Zobacz także
Wakacje nad Bałtykiem lepsze niż przed rokiem
Obiekty noclegowe zanotowały wzrost liczby gości w pierwszym półroczu
GUS publikuje dane o liczbie udzielonych noclegów
Rośnie zainteresowanie małymi obiektami noclegowymi
Więcej Polaków odwiedza Skanię. Jak duży wzrost?
Rok 2017 rozpoczął się kontynuacją rosnącej liczby Polaków odwiedzających w celach turystycznych Malmö oraz cały region Skanii.
Od stycznia do marca Szwedzki Urząd Statystyczny (SCB) zanotował ponad 35-procentowy wzrost ilości noclegów gości z Polski (dokładnie: 35,7%), w porównaniu do tego samego okresu zeszłego roku. Ten wzrost zainteresowania atrakcjami Malmö, Ystad, Lund, czy Helsingborga sprawił, że Polska znalazła się na piątym miejscu pod względem liczby turystów spędzających co najmniej jedną noc w regionie Skanii. Po Sztokholmie, pozostaje on w dalszym ciągu drugim miejscem najchętniej odwiedzanym przez naszych rodaków.
Prym wśród zagranicznych gości odwiedzających Skanię wiodą Duńczycy (40 984 noclegów), Niemcy (17 602), mieszkańcy Wielkiej Brytanii (17 125), Indii ( 11 979) oraz Polski z 7 752 noclegami. Kolejne miejsca zajmują goście z Norwegii (7 443), Holandii (6 840) i Stanów Zjednoczonych (6 747). Ogólnie w okresie od stycznia do marca 2017 zagraniczni turyści wykupili w Skanii 204 730 noclegów, co oznacza 11,5% wzrost rok do roku.
Największą popularnością wśród naszych rodaków cieszą się rezerwacje w hotelach, gdzie zarezerwowali 5 098 noclegów, co jednocześnie oznacza 34,9% wzrost w porównaniu do roku 2016.
Mniejsze ilościowo zainteresowanie odnotowało zakwaterowanie w schroniskach młodzieżowych (1 541 nocy), ale jednocześnie w porównaniu z tym samym okresem 2016 wzrosło ono o 58,9%. Największy przyrost wykupionych noclegów zanotowały firmy wynajmujące domy wakacyjne, tutaj wzrost liczby zainteresowanych tą forma odpoczynku wyniósł aż 170,6% (920 noclegów).
Z roku na rok zauważamy wzrost zainteresowania polskich klientów zakwaterowaniem wakacyjnym w całej Szwecji. Jednak najciekawsze są zmiany w charakterystyce preferowanej formy urlopu - mówi Anna Kaźmierczak, dyrektor polskiego oddziału firmy Novasol. Do tej pory większość naszych polskich gości wybierających się do Szwecji, stanowili wędkarze, chcący skorzystać z obfitości szwedzkich łowisk. Z każdym sezonem ten trend się jednak zmienia i obserwujemy wzrost zainteresowania wyjazdami rodzinnymi, szczególnie do regionu Skanii - dodaje.
Szwecja zmienia swój wizerunek destynacji zarobkowej, na korzyść kierunku widzianego jako atrakcyjny turystycznie. Jak przekonuje organizacja Visit Sweden, dzięki wielu wygodnym połączeniom promowym i lotniczym jest łatwo dostępna, a cenowo bardziej atrakcyjna od sąsiedniej Norwegii. Zauważalnie rosnące zainteresowanie Skandynawią podkreśla również Unity Line. Spółka eksploatuje promy pasażerskie na linii Świnoujście - Ystad oraz Świnoujście - Trelleborg, przewożąc rocznie około 261 000 pasażerów i ponad 162 000 kierowców ciężarówek. W 2016 roku w porównaniu z 2015 spółka odnotowała ponad sześcioprocentowy wzrost przewozów pasażerskich i 8% w zakresie przewozów samochodów osobowych. Zgodnie z przeprowadzonymi w ubiegłym roku badaniami potwierdza się, że głównymi celami podróży pasażerów jest podjęcie pracy, wyjazdy turystyczne oraz odwiedziny u rodziny czy znajomych.
Jednym z katalizatorów tego pozytywnego trendu jest regularnie poszerzana oferta turystyczna. Polacy coraz częściej wybierają Skandynawię jako bezpieczny i ciągle nieodkryty kierunek swoich podroży. Szczególną popularnością cieszą się wycieczki do malowniczego Ystad, nowoczesnego Malmö, czy historycznego Lund - mówi Katarzyna Antoń z Unity Line.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
PAŻP i Ryanair będą współpracować
Nowy Dyrektor Sprzedaży i Marketingu EXIM
Opłata turystyczna to głupi pomysł, ale projekt jest w fazie
Dział zmiana danych firm:
Więcej Polaków odwiedza Skanię. Jak duży
Sieć kawiarni zmienia
Starsze aktualności:
Europejska turystyka odbija się po
Henley: Polski paszport mocniejszy od
Wyniki Lotniska Chopina znacznie powyżej
Najlepszy barman w Polsce zdradza trendy na 2024
TSUE: Poufność informacji dot. wypadków lotniczych kluczem do
Ratunkowe paczkomaty także we Wrocławiu i
W Wieliczce znów przeważają zagraniczni
Turyści zadowoleni z wakacji na Cyprze?
Powstanie katalog ofert incentive z Wielkopolski
AmRest wchodzi na rynek francuski
Grecja potrzebuje strategii turystycznej
Rainbow uzupełnia ofertę egzotyczną
Politycy o powrocie do normalności
PHH przejmie wszystkie państwowe obiekty?
Czy dziki strajk zwalnia przewoźnika z odpowiedzialności odszkodowawczej za opóźnione loty?
GUS publikuje dane o liczbie udzielonych noclegów
POT nagradza najlepsze marki turystyczne
Przedsiębiorcy turystyczni złożyli pozew zbiorowy przeciw Skarbowi Państwa
Kiedy kupować wakacje, aby mieć najlepszą cenę?
Rada Ekspertów ds. Turystyki: Przedsiębiorcy potrzebują jasnych zasad
Co sądzicie o Polsce i jej wizerunku? Co warto odwiedzić w naszym kraju?