaczków historycznych i architektonicznych. Można poznać historie sławnych lublinian, niemal niezauważalnych pomników czy miejsc, które dziś już nie istnieją. A gdy któraś z mikrohistorii wzbudzi naszą ciekawość, każdy temat można pogłębić już poza aplikacją dzięki szerokiej ofercie spacerów tematycznych z lubelskimi przewodnikami - dodaje Krzysztof Raganowicz.
Aplikacja City Talks jest obecna w takich miastach jak Warszawa czy Rzeszów i wciąż rozszerza swój zasięg. Dzięki temu turyści podróżujący po Polsce mają jedno wspólne, sprawdzone narzędzie do samodzielnego poznawania mikrohistorii miejsc, które odwiedzają.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
PAŻP i Ryanair będą współpracować
Nowy Dyrektor Sprzedaży i Marketingu EXIM
Opłata turystyczna to głupi pomysł, ale projekt jest w fazie
Dział dla turystów:
Opłata turystyczna to głupi pomysł, ale projekt jest w fazie
Starsze aktualności:
Europejska turystyka odbija się po
Henley: Polski paszport mocniejszy od
Wyniki Lotniska Chopina znacznie powyżej
Najlepszy barman w Polsce zdradza trendy na 2024
TSUE: Poufność informacji dot. wypadków lotniczych kluczem do
Ratunkowe paczkomaty także we Wrocławiu i
W Wieliczce znów przeważają zagraniczni
Unia przygotowuje zmiany w systemie opłat drogowych
Niemcy będą się promować przez kuchnię
Wrocławskie lotnisko z unijnym certyfikatem
Zdrojowa Hotels nawiązuje współpracę z Teslą
Opinie o hotelach są dla Polaków ważne
Czy będą loty z Polski? Znów wraca spór z kontrolerami lotów [aktualizacja]
Organizator turystyki ogłasza niewypłacalność
Wakacje.pl analizują preferencje wyjazdowe turystów
MyTravel ponownie z ofertą Rainbowa
Czy zagraniczne podróże motywują do ubezpieczania się?
Wizz Air otwiera szóstą bazę we Włoszech
Co pasażerowie sądzą na temat bezpieczeństwa w samolocie?
Drobne przyjemności motywem przewodnim kampanii Travelist
Turystyka dużo lepiej oceniana przez klientów?
Piwa bezalkoholowe szybko zwiększają swój udział w rynku
Tatry odwiedzane częściej niż rok temu
Słynny kucharz zamknie sieć swoich restauracji?
Jak rozpocząć organizowanie imprez neutralnych dla klimatu?
Transgraniczne skargi konsumentów
biuro podóży Mysłowice Futura travel