Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Specjalista od udanych wakacji :) w Azul Holiday
- Specjalista ds. Turystyki - Tarnowskie Góry
- Specjalista d.s. turystyki kolonijnej
- Specjalista ds.turystyki - Biuro Podróży...
- Praca Zdalna 100% - Konsultant ds. podróży...
- PRODUCT MANAGER
- Specjalista ds. Sprzedaży i Obsługi Klienta
- ITAKA RUMIA - Specjalista ds. Turystyki
- Specjalista d.s.Turystyki Krakow
- Rezydent/Asystent rezydenta EXIMTOURS w TUNEZJI
Egipt: to był dobry rok dla turystyki
Turystyka w Egipcie powoli się odradza po paru gorszych latach. O to jaki był mijający rok dla egipskiej turystyki i co czeka turystów w nowym roku porozmawialiśmy, w trakcie targów TT Warsaw, z prezesem Egipskiej Izby Promocji Turystyki, Hishamem El Demerym.
Rok 2017 dobiega końca. Jaki on był dla egipskiej turystyki?
Rok 2017 był dobry dla egipskiej turystyki. Wcześniejsze lata, szczególnie rok 2016 był bardzo słaby, z powodu różnych, niekoniecznie korzystnych zdarzeń do jakich doszło w Egipcie. Wiele wskazuje, że w tym roku branża turystyczna w Egipcie wychodzi na prostą. W pierwszych dziesięciu miesiącach, Egipt zaliczył wzrost liczby turystów o ponad 53 proc., w porównaniu do roku wcześniejszego. Znaczący wzrost zanotowaliśmy zwłaszcza na rynku europejskim - ponad 90 procent. Szczególnie duży wzrost, jeśli chodzi o liczbę przyjazdów turystycznych, zanotowaliśmy na rynku polskim - ponad 160 procent, w porównaniu z tym samym okresem roku 2016. To jeden z najszybciej rosnących rynków dla naszej turystyki przyjazdowej.
Jakie są cele egipskiej turystyki na rok 2018?
Według naszych przewidywań, zakończymy ten rok z liczbą ok. 7,8 mln turystów. Mamy nadzieję, że rok 2018 będzie lepszy o około 25-30 procent.
Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Egiptu, oprócz zorganizowanych wyjazdów do kurortów.
Mam nadzieję, że MSZ w Polsce zmieni swoje instrukcje dla turystów. W tej chwili nie możemy powiedzieć, że jakieś miejsce na świecie jest w 100 procentach bezpieczne, to niemożliwe. Terroryzm stał się ogromnym zagrożeniem dla całego świata. Zamachy zdarzają się na całym świecie, nie są przypisane do żadnego konkretnego kierunku. Kraje, które walczą z tym wrogiem, walczą z nim w imieniu całego świata. Osobiście nie uważam, aby Egipt był bardziej niebezpieczny niż inne kraje, np. Francja, Hiszpania, czy Niemcy. Jest wiele wskaźników, które mówią o poczuciu bezpieczeństwa: niemal dwukrotny wzrost liczby podróżujących w celach biznesowych, Egipt odzyskuje zaufanie ze strony zagranicznych turystów, loty do Egiptu są przywracane - to wszystko świadczy o tym, że kraj jest bezpieczny. Egipt jest odwiedzany przez coraz większą liczbę celebrytów, sportowców, aktorów, polityków i jest to także efekt pewnej stabilizacji jaką udało nam się osiągnąć. Bez stabilizacji nie osiągnie się takich wzrostów. Mam nadzieję, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Polsce weźmie pod uwagę te czynniki i zmieni rekomendację dla turystów, mówiącą obecnie, aby pozostawali tylko w kurortach. Chciałbym jeszcze dodać, że także duża liczba wczesnych rezerwacji na Lato 2018 wskazuje na to, że w Egipcie jest bezpiecznie.
Wielkie Muzeum Egipskie jest niemal gotowe. Czy szykujecie jeszcze jakieś inne nowości dla turystów na 2018 rok?
Wielkie Muzeum Egipskie rozpocznie działalność w czwartym kwartale 2018 roku i będzie to największe muzeum archeologiczne na świecie. Oprócz tego na śródziemnomorskim wybrzeżu pracujemy nad nowym projektem. Będzie nim Nowe El Alamein. Zbudujemy nowe miasto, z bazą hotelową, uwzględniając potrzeby przemysłu spotkań, organizatorów incentive. Postaramy się, aby było tam wszystko co jest niezbędne z punktu widzenia turystyki. To będzie nasz sztandarowy kurort nad Morzem Śródziemnym. Kolejnym powstającym miastem jest Nowy Kair, nowa stolica Egiptu. Zostaną tam przeniesione wszystkie ministerstwa, czy placówki dyplomatyczne obecnie funkcjonujące w starej części Kairu. Wierzymy, że to posunięcie pozwoli odciążyć Stary Kair, dzięki czemu większa ilość osób będzie mogła poznawać jego dziedzictwo. Nowe miasto powstanie także nad Kanałem Sueskim, będzie to nowe miejsce handlu, spotkań. Tyle o miastach, jeśli mówimy o produktach turystycznych, także będziemy mieć ich wiele. Chcemy rozwinąć turystykę medyczną, a także zachęcić do przyjazdów całe rodziny, mamy około 25 miejsc w kraju, które są przystosowane do potrzeb całych rodzin. Chcemy rozwijać turystykę kulturową, także na polskim rynku. Ponad 90 procent polskich turystów jedzie do kurortów nad Morzem Czerwonym. Mamy wiele do zaoferowania także poza nimi.
Jakie główne wyzwania stoją przed egipską turystyką w nadchodzącym roku?
Dla każdego kraju głównym wyzwaniem jest zbudowanie silnej marki turystycznej, jego pozytywnego postrzegania na zewnątrz. I to jest nasze główne wyzwanie. Istotne jest także zachowanie konkurencyjności w porównaniu z innymi kierunkami turystycznymi, podtrzymanie odpowiedniej jakości, infrastruktury, tak aby każdy turysta wrócił wzbogacony o nowe, pozytywne wrażenia.
Czy organizatorzy wyjazdów do Egiptu mogą liczyć na jakieś wsparcie ze strony egipskich władz?
Na polskim rynku prowadzimy kampanię promocyjną, co samo w sobie jest rodzajem wsparcia, ponieważ promujemy także ich ofertę. Mamy także porozumienia dotyczące wspólnych przedsięwzięć promocyjnych z organizatorami turystyki, dobieranymi według pewnych kryteriów, przez Ministerstwo Turystyki Egiptu. Funkcjonuje także program wspierania imprez incentive, adresowany do przewoźników lotniczych, a także touroperatorów.
Jak przekonać klientów, aby wybrali wyjazd właśnie do Egiptu?
Egipt oferuje szeroki wybór produktów turystycznych, każdy jest w stanie wybrać coś dla siebie. Mamy 3,5 tys. kilometrów plaż, licząc łącznie plaże nad Morzem Śródziemnym i Czerwonym. Mamy Luksor, jedno z najwspanialszych miejsc światowego dziedzictwa historycznego i kulturowego. Oferujemy możliwości uprawiania sportów wodnych, warto wspomnieć że dysponujemy jednymi z najpiękniejszych na świecie stanowisk do nurkowania. Olbrzymie wrażenie robią rejsy po Nilu. Egipt jest otoczony przez pustynie, przez cały rok jest słoneczna pogoda. A przede wszystkim, każdy odwiedzający jest u nas witany z dużą gościnnością.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
POT i PPL będą współpracować na rzecz promocji
Miasta upominają się o opłatę
Rada UE przyjęła mandat negocjacyjny w sprawie nowelizacji dyrektywy
Dział aktualności dnia:
POT i PPL będą współpracować na rzecz promocji
Miasta upominają się o opłatę
Rada UE przyjęła mandat negocjacyjny w sprawie nowelizacji dyrektywy
Starsze aktualności:
Przedłużenie kontroli na granicy z Niemcami problemem dla wielu
Grupa a&o zanotowała najlepszy rok w swojej
Wzrost cen wyjazdów turystycznych
ECTAA uruchamia program Ambasadorów Branży
eSky celuje w klientów biur
Polak najlepszym szefem kuchni w hotelach Select Services sieci
Zapraszamy na Germany Travel
Nowe Trendy w Turystyce - promocyjna wejściówka do
Czwarta edycja Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu
Wakacje.pl kuszą doświadczonych
Komisja Europejska zatwierdziła pomoc dla włoskich operatorów wyciągów narciarskich
ZTM chce ułatwić poruszanie się grupom po Warszawie
Europejskie Centrum Konsumenckie o cenach wakacji w serwisach internetowych
Władze Krakowa zamykają postój dorożek na Rynku Głównym
Turyści zaatakowani na hotelowej plaży w Hurghadzie
Polacy planują wyjazdy na jesieni
NSA oceni, czy Zakopane legalnie pobiera opłaty miejscowe od turystów
ULC: polskie lotniska obsłużyły prawie 46 mln pasażerów
Touroperator radzi uważać z internetem w roamingu
Koniec kąpieli w chorwackim parku narodowym
Polscy turyści napadnięci w Meksyku
Wydarzenia sportowe coraz częstszą motywacją do podróży
Muzeum Troi zostanie otwarte później niż zakładano
Biura wchodzą na wyższe obroty
Kto został Touroperatorem Roku?
Touroperator kwestionował czy brak odpowiedzi na reklamację w terminie oznacza jej słuszność
Bułgaria: do restauracji, czy hotelu tylko z certyfikatem covidowym