Ogłoszenia
Ogłoszenia
- TRAVELAND A.T.w C.H.M1 w Czeladzi zatrudni
- Wakacje.pl Warszawa-Żoliborz zatrudni Specjalistę
- Denar - Travel zatrudni sprzedawcę usług...
- Młodszy Specjalista ds. Turystyki / Specjalista...
- Konsultant ds. SPRZEDAŻY PRODUKTU TURYSTYCZNEGO
- biuro multiagencyjne w centrum handlowym we...
- Rezydent Turystyczny - TUNEZJA
- Specjalista ds Turystyki
- Główny rezydent biura podróży/ Head Rep
- Pilot wycieczek - Polska i Europa
Mam receptę online i co teraz? Odpowiadamy, gdzie szukać szczegółów recepty
W ramach konsultacji zdalnych z lekarzem pacjentowi może być wystawiona recepta online. SMS-em przychodzi tylko kod e-recepty umożliwiający jej realizację w aptece. Jak zatem można wcześniej sprawdzić, co konkretnie znajduje się na e-recepcie? Czy możliwa jest realizacja e-recepty w inny sposób niż podając kod czterocyfrowy? Sprawdzamy!
Co to jest recepta elektroniczna i jak można ją otrzymać?
Recepta elektroniczna to odpowiednik recepty papierowej, która znana jest pacjentom z lat wcześniejszych. Jest to obowiązująca w naszym kraju forma przepisywania pacjentom leków. Jej zaletą jest między innymi łatwiejszy sposób realizacji w aptece, w przypadku którego nie trzeba posiadać papierowego wydruku. To również większe możliwości, jeśli chodzi o konsultację z lekarzem na odległość, gdyż i w ten sposób pacjent może od lekarza otrzymać e-receptę.
Biorąc pod uwagę, co to jest recepta elektroniczna, niekiedy nie ma potrzeby wizyty stacjonarnej u lekarza, aby móc ją otrzymać. Obecnie wystawianie recept online umożliwia wiele portali medycznych, a jednym z nich jest NaszaRecepta gdzie można otrzymać receptę elektroniczną zaledwie w kilka minut. E-recepty wystawiane online są dokumentami cyfrowymi, które zapisują się w historii medycznej każdego pacjenta. Oznacza to, że nikt nie powinien mieć problemu z tym, jak sprawdzić co jest na e-recepcie otrzymaną od lekarza, gdyż można mieć do niej dostęp z dowolnego miejsca i o dowolnym czasie - warunkiem jest jedynie posiadanie dostępu do Internetu.
Jak sprawdzić, co jest na e-recepcie?
Wgląd do swoich e-recept pacjent może mieć w dowolnym czasie i tyczy się to nie tylko niedawno otrzymanych, które nie zostały jeszcze zrealizowane. Bez trudu sprawdzić można również swoje starsze e-recepty, które już dawno zostały wykupione lub straciły ważność. Może być to pomocne między innymi w czasie wizyty u specjalisty, któremu trzeba będzie przedstawić swoją dotychczasową historię leczenia. Aby sprawdzić swoją e-receptą, pacjent może wybrać jedną z dwóch możliwości:
Zalogować się na swoją skrzynkę e-mail, gdzie wysyłane są wszystkie wystawiane pacjentowi e-recepty. W załączniku otrzymanej wiadomości e-mail pacjent powinien znaleźć informacje dotyczące swojej e-recepty, terminu jej ważności, a także rodzaju przepisanych leków i ich rekomendowanego dawkowania.
Zalogować się na swój profil IKP. Tam, w dedykowanej zakładce, znaleźć można wystawione pacjentowi e-recepty, poza tym łatwo można sprawdzić również stopień ich realizacji, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, gdy pacjent nie wykupuje leków od razu, tylko stopniowo lub w miarę zapotrzebowania.
Jak zrealizować e-receptę online?
Pacjent, któremu zostanie wystawiona recepta online, może niezwłocznie zgłosić się do apteki w celu jej wykupienia, ale może również nieco się wstrzymać, gdyż każda e-recepta posiada określony termin ważności. Sposób realizacji e-recepty wystawionej przez Internet niczym nie różni się od sposobu realizacji e-recepty otrzymywanej stacjonarnie. Aby wykupić leki na e-receptę online, należy:
Wykorzystać czterocyfrowy kod e-recepty, który pacjent otrzymuje SMS-em w momencie jej wystawienia. Dodatkowo skorzystać należy ze swojego numeru PESEL, który podaje się farmaceucie w celu uwierzytelnienia. Ta metoda nie wymaga dostępu do Internetu.
Drugą opcją jest skorzystanie z kodu kreskowego e-recepty, który można znaleźć na wspomnianym już IKP, a oprócz tego w załączniku wiadomości e-mail.
Ta metoda nie wymaga podawania numeru PESEL.
Komentarze
Tagi:
Starsze aktualności:
Stary Rynek i ratusz w Poznaniu znów
Niemcy stawiają na turystykę kulturalną i zrównoważone
Polki wydają więcej na
Jest porozumienie w sprawie jednolitej, europejskiej przestrzeni
Okiem ubezpieczyciela - gdzie podróżowali
Piotr Borys odpowiedzialny za turystykę w
64% Polaków planuje zwiększyć budżet na
GITD podsumowuje akcję Bezpieczny autokar-ferie
Wstępne porozumienie w sprawie rozporządzeń dot. danych pasażerów linii
Parlament Europejski przyjął nowe przepisy dotyczące wynajmu
Airbus nie wstrzyma produkcji A380
Podsumowanie II edycji Certyfikatów Dobrych Praktyk
Chińczycy dofinansują Thomasa Cooka
Tarcza antykryzysowa dla hotelarzy - webinar
Wybory w Turcji: robi się coraz ciekawiej
PLL LOT chwalą się swoimi wynikami finansowymi
Ruszyła kolejna edycja konkursu Małopolska Gościnna
Jak polskie obiekty szykują się do sezonu?
Odwołany lot: przewoźnik ma zwrócić także prowizję?
W kwietniu szczyt zapaści w wyszukiwaniu fraz turystycznych
Ferie zimowe (właściwie) zlikwidowane
Częste wyjazdy służbowe - na co zwrócić uwagę? Ubezpieczenie Multi-trip w kontekście delegacji.
Nieprecyzyjny komunikat UOKiK w sprawie koronawirusa może zaszkodzić turystyce?
Arłamów gościł działaczy turystycznych
Z czym borykają się organizatorzy turystyki młodzieżowej?
Prezes gdańskiego lotniska przeciw podniesieniu opłat lotniskowych
Rezerwuj.To - rezerwacja hoteli online